2024 m. balandžio 23 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė ilgametis „Naujosios Romuvos“ žurnalo vyr. redaktorius Andrius Konickis

2021-06-05
 
 Andrius Konickis

Andrius Konickis

 Vytautas Žeimantas


Vilniuje birželio 3 dieną, po staigios ir klastingos ligos mirė Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, mokslų daktaras, ilgametis „Naujosios Romuvos" žurnalo vyr. redaktorius Andrius Konickis.
„Su giliu liūdesiu ir sunkios netekties jausmu pranešame, kad po staigios ir klastingos ligos mirė LKTI vyresnysis mokslo darbuotojas, humanitarinių (filosofijos) mokslų dr. Andrius Konickis, dirbęs Šiuolaikinės filosofijos skyriuje. Plačiajai Lietuvos visuomenei, kultūrininkams, leidėjams a.a. A.Konickis žinomas kaip „Naujosios Romuvos" vyr. redaktorius, aktyvus teminių susitikimų, aktualių diskusijų rengėjas bei vedėjas, šiltas ir mielas, malonus Žmogus. Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius - žmoną, vaikus, vaikaičius ir bičiulius, bendradarbius. Liūdime drauge", - rašoma Lietuvos kultūros tyrimų instituto pranešime.
Filosofas, vertėjas, redaktorius Andrius Konickis gimė 1956 m. kovo 14 d. Vilniuje. 1989 metais baigė Maskvos universitete filosofijos studijas.
Dirbo Filosofijos, sociologijos ir teisės institute (nuo 2010 metų - Lietuvos kultūros tyrimų institutas).
1996 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynė humanitarinių mokslų srities filosofijos krypties daktaro disertaciją „Oskaro Milašiaus filosofinės idėjos". Tais pačiais metais šias idėjas išleido atskira monografija „...vienintelėj iš begalybės vietų nuskirtoj", kurioje šalia rašytojo filosofinės kūrybos analizavo Oskaro Milošo poeziją, grožinę prozą, dramos veikalus ir korespondenciją.
Be šios knygos, Andrius Kunickis parašė ir išleido monografijas: „Pirmiausia nubusti... Filosofiniai etiudai" (2006) ir „ Iš meilės išminties meilei. Filosofai neprofesionalai Lietuvos filosofijos kontekste" (2017). Sudarė knygą „Žinija kaip vertybė ir vertybės žinijoje" (2017).
Pagrindinės jo mokslinių interesų kryptys buvo šiuolaikinė filosofija, filosofija ir poezija, kūrybos problema.
Nuo 2000 m. Andrius Konickis dirbo kultūros žurnalo „Naujoji Romuva" vyriausiuoju redaktoriumi. Nuo 2009 m. pradėjo leisti ir naują kultūros gyvenimo žurnalą jaunimui „Pašvaistė".
Prisimenu kai 2019 metų rudenį Rašytojų klube Andrius Konickis moderavo renginį „Dvidešimt penkeri metai su Naująja Romuva", kai jame kalbėję filosofas Naglis Kardelis, poetai Rimvydas Stankevičius, Vainius Bakas, Neda Letukaitė, Jurga Žąsinaitė negailėjo gerų žodžių ir šio žurnalo vyriausiajam redaktoriui Andriui Konickiui. Kai buvo atidaryta įdomi Kęstučio Svėrio fotografijų paroda „Naujosios Romuvos bičiuliai". Tokie vakarai, rengėjų pastangomis tampantys tikra švente, ilgam išlieka atmintyje.
Andrius Kunickis pasireiškė ir kaip vertėjas. Jis vertė grožinę bei mokslinę literatūrą iš anglų, prancūzų, lenkų ir rusų kalbų. Išvertė iš lenkų kalbos: Juozapo A. Herbačiausko „Lietuvos atgimimas lenkiškosios idėjos atžvilgiu" (2001) ir Ryszardo Legutko „Tolerancija" (2006), iš anglų kalbos - Yves Plasseraudo „Mažumos" (kartu su Algirdu Krančiuku, 2001).
Andrius Kunickis buvo pirmasis Juozo Keliuočio premijos laureatas (2006 metai).
„Andrius tyliai ir atkakliai dirbo kultūros darbą. Nuo šio amžiaus pradžios ant jo pečių gulė „Naujosios Romuvos" žurnalas, ne be Andriaus pastangų nuo 2009-ųjų gražiai eina ir jaunėlė jo sesutė „Pašvaistė"... Buvo iš tų bendrystės pasišventėlių, kurie apie save pagalvodavo paskiausiai. Užtat viskam rasdavo laiko. Paskambinti, pakviesti, suburti. Tik pastaru metu Andriaus ir „Naujosios Romuvos" telefonai buvo pritilę: Andrius sunkiai sirgo, - sako poetas Vladas Braziūnas. - Tokių retų žmonių ilgai pasigendama. Pasigesim Tavęs, mielas mūsų Andriau. Nuoširdi bičiulių užuojauta žmonai Alinai Konickai, vaikams ir anūkams".
Su velioniu atsisveikinti galima birželio 5 d., šeštadienį, Vilniaus laidotuvių namų LAKRIMA (Kalvarijų g. 67) 2-ojoje salėje nuo 16 iki 22 val., sekmadienį - nuo 9 iki 15 val.
Laidotuvės Rokantiškių kapinėse.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-05 10:11
 
 

Komentarai (44)

Jūsų el. paštas

Jurgelis

2021-06-13 21:43

Gaila tokio perspektyvaus, talentingo Kūrėjo. Užuojauta artimiesiems. Tiktai pastaba visiems nekrologų, informacinių pranešimų rašytojams. Reikia rašyti tiksliai, aiškiai, suprantamai, vengti visokių santrumpų. Ką reiškia Šiame tekste LKTI? Galimos visokios šifruotės. Pavyzdžiui, Lietuvos kaimo technologinės investicijos. Ar ten dirbo velionis? Prigalvojama visokių trumpinių, o žmonės turi laužyti galvas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Audronė Juozapavičienė

2021-06-05 12:06

Kaip gaila, malonu būdavo matyt renginiuose.....

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Algimantas Aleksandravičius

2021-06-05 11:57

Dar vieno geriečio netekome. Liūdna...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Gražvilė Baleišytė

2021-06-05 11:55

Nuoširdi užuojauta artimiesiems. Labai taurus ir šviesus žmogus. Skaudu. Amžiną atilsį, bičiuli Andriau!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Valdas Aušra

2021-06-05 11:53

Užuojauta šeimai ir artimiesiems.
Padėka Andriui už jo gyvenimo veiklą ir visa kas palietė mus asmeniškai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Skaidrius Kandratavičius

2021-06-05 11:45

RIP Skaidriausi atminimai. Pavedu Dievui. A A

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Birutė Butkevičienė

2021-06-05 11:43

Labai gaila, tiesiog skaudu...Ilsėkis Amžinybėje Šviesusis Žmogau... Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Egidijus Stancikas

2021-06-05 11:37

A A Andriui... gaila... tylus Kultūros Sargas išėjo...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Kerry Shawn Keys

2021-06-05 11:35

such a wonderful man!! and did so much.... very very sad to hear this

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media