2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Dr. Vaclovas Bagdonavičius - vydūnietiškos dvasios žmogus

2020-03-28
 
Vaclovo Bagdonavičiaus

Vaclovo Bagdonavičiaus

Dr. Algirdas Matulevičius,
Mažosios Lietuvos tyrėjas istorikas, enciklopedistas, LŽS narys

 

Brangieji vydūniečiai ir visi lietuvybės mylėtojai, mokslas, kultūra, visuomenė neteko vieno žymiausių Lietuvos mokslininkų humanitarų ir kartu didžiojo humanisto, vydūnisto, ramaus būdo, labai talentingo ir nuoširdaus bendražygio, bendraminčio doc. dr. Vaclovo (Vaciuko, Vacio) Bagdonavičiaus. Krito ne nuo korona viruso, o neatlaikė nuo didžiulių krūvių tautai dirbanti širdis. Tai smūgis visai pažangiajai demokratinei visuomenei.
Sunku man dabar rašyti, pats daugiau kaip 5 mėnesius sunkiai sergu, tačiau negaliu, palydint Vacį į amžinybę, nepasakyti keletą žodžių apie jį.
Aš Vacį ir kelionėse po buvusį Klaipėdos kraštą, ir spaudoje (Lietuvos Aidas, Donelaičio žemė, XXI amžius ir kitur) vadinau antruoju Vydūnu. Ir mirė jis kovo mėnesio 22 dieną, kada Vilhelmas Storostas, būsimasis Vydūnas gimė. 
Tą jis įrodė gausia savo kūryba, vydūnistika, (pradininkas), garbingu gyvenimu, nuostabiu įžvalgumu. Su Vaciu abu pažystami nuo studijų Vilniaus universitete laikų. Mūsų pasaulėžiūra, visuomeninės, politinės bei idėjinės įžvalgos sutapo. Labai sielojomės, pergyvenome dėl Lietuvoje vis labiau plintančių blogybių, didelės ir didėjančios gyventojų socialinės atskirties. Kartu kurį laiką leidome keturtomę "Mažosios Lietuvos enciklopediją", išleistas "Mažosios Lietuvos enciklopedinis žinynas" lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis - doc. dr. Vaclovas Bagdonavičius buvo vyriausiasis redaktorius, Vydūnietiškos dvasios vadovas. Žavėjo kuklumu, dvasingumu, geranoriškumu, taktiškumu.
Turbūt žymiausias Vaclovo Bagdonavičiaus veikalas iš vydūnistikos - su prof. dr. Aušra Martišiūte - Linartiene Vydūno 150 metų jubiliejui ( 1868-2018 ) skirta kapitalinė monografija "Vydūnas" (728 puslapiai, sveria kelis kilogramus). Autoriai eruditai, aukšto intelekto mokslininkai, atliko, sakyčiau Heraklio žygdarbį. Genialiai monografijoje atskleidžiamas Vydūno tikėjimas Absoliutu, Visatoje nustatyta Dievo tvarka, Šventraščio nuostatomis grįsta mąstytojo gyvensena ir kūryba.
Sudiev, mielas bičiuli Vacy, susitiksime kažkur vydūniškoje Visatoje.
Reiškiu gilią užuojautą mylimai žmonai, šauniajam sūnui, giminaičiams.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-03-28 12:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media