2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas

 

2013-01-24Mažutis žodžių requiem Aldonai

Prie savo darbo stalo šių metų sausio 23 dieną mirė mūsų kolegė Aldona Svirbutavičiūtė. Tai baugiai graži ir prasminga mirtis, – kaip kario, krintančio mūšio lauke, kovojančio už savo tėvynę. Kaip muzikanto ar aktoriaus scenoje, atliekančio mylimą kūrinį, kurį stebi pilnutėlė žiūrovų salė. Kaip kunigo, kuris prie altoriaus aukoja Mišias, nenujausdamas, kad jas skiria ne tik gyviesiems ir mirusiems, bet ir pačiam sau...

2013-01-23Mirė V. Kudirkos premijos laureatė, žurnalistė Aldona Svirbutavičiūtė

Aldona Svirbutavičiūtė buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė, daugelio kūrybinių konkursų nugalėtoja.

2013-01-19Mirė kolega Stepas Jauga

Sausio 17 dieną, Vilniuje mirė kolega, spaudos ir radijo žurnalistas Stepas Jauga. Jis gimė 1931 metų gruodžio 3 dieną Žemalėje, Mažeikių rajone. Įsigijo aukštąjį išsilavinimą. Žurnalisto karjerą pradėjo Sėdos rajono laikraštyje „Raudonoji žvaigždė“. Vėliau dirbo korespondentu „Tiesos“ ir „Vakarinių naujienų“ laikraščiuose. Daugiausiai rašė pramonės, ekonomikos temomis.

2013-01-08Netekome kolegos Aloyzo Urbono

Sausio 5 dieną Raudondvaryje staiga mirė mūsų kolega Aloyzas Urbonas. Dar penktadienį jis buvo žurnalo „Mokslas ir technika“ redakcijoje, tarėsi su vyr. redaktoriumi Jonu Baziu dėl naujų straipsnių žurnalui, sakė, kad baigia rašyti naują knygą apie kažkokios įstaigos jubiliejų. Po to išvažiavo į savo namus Raudondvaryje. O kitą dieną sūnus jį randa jau išėjusį...

2012-12-19Mirė pirmasis LŽS skyriaus pirmininkas Jonas Garadauskas

Gruodžio 13 d. po sunkios ligos mirė žinomas uostamiesčio žurnalistas, apybraižų knygų autorius, ilgametis Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas, pedagogas, o jaunystėje ir žymus sportininkas lengvaatletis Jonas Garadauskas.

2012-11-28Pro Memoria PETRAS PEČIŪRA (1927 08 10 – 2012 11 27)

Vakar (lapkričio 27 dieną) mirė LŽS narys, etnologas ir religijotyrininkas Petras Pečiūra. „Gimiau 1927 m. rugpjūčio 10 d. patriarchaliniame šiaudiniais stogais Starkonių kaime pusvalakininko šeimoje. Baigęs Kupiškio gimnaziją, 1947 m. įstojau į Vilniaus universitetą studijuoti lietuvių literatūrą ir į Vilniaus valstybinio dramos teatro Dramos studiją. Abi mokyklas baigiau 1952 m. įgydamas lituanisto ir aktoriaus specialybes. Dirbau Vilniaus universitete Filologijos katedrose dėstytoju ir vaidinau Profsąjungų rūmų mėgėjų teatre. Visą gyvenimą domėjausi tautų papročiais ir tautų religijomis. Tyrinėjau šventės struktūrą — apeigom, pramogom ir švenčių personažais“, - apie save rašė Petras Pečiūra.

2012-03-20Mirė žinomas gamtos žurnalistas Zenonas Butkevičius

Sekmadienį (kovo 18d.) po sunkios ligos mirė vienas iš žinomiausių Lietuvos gamtos žurnalistikos kūrėjų, seniausios Lietuvos radijo laidos „Gamta - visų namai" vedėjas, savaitraščio „Žaliasis pasaulis" redaktoriaus pavaduotojas, internetinio portalo „Delfi" straipsnių autorius Zenonas Butkevičius. Urna su jo palaikais bus šarvojama kovo 21 dieną, trečiadienį, 10:00 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga" (Ąžuolyno g. 10). Laidotuvės - 15:00 val. šalia „Ledo arenos" esančiose kapinėse.

2012-03-12Mirė žurnalistas, publicistas V. J. Lukoševičius

Šeštadienio naktį mirė žurnalistas, publicistas Vytautas Jonas Lukoševičius. Atsisveikinimas su velioniu - šiandien nuo 12 val. Vilniuje, Olandų gatvėje esančiuose laidojimo namuose.

2012-01-13Nuoširdi užuojauta LŽS pirmininkui D. Radzevičiui nuo visos žurnalistų bendruomenės

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių RADZEVIČIŲ ir jo šeimą aplankė skaudi netektis. Ankstyvą penktadienio rytą po sunkios ligos Vilniuje mirė jo mylima ir brangi mama - Palmyra Radzevičienė. Laidotuvės įvyks pirmadienį 12 val. Šv. mišios už velionę bus aukojamos Katedroje 11 val.

2012-01-09Išėjo Albertas Laurinčiukas

Vakar, sausio 8 dieną išėjo Anapilyn mūsų kolega, žinomas žurnalistas, rašytojas ir dramaturgas Albertas Laurinčiukas. Išėjo žmogus, su kuriuo daugeliui teko bendrauti, ir ne vienam iš mūsų šis bendravimas yra palikęs gilų, neretai ir lemtingą pėdsaką.

2011-11-21Netekome žurnalistės ir menotyrininkės Vidos Savičiūnaitės

Penktadienį po ilgos ir sunkios ligos mirė žinoma žurnalistė, menotyrininkė teatrologė, vertėja, pedagogė ir visuomenininkė Vida Savičiūnaitė.

2011-02-17Mirė poetas Justinas Marcinkevičius

Poetas, J. T Vaižganto premijos laureatas Justinas Marcinkevičius mirė eidamas 81-uosius metus. Velionis bus pašarvotas Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje. Atsisveikinti su velioniu poetu Justinu Marcinkevičiumi, pašarvotu Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje (Gedimino pr.3), Lietuvos žmonės kviečiami penktadienį, vasario 18 d., nuo 15 iki 22 val. ir šeštadienį nuo 8 iki 13 valandos.

2010-11-16Garbė ir principai tarp dviejų pasaulių

Šį rudenį Lietuva (ir jos išeivija) neteko dviejų politikos žurnalistų. Viliaus Bražėno (mirė spalio 3 d.) ir Juozo Kojelio (lapkričio 11 d.). Sutapimas: abu išeiviai ne savo noru, o bėgdami nuo antrosios sovietų okupacijos. JAV jie praleido turiningiausius ir veikliausius gyvenimo metus, į nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą grįžo jau senatvėje, bet visus stebino savo veiklumu ir energija iki paskutinio atodūsio.

2010-10-05Vilius Bražėnas - žodžiu, plunksna ir ginklu gynęs Tėvynę

Š. m. spalio 3 d., eidamas 98-sius metus, mirė politikos analitikas, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas Vilius Bražėnas. V. Bražėnas Lietuvos visuomenei pažįstamas iš gausių jo pasisakymų įvairiuose patriotiniuose renginiuose, straipsnių spaudoje bei užsienyje ir iš Lietuvoje išleistų jo knygų: „Normuotos šypsenos" (feljetonų rinkinys) 1948 m.; „Kalorijos ir doleriai" (feljetonų rinkinys) 1952 m. „Sąmokslas prieš žmoniją" (publicistika) 1975 m. ir kt. Jis su paskaitomis apkeliavo visas JAV valstijas, būdamas geru oratoriumi, amerikiečiams aiškino apie globalizmo ir komunizmo grėsmę, skatino kongreso narius pasmerkti SSRS vergiją, nukreipti pastangas pavergtų tautų išvadavimui.

2010-09-06LŽS bendruomenė neteko A. Čaikovskio

Eidamas septyniasdešimt penktuosius metus staiga mirė Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos narys Arnoldas Čaikovskis. Su kolega galima atsisveikinti Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų g. 22, rugsėjo 6 d. 14 val.

2010-05-13Modestas Vaišnoras

Liūdna, kad trapios širdies žurnalistikos absolventas – toks jaunas, kūrybiškas, imlus kritikai staiga atsisveikino. Prisiminkime Modestą Vaišnorą ir kaip gerą studentą, kaip laisvo žodžio kišenėje neieškojusį žmogų, kuris sugebėjo originaliai įsukti informacijos laukus apie save... 2000 – 2004 Modestas Vaišnoras (g. 1981-09-24) studijavo Vilniaus universitete žurnalistiką. Sėkmingai apgynė baigiamąjį darbą, įgydamas komunikacijos ir informacijos bakalauro diplomą.

2010-02-22Režisierius Egidijus Zenonas Bačiulis

Vasario 21 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos televizijos režisierius, vienas vyriausių LRT darbuotojų Egidijus Zenonas Bačiulis (1935-2010). E.Bačiulis Lietuvos televizijoje dirbo nuo 1973 m., režisavo daugelį Kaune kurtų laidų, paskutiniu metu - "Laisvės alėją", "Aerodromą" ir "Klausimėlį".
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media