2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Kūrybiniams darbuotojams - parlamentarų “dovanėlė”

2009-07-23
 

Seime skubos tvarka priimti įstatymų projektai tapo tikra staigmena kūrybiniams darbuotojams ir kitiems asmenims, dirbantiems pagal autorines sutartis. Jie neteko socialinių garantijų, kurias iki šiol turėjo.

 

Informacija iš Seimo plenarinių posėdžių (pateikiame tik žurnalistų bendruomenei aktualius įstatymų pakeitimus, priimtus liepos 22 d. vakariniame posėdyje).

 

Seimas pritarė po svarstymo šiems įstatymų projektams:

 

-Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 29, 31 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 10 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr.XIP-788(2). Balsavo: už – 58, prieš – 4, susilaikė 8.

 

Siūloma nustatyti, kad 2009 metais asmenų, gaunančių pajamas iš sporto veiklos, socialinio draudimo įmokos apskaičiuojamos ir mokamos nuo šių asmenų iš sporto veiklos gautų pajamų, neviršijančių keturių Lietuvos  Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių sumos per mėnesį. Už 2009 metus individualių įmonių savininkų, ūkinių bendrijų tikrųjų narių ir asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, išskyrus ūkininkus ir jų partnerius, socialinio draudimo įmokos būtų apskaičiuojamos ir mokamos nuo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 7 straipsnio 2 dalyje nurodytų šių asmenų gautų pajamų metinės sumos, neviršijančios keturių Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių sumos per mėnesį.

 

-Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 4, 7, 8, 9 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr.XIP-787(2). Balsavo: už – 67, prieš –8, susilaikė 4.

 

Įstatymas papildytas nuostata, kad apskaičiuota pardavimo pridėtinės vertės mokesčio suma už patiektas prekes ir suteiktas paslaugas draudžiamosioms pajamoms nepriskiriama.

 

Draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių šiame įstatyme nustatyta tvarka priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos, taip pat priskaičiuotos ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos, ligos dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų valstybinio socialinio draudimo pašalpos bei nedarbo valstybinio socialinio draudimo išmokos.

 

 

 

Nutarta šiuos įstatymų projektus priimti skubos tvarka.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:31
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media