2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS nariai - Pasaulio esperantininkų kongrese

2009-07-31
 

Šiomis dienomis LŽS esperantininkų klubo atstovai dalyvauja  94-ajame Pasaulio esperantininkų kongrese Lenkijoje.

 

Kongresas Balstogėje, istorinės jotvingių žemės sostinėje, baigsis rugpjūčio 1 d. Jo pagrindinė tema – „Kurti taikos tiltą tarp tautų: Zamenhofas šiandien“. Tema siejama su šiame mieste gimusio tarptautinės esperanto kalbos kūrėjo, Lietuvą savo tėvyne vadinusio, Lazerio Liudviko Zamenhofo 150-siomis gimimo metinėmis.
       

Į kongresą, kuriame buvo laukiama atvykstant esperantininkų iš 61 šalies, taip pat išvyko 44 Lietuvos esperantininkų sąjungos atstovai.

 

Kongreso metu įvyksiančiame Pasaulio esperantininkų žurnalistų (TEŽA) visuotiniame susirinkime dalyvaus 23 šalių žurnalistai. Lietuvai atstovaus 6 žurnalistų grupė. Grupės vadovai – LŽS vicepirmininkas, LEŽA pirmininkas Audrys Antanaitis ir LŽS esperantininkų klubo vicepirmininkas, žurnalo „Litova Stelo“ redaktorius Vytautas Šilas.
       

Programoje: kongreso universiteto paskaitos, esperantologinė konferencija, esperantininkų veiklos aptarimai, knygos ir ekskursijų dienos, koncertai ir kiti renginiai. Visi kongreso renginiai vyksta tik esperanto kalba.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media