2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Lietuvių kalbos draugija: Išrinkti žurnalistai – kalbos bičiuliai

2021-05-10
 
2021 metais Lietuvių kalbos draugijos Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva pirmą kartą surengti Žurnalisto - kalbos bičiulio - rinkimai.
Siūlymus teikė Lietuvių kalbos draugijos nariai ir savivaldybių kalbos tvarkytojai. Pateiktas kandidatūras vertino komisija: Klaipėdos r. kalbos tvarkytoja Daiva Beliokaitė, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica" direktorė prof. dr. Irena Kruopienė, Kėdainių r. kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė, „Gimtosios kalbos" žurnalo vyr. redaktorė Rita Urnėžiūtė, Alytaus m. kalbos tvarkytoja Dalytė Žukaitienė.
Žurnalisto - kalbos bičiulio - rinkimų nugalėtojais komisija nutarė paskelbti:
portalo „Mano kraštas" redaktorę GENOVAITĘ PAULIKAITĘ ir padėkoti jai už profesionalų domėjimąsi kalbos aktualijomis ir įvairių sričių kalbos tyrimais bei asmenines kalbos populiarinimo iniciatyvas;
Kelmės r. laikraščio „Bičiulis" redaktorę ONĄ JAUTAKIENĘ ir padėkoti jai už meninio žodžio sklaidą, nuolatinį dėmesį kalbos aktualijoms ir visa savo veikla atliekamą šviečiamąją, ugdomąją, lavinamąją misiją;
Telšiuose leidžiamo laikraščio „Kalvotoji Žemaitija" redaktorių STEPONĄ ALGIRDĄ DAČKEVIČIŲ ir padėkoti jam už paramą lituanistinėms iniciatyvoms bei turiningus kultūrinius šviečiamuosius projektus.
Rinkimų nugalėtojams - Genovaitei Paulikaitei, Onai Jautakienei ir Steponui Algirdui Dačkevičiui - bus išsiųsti reljefinės grafikos paveikslai ir Lietuvių kalbos draugijos padėkos.
Lietuvių kalbos draugijos padėkomis ir Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro leidiniais taip pat bus apdovanoti „Telšių žinių" žurnalistė AURELIJA SERVIENĖ ir teatro kritikas, publicistas VAIDAS JAUNIŠKIS.
Sveikiname pirmą kartą išrinktus žurnalistus - kalbos bičiulius!
Vaizdo įrašą žr. Lietuvių kalbos draugijos feisbuko paskyroje, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica" svetainėje
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-19 09:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media