2025 m. sausio 22 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Finansavimo mažinimas kelia pavojų visuomeniniam transliuotojui

2009-12-08
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: visuomeninis transliuotojas Lietuvoje susidūrė su egzistenciniu klausimu- būti ar nebūti?

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: visuomeninis transliuotojas Lietuvoje susidūrė su egzistenciniu klausimu- būti ar nebūti?

Vytaras Radzevičius

 

Daugiau kaip 150 vadovaujančių transliavimo kompanijų darbuotojų, dalyvavusių EBU generalinėje asamblėjoje Ženevoje, gruodžio 4 d. kreipėsi į aukštus valstybių pareigūnus kviesdami atkreipti dėmesį į visuomeninio transliuotojo biudžeto mažinimą tokiose šalyse kaip Vengrija, Lietuva, Kosovas, Lenkija. Šių šalių visuomeniniams transliuotojams ne tik kyla pavojus prarasti nepriklausomumą ir galimybę vykdyti savo misiją, bet ir kyla grėsmė pačių transliuotojų egzistavimui.

 

„Deramai finansuojamos ir subalansuotos visuomeninio transliavimo priemonės, atspindinčios visą politinių pažiūrų spektrą, yra gyvybiškai svarbus visų demokratinių Europos visuomenių pamatas, –  sakė EBU prezidentas Žanas Polis Filipo (Jean-Paul Phillipot, RTBF, Belgija). – Kai kurios vyriausybės šiandien naudojasi finansų krize kaip pretekstu mažinti visuomeniniams transliuotojams finansavimą iki tokio lygio, kai jau iškyla grėsmė jų nepriklausomumui, ir nepaliekama galimybių deramai atlikti savo misiją.“

 

EBU pripažįsta, kad geras valdymas reikalauja paisyti ekonominio efektyvumo, bet negalima, naudojantis dabartine ekonomikos krize, kelti pavojaus transliuotojo galimybėms teikti subalansuotą programą. Turi būti visiškai aišku, koks tokio mažinimo tikslas, ir kad tuo nesiekiama griauti stiprią ir nepriklausomą organizaciją. Kaip teigiama 2008 m. rugsėjo 25 d. Europos Parlamento rezoliucijoje, visuomeninio transliavimo sektoriui keliami uždaviniai reikalauja ilgalaikio finansavimo ir nepriklausomumo.

 

EBU generalinė asamblėja patvirtino projektą, pagal kurį bus teikiama pagalba narėms, patiriančioms ypač didelių sunkumų – finansinių, techninių, politinių ar susijusių su programa. EBU, siekianti skatinti narių solidarumą ir vieningumą, ėmėsi iniciatyvos paremti visuomeninius transliuotojus tų šalių, kur to labiausiai reikia. Pagal šiuos projektus siūloma 500 kokybiškų europietiškų TV programų, dvipusį šalių narių bendradarbiavimą, iniciatyvas, kuriomis siekiama užtikrinti skaitmeninės infrastruktūros finansavimą.

 

EBU generalinis direktorius Žanas Revejonas (Jean Réveillon) EBU direktorių tarybos vardu gruodžio 4 d. laišku kreipėsi į Lietuvos Prezidentę ir Ministrą Pirmininką, ragindamas juos persvarstyti ketinimą mažinti savo visuomeniniam transliuotojui, LRT, Vyriausybės skiriamą finansavimą dar 19 proc. Šiais metais jis jau buvo sumažintas 19 proc.

 

Žanas Revejonas, taip pat EBU direktorių tarybos vardu, parašė atvirą laišką, raginantį Kosovo parlamento nariams grąžinti Kosovo visuomeniniam transliuotojui (RTK) abonentinį mokestį, kuris šios šalies Konstitucinio Teismo nutarimu buvo suspenduotas.     

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-12-21 15:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media