2024 m. birželio 14 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Vėl pradėtas leisti legendinis „Sportas“

2023-07-20
 
Legendinis „Sportas" sugrįžta į šalies prekybos centrų ir spaudos kioskų lentynas spalvoto žurnalo formatu, kuriame apie sportą ir jo užkulisius rašoma kitaip nei įprastai.

Atgaivinti vieną seniausių šalies leidinių sutelkė sporto žurnalistikos ir komunikacijos ekspertus dar pernai. Juos įkvėpė „Sporto" istorija, prasidėjusi 1956 metais, tad neatsitiktinai „Sportas" grįžta su tuo pačiu prekės ženklu, tik visai kitokio formato.

Atgimstantis „Sportas" tapo pirmuoju išsamiu, ketvirtiniu sporto gyvenimo būdo žurnalu Lietuvoje.

„Statistiniai skaičiai, rezultatai, perdavimai ar metimai - ne tai, ką norime pasakoti. Už kiekvieno medalio ar pergalės slypi sunkus darbas ir išgyvenimai, kurie sportininkus neišvengiamai lydi ir tada, kai nusisuka sėkmė. Lietuviai pažįsta savo herojus, bet jų gyvenimo dažnai iš arti nemato. Tad nutarėme pažiūrėti į tai kitu kampu ir taip gimė idėja pasakoti kitokią šalies sporto gyvenimo pusę", - sako žurnalo „Sportas" vyriausiasis redaktorius Marius Grinbergas.

„Sporto" leidybos atgimimo idėja subūrė keturis įvairiose srityse dirbančius bendraminčius, kuriuos vienija aistra sportui, čia sukauptos patirtys ir žinios.

Tai daugiau nei trisdešimt metų šalies sporto žiniasklaidoje dirbantis M. Grinbergas, 2019 m. Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos įvertintas geriausiu jaunojo pasaulio sporto žurnalisto apdovanojimu Mažvydas Laurinaitis, 2005 m. pelnęs pirmą istorijoje Lietuvos sporto žurnalistų federacijos įsteigtą metų žurnalisto premiją ir beveik dvidešimt metų profesionalia sporto vadyba užsiimantis Artūras Gimžauskas bei daugiau nei komunikacijos agentūros „Maniac" steigėjas Laurynas Filipavičius.

„Skaitytojams pasakojame negirdėtas istorijas, atskleidžiame sporto paslaptis, viešiname ir aptariame tas problemas, kurios vertos ne tik siaurų grupių, bet ir visos visuomenės dėmesio. Daug vietos žurnale skiriame ir profesionaliajam sportui, ir fiziniam aktyvumui, žmonių sveikatinimo aktualijoms. Pirmajame „Sporto" žurnalo numeryje - puikiai žinomų sporto ir verslo žmonių, žengusių visiškai netikėtus ir naujus karjeros žingsnius, pasakojimai, daugybė unikalių istorijų bei paslapčių, apie kurias iki šiol mažai kas žinojo", - atskleidžia M. Laurinaitis.

Nuo 1956-ųjų leisto laikraščio „Sportas" redakcijoje dirbo tokie sporto žurnalistikos grandai, kaip Adolfas Aleksejūnas, Bronius Čekanauskas, Roma Griniūtė-Grinbergienė, Algirdas Petras Kazilionis, Remigijus Kazilionis, Aleksandras Krukauskas, Marijona Marcinkevičiūtė, Virgilijus Mundrys, Vytautas Saulis, Antanas Vaupšas, Romualdas Vytautas Zbormirskas.

Ir dabar redakcija bendradarbiauja su žinomais šalies sporto žurnalistais ir fotografais, kurie padeda kurti kitokį šalies sporto veidrodį - žurnalą „Sportas".

„Sporto" žurnalas per metus išeis keturiskart - vasarą, rudenį, žiemą ir pavasarį. Pirmasis, 68 puslapių, numeris debiutuoja 5000 egzempliorių tiražu. Žurnalo leidybą organizuoja UAB AVGI.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-07-20 11:27
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Algimantas Raščius

2023-07-24 12:33

Sėkmės

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Aleksandras Makarenko

2023-07-23 11:35

Super!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jonas

2023-07-21 15:35

Puiku. Tik ar ilgam sugrįžo?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vilija Butkuvienė

2023-07-20 18:50

Puiki naujiena! Spauda grįžta!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Birutė Butkevičienė

2023-07-20 18:48

Sveikinu, kad "vėl"....

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media