2017 m. gegužes 28 d., Sekmadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2017-04-27Jonas Laurinavičius: didelė žurnalistika ir keli maži pastebėjimai (2)

Vėl nauja žurnalistikos veterano, rašytojo Jono Laurinavičiaus knyga. Džiaugiesi kolegos darbštumu ir lyg net nebesistebi. Knygos iš po Jono plunksnos eina kone tokiu pat greičiu, kaip kad jo anksčiau redaguoti periodiniai leidiniai – laikraščiai. Bet ši naujoji atsiminimų, biografinių apybraižų, interviu, straipsnių knyga – apie mūsų kolegas, ji taip ir pavadinta: „Žurnalistai“, tad vien iš profesinio smalsumo būtina ją atsiversti. Knygą autorius skiria tiems žurnalistams, su kuriais dirbo arba artimai bendravo. Tarp jų ne vienas mūsų rastų ir pažįstamų. Gal todėl tiek daug kolegų susirinko į knygos pristatymą Žurnalistų namuose, kurie savo renginiais pritraukia vis daugiau vilniečių.

2017-04-26Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 5 dalis

Apie sausio 13-osios įvykius ir žurnalisto duoną kalba Darius Lukoševičius, 1991 metais buvęs LTV „Vakaro žinių“ vedėjas ir „Panoramos“ reporteris, dabar UAB „TVartas“ prodiuseris.

2017-04-13Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 4 dalis

Šį kartą žodis Jolantai ŠARPNICKIENĖI, sausio 13-osios naktį budėjusiai Sitkūnų radijo stotyje ir iš jos perdavinėjusiai žinias per Lietuvos radiją.

2017-04-11Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas žiniasklaidai

Per pirmąjį 2017 m. ketvirtį daugiausiai skundų pateikta dėl interneto portalų. Gauti ir 2 užsienio piliečių skundai. Negauta nė vieno skundo dėl radijo veiklos. 5 kartus taikytas sutaikinimas.

2017-04-06Ribojamas Rusijos televizijos programos „TVCI“ laisvas priėmimas Lietuvoje

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2017 m. balandžio 5 d. posėdyje priėmė sprendimą riboti laisvą Rusijos Federacijos televizijos programos „TVCI“ priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Ribojimo laikotarpis – 1 mėn. Sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

2017-04-02Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 3 dalis

Nusprendžiau pakalbinti kelis savo žurnalistikos studijų Vilniaus universitete bendrakursius, kurie tada iš televizijos ekrano ar radijo bangų eterio buvo daugeliui žinomi, o 1991-ųjų sausyje, rizikuodami savo gyvybe, atliko savo pareigą Tėvynei.Šį kartą žodis - Modestui PATAŠIUI.

2017-03-23Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 2 dalis  (1)

Nusprendžiau pakalbinti kelis savo žurnalistikos studijų Vilniaus universitete bendrakursius, kurie tada iš televizijos ekrano ar radijo bangų eterio buvo daugeliui žinomi, o 1991-ųjų sausyje, rizikuodami savo gyvybe, atliko savo pareigą Tėvynei. Šį kartą žodis - Virgilijui USINAVIČIUI.

2017-03-22Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai  (2)

Nusprendžiau pakalbinti kelis savo žurnalistikos studijų Vilniaus universitete bendrakursius, kurie iš televizijos ekrano ar radijo bangų eterio buvo daugeliui žinomi, o 1991-ųjų sausyje, rizikuodami savo gyvybe, atliko savo pareigą Tėvynei.

2017-03-12Žurnalistas Andrius Tapinas paskelbtas Metų valstybės kūrėju

Vilniaus universiteto politologų bendruomenė Kovo 11 – osios proga paskelbė Lietuvos valstybei 2016 metais labiausiai nusipelniusį asmenį – „Metų valstybės kūrėją“. Juo „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ tapo žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

2017-03-05Kaziuko mugėje – “Kaziuko laikraštis”

Dabar Kaziuko mugė turi ir savo metraštį, kuris leidžiamas Vilniuje nuo 2003 metų. Tai - „Kaziuko laikraštis“. Jis remia tradicinių amatų puoselėjimą ir išsaugojimą. Jame ne tik dalinamasi amatų paslaptimis, bet ir aprašoma įdomioji Vilniaus ir mūsų krašto istorija, pateikiama praktinė mugės informacija dalyviams, amatininkams, lankytojams.

2017-02-24Dezinformacija ir neapykantos kurstymas televizijos programoje „TVCI“  (1)

Įvertinusi laidos turinį ir atsižvelgusi į nepriklausomų ekspertų išvadas, LRTK padarė išvadą, kad laidoje paskelbta viešoji informacija yra dezinformuojanti bei kurstanti neapykantą. Tokią informaciją draudžia platinti Visuomenės informavimo įstatymas. Išnagrinėjusi visas aplinkybes, LRTK š. m. vasario 22 d. posėdyje nusprendė kreiptis į šios programos transliuotoją „TV TSENTR“, kurį registravo Rusijos federacijos institucija „Federal Service for Supervision of Communications Information Technology and Communications/ Roskomnadzor (RKN)“, nurodydama iki š. m. kovo 14 d. pasiaiškinti dėl padarytų pažeidimų.

2017-02-24Už paslėptą komercinį audiovizualinį pranešimą LRT skirta bauda (1)

. m. vasario 22 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) išnagrinėjo asmens, atsakingo už VšĮ „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA" (toliau - LRT) televizijos programoje transliuojamos laidos „Auksinis balsas" turinį, administracinio teisės pažeidimo bylą. Įvertinus pažeidimą, ir tai, kad už minėtos laidos turinį atsakingas asmuo per metus padarė tokį patį pažeidimą antrą kartą, buvo paskirta 1882 eurų bauda.

2017-02-22Tomo Balžeko pasitraukimas nepakeis bendrovių krypties, sako savininkai

AS Eesti Meedia priklausančiam žiniasklaidos verslui Lietuvoje lig šiol vadovavusio Tomo Balžeko pasitraukimas iš portalo 15min ir naujienų agentūros BNS Lietuva direktoriaus posto nepakeis šių bendrovių krypties, sako savininkas.

2017-02-17Portalas tv3.lt perkopė milijono lankytojų ribą

Portalo tv3.lt populiarumas nuolat auga tarp mobiliųjų įrenginių vartotojų, tačiau naujausiais duomenimis itin padidėjo ir portalo lankymas asmeniniais kompiuteriais. Iš viso tv3.lt sulaukė daugiau nei milijono lankytojų.

2017-01-25Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama nacionaliniam ir regioniniam radijui ir televizijai

Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 4 programos (Nacionalinių radijo ir televizijos) REZULTATAI. *** Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui pateiktas paraiškas 2017 metų 5 programos (Regioninių radijo ir televizijų) REZULTATAI.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media