2017 m. lapkricio 24 d., Penktadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2017-11-10Savaitraščio „Literatūra ir menas“ (ne)naujo sezono pristatymo bei „Šūdvabalio premijos“ įteikimo vyksmas

Lapkričio 16 d. 18.00 val. Lietuvos rašytojų sąjungoje /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/ įvyks kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ (ne)naujo sezono pristatymo bei „Šūdvabalio premijos“ įteikimo vyksmas.

2017-10-17Klaipėdoje pradeda veikti naujas žinių portalas „Atvira Klaipeda.lt“ (2)

Klaipėdoje startuoja naujas miesto ir regiono naujienų portalas „Atvira Klaipeda.lt“. Portalą „Atvira Klaipėda.lt“ valdo VšĮ „Klaipėda atvirai“, kurios steigėjai – Algirdas Sabaliauskas, vienas iš programavimo mokyklos „Baltic Talents“ steigėjų, įvairių visuomeninių projektų organizatorius, ir daugiau nei 15 m. žurnalistikos srityje dirbantis Martynas Vainorius.

2017-10-12Alfa.lt turi naujus savininkus, keičiasi portalo vadovai

Naujienų portalą Alfa.lt valdančią bendrovę „Alfa Media“ įsigijo „Baltic Media Ltd“, jos pardavimo sandoris su „MG Baltic Media“ užbaigtas spalio 9 d.

2017-10-12Galutinai paaiškėjo: „Savaitraštis Kaunui“ nebebus leidžiamas

Nuo rugpjūčio mėnesio Kaune nebeleidžiamas savaitinis leidinys galutinai stabdo savo veiklą. Tai portalui „Kas vyksta Kaune“ patvirtino patys leidėjai, nepanorę detaliau komentuoti susidariusios situacijos.

2017-10-12Permainos „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje: keičiasi akcininkai, direktorius, redaktorius (4)

„Ūkininko patarėjo“ redakcijoje – pokyčių dienos. Pasikeitus daliai bendrovės akcininkų, naujoje valdyboje buvo patvirtintas naujas leidinio vyr. redaktorius, taip pat paskirtas naujas direktorius.

2017-10-07Teismas: „Lietuvos rytas“ melavo, kad Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovas reikalavo kyšio

Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad dienraštis „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ sukūrė tikrovėje neegzistuojančias, asmens garbę ir orumą žeminančias žinias apie tai, kad Lietuvos banko priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis vykdė korupcinę veiklą. UAB „Lietuvos rytas“ įpareigotas dienraštyje tikrovės neatitinkančias ir nieko bendro su V. Valvoniu neturinčias žinias viešai paneigti.

2017-10-01Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatas Egidijus Aleksandravičius: apie žiniasklaidą bei kada ir kaip „viskas įmanoma

Juozo Tumo - Vaižganto premija šiemet paskirta istorikui habilituotam humanitarinių mokslų daktarui, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesoriui, Lietuvių išeivijos instituto direktoriui, Išeivijos studijų centro vadovui, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariui, žurnalo „IQ“ bendradarbiui ir LRT Kultūros kanalo laidos „IQ presingas“ vedėjui Egidijui Aleksandravičiui už naujausią publicistinių tekstų rinktinę „Viskas įmanoma". Ta proga jį kalbina žurnalistė Daiva Červokienė.

2017-09-17Dėl LTV laidoje „LRT Forumas“ paskleistos informacijos

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos praneša, kad rugsėjo 11 d. LRT televizijos laidoje „LRT forumas“ paskleista tikrovės neatitinkanti ir visuomenę klaidinanti informacija.

2017-08-24Romas Bacevičius: bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 9 dalis

Kaunietis kolega Romas Bacevičius tęsia savo interviu seriją "Bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai". Šį kartą - pokalbis su Vytautu Makausku, 1991 metais dirbusiu Lietuvos televizijoje.

2017-08-21Delfi: “Lietuvos įtakingiausieji 2017” – Žiniasklaidos atstovų sąrašas

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutarė dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtino Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka. Tokius rezultatus atskleidė DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”, paskelbęs įtakingiausių žiniasklaidos atstovų sąrašą.

2017-08-21Kokie žurnalistai Lietuvoje yra įtakingiausi? (1)

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutaria dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtinę Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka. Tokius rezultatus atskleidžia DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”. Penktadienį skelbiame žiniasklaidos atstovų sąrašą.

2017-08-08Feliksas Grunskis: “Valdantieji savo laikraštį perskaitys ir daugiau jokių kvailysčių nebedarys? (2)

“Valdantieji savo laikraštį perskaitys ir daugiau jokių kvailysčių nebedarys?” – tokiu pavadinimu “Biržiečių žodžio” redakcijai priklausanti internetinė svetainė biržietis.lt 2017 m. liepos 25 dieną paskebė Felikso Grunskio komentarą. Skelbiame jo tik tą dalį, kuri tiesiogiai skirta žiniasklaidai.

2017-07-26Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie nesantaiką kurstančius komentarus Facebook'e (1)

Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba per pastarąjį mėnesį (nuo birželio 20 iki liepos 25 d.) 160 kartų kreipėsi į Facebook‘ą, ragindama panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus. 95 proc. komentarų pašalinti per 24 valandas. 8 komentarai (5 proc.) dar nepašalinti.

2017-07-13Laurynas Ragelskis šiemet antrą kartą įspėtas dėl draudžiamos informacijos paskelbimo  (1)

Viešosios informacijos rengėjas ir skleidėjas Laurynas Ragelskis, valdantis portalą Ldiena.lt ir Facebook paskyrą „Laurynas Ragelskis“, šiemet antrą kartą įspėtas dėl asmens garbės ir orumo įžeidimo.

2017-07-06Žiniasklaida dabartinėje Lietuvoje: tautą ir valstybę kuriančioji ar ją ardančioji jėga? (1)

Lietuvos nepriklausomybės atgavimą ir valstybingumo atkūrimą gerokai apkartino postmodernizmo ir reliatyvizmo, gaubiamo politiniu liberalizmo šydu, dvasinės negalios, kaip epidemija plintančios visame pasaulyje. Neaplenkė jos ir jaunos mūsų atsikuriančios jaunos valstybės, kai trinamos ribos tarp gėrio ir blogio, tarp tamsos ir šviesos, tarp informacijos ir dezinformacijos, kai meilės (gyvybės) kultūra neatlaiko šėtonišku tempu plintančios mirties kultūros. Tai antipodai – priešingų sąvokų poros, šiuo atveju puikiai atspindinčios mūsų žiniasklaidą, jos įtaką mūsų visuomenei ir pastarosios vertybinių orientacijų ugdymui, bet žymiai dažniau jų griovimui bei paties individo dvasiniam degradavimui.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media