2024 m. gegužes 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-09-15PayPal panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai skelbiamą autorių teisių saugomą turinį internete

2021 m. rugsėjo 14 d. finansinių paslaugų internete teikėja PayPal pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (toliau – LRTK), kad ji panaikino galimybę atsiskaityti už neteisėtai paskelbtą turinį visose interneto svetainėse, kurias LRTK užblokavo dėl autorių teisių pažeidimų.

2021-09-08 Pulitzerio premija lietuvaitei, Stasio Šalkausko įžvalgos... (1)

Į mus žvelgia jaunutė mergina – Andrea Januta. Ji apdovanota žurnalistams reikšminga Pulitzerio premija. Nuotraukose ir medalio atvaizdas. „Šiuo kokybės ženklu“ paženklinta žurnalistė kartu su Reuters komanda už rašinių ciklą „Apsaugoti“, apnuoginę policijos brutalumą. Apačioje – ant mamos rankų dar maža Andrea: šeima mini lietuvės močiutės Petronėlės devyniasdešimtmetį.

2021-09-06Rugsėjo 6-oji - „Lietuvos aido“ gimtadienis (1)

1917 m. rugsėjo 6-oji – ypatinga data Lietuvos istorijoje. Dar nepasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, tądien pradėtas leisti vienas seniausių Lietuvos laikraščių „Lietuvos aidas“, reikšmingas Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo dokumentas. Jame 1918 m. vasario 19 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Numerį su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu uždraudė leisti vokiečių cenzūra, bet redaktoriaus Petro Klimo ir laikraščio bendradarbių pastangomis jis buvo slapta atspausdintas ir išplatintas. Vienas iš tokių egzempliorių saugomas ir LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriuje.

2021-08-31„Santara“: mažas žurnaliukas, gražūs pabirukai (4)

Nuo seno mėgstu nedidelio formato, bet visada švelniai tarp pirštų praslystančiais puslapiais, meniškomis fotografijomis, informaciniais ir saikingais literatūriniais tekstais skaitytoją lepinantį žurnalą „Santara“.

2021-08-12„Žeimenos krantai“ - laikraštis visuomenei (4)

Rajonų laikraščiai... Kiekvienas jų savitas, bet visus vienija vienas tikslas - kuo daugiau papasakoti apie kraštą, kuriame gyveni, jo žmones, aišku, neatsiliekant ir nuo šalies, pasaulio kvėpavimo. Šį kartą pažvelgsime į Švenčionių rajono vieną laikraščių. Pavartysime jo kas savaitę išleidžiamus dvidešimt (kartais ir daugiau) puslapių.

2021-08-02Česlovas Iškauskas. Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (4)

Baigiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-29„Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir žada kurti kokybišką virtualų turinį (1)

Žiniasklaidos priemonė „Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir sukūrė naują viešąją įstaigą „Baltijos aviacijos žinios“. Steigėjais tapo 9 privatūs asmenys ir viena uždaroji akcinė bendrovė.

2021-07-23Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (3)  (1)

1990-1992-ieji buvo pats mano kūrybinių kelionių su vaizdo kamera pakilimas. Nespėjai grįžti iš Italijos ar Alandų salų, jau kviečia į kitą Europos regioną. Be abejo, sutikdavau – vienas ar su kūrybine grupe.

2021-07-10Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (2)

Tęsiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-05Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (2)

Dalį savo kūrybinės veiklos skyriau... vaizdo kameroms. Aštuntojo dešimtmečio antroje pusėje Lietuvos televizija jau buvo gerokai praturtėjusi. Ji jau turėjo keletą modernių kilnojamųjų televizijos stočių (KTS), įsigijo BETACAM kamerų, studijinės įrangos, jau nekalbant apie studijų techninį aprūpinimą. Bet pakako ir mėgėjiškos technikos.

2021-06-03Komunikacijos agentūra „Berta&“ atsinaujina: prie komandos prisijungia Tomas Kirša

Komunikacijos agentūra „Berta&“ stiprina savo komandą – prie skaitmeninės komunikacijos stratego vairo stoja ilgametę patirtį skaitmeninės ir rinkodaros komunikacijoje kaupęs Tomas Kirša. Daugiau nei 15 metų komunikacijoje dirbantis Tomas savo įžvalgomis sustiprins tiek klientų komunikaciją, tiek prisidės prie pačios agentūros tolimesnių pokyčių.

2021-05-26Darbą pradeda Seimo opozicijos lyderio patarėjas Kęstutis Butvydas (1)

Seimo opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio patarėjo ryšiams su visuomene pareigas pradeda eiti Kęstutis Butvydas.

2021-05-22Alvydas Šeduikis: pogrindžio spaudos platintojas, politinis kalinys (1)

Prieš 80 metų, 1941 m. balandžio 13 d. gimė antisovietinių akcijų dalyvis, pogrindžio spaudos platintojas, muzikas, vargonų meistras, politinis kalinys Alvydas Šeduikis.

2021-05-19LRT taryba viešo konkurso būdu į pareigas paskyrė LRT etikos kontrolierę - Dainą Eleną Andrikienę (5)

LRT paskelbus viešą atranką, 5 metų kadencijai išrinktas LRT etikos kontrolierius. LRT taryba etikos kontroliere patvirtino komunikacijos konsultantę Dainą Eleną Andrikienę.

2021-05-19LRT tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Liudvikas Gadeikis (8)

VšĮ Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininku antradienį antrai kadencijai išrinktas žurnalistas, filologas ir literatas Liudvikas Gadeikis. Pirmą kartą L. Gadeikis Tarybos pirmininku buvo išrinktas 2018 metais. LRT tarybos posėdyje išrinkta ir pirmininko pavaduotoja Irena Vaišvilaitė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media