2020 m. gruodžio 4 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2019-04-02Viešas kreipimasis dėl visuomenės informavimo etikos pažeidimų portale alfa.lt (1)

Visuomenės informavimo etikos komisija, skelbdama šį viešą kreipimąsi, siekia atkreipti portalo alfa.lt redakcijos ir skaitytojų dėmesį į dažniausiai šiame portale daromus etikos pažeidimus.

2019-03-20LRT taryba – už LRT.LT publikacijas LRT.LT portale (1)

LRT taryba palaiko LRT administracijos sprendimą nebesikeisti portalų publikacijomis. Šis klausimas buvo svarstytas kovo 19 d. Tarybos posėdyje Internetinės žiniasklaidos asociacijos (IŽA) prašymu, kuriuo ji siekė Tarybos įpareigojimo naujienų portalui LRT.LT dalintis savo rengtomis medžiagomis.

2019-03-08LRT.LT deda tašką: portalas atsinaujino  (1)

Kovo pradžioje startavo atsinaujinęs portalas LRT.LT su visiškai nauju dizainu, vartotojams patogesne struktūra, patobulinta LRT mediateka ir sustiprinta žurnalistų komanda.

2019-03-07Domas Šniukas ir jo nauja knygą „Žurnalistikos lankose“ (1)

Kovo 6 dieną Teatrų sąjungos salėje vykusiame LŽS Senjorų klubo susirinkime buvo pristatyta kolegos Domo Šniuko nauja knygą „Žurnalistikos lankose“. Apie ją kalbėjo kolega Juozapas Vytas Urbonas, knygos autorius, kiti. Ištrauką perskaitė kolega Juozas Šalkauskas. Kolegos Domo surengtoje viktorinoje prizą, naująją knygą, laimėjo kolegė Loreta Nikolenkienė. Sveikiname kolegą Domą su nauja knyga.

2019-03-01Dėl informacijos socialiniuose tinkluose rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu (1)

2019 m. kovo 2 d. 1 val. - kovo 3 d. 20 val. – rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis. VRK primena, kad pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnio 1 dalį rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

2019-02-28LRT rinkimų rentgenas“ parodys, kaip manipuliuojama mūsų sąmone

„LRT rinkimų rentgeno“ pagrindine platforma taps atsinaujinęs portalas LRT.LT, taip pat bus rengiamos diskusijos LRT laidoje „LRT aktualijų studija“ bei LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Apie aktualias temas kalbės žinomi, patyrę Lietuvos ir užsienio ekspertai. Skaitytojams ir socialinio tinklo „Facebook“ sekėjams bus pristatyti patrauklūs mokomieji filmukai, konkursai.

2019-02-07Vilniaus politikos analizės institutas skelbia žiniasklaidos būklės tyrimų konkursą

Vilniaus politikos analizės insitutas (VPAI) skelbia žiniasklaidos būklės tyrimų stipendijų konkursą. Į individualias ir grupines stipendijas gali pretenduoti žurnalistai, redakcijos ir akademinės bendruomenės atstovai, tyrinėjantys žiniasklaidos laisvės problematiką, žiniasklaidos finansavimo modelius ir šaltinius, valstybės ir verslo įtaką žiniasklaidai, žiniasklaidos etiką ir skaidrumą bei tiriamosios žiniasklaidos situaciją.

2019-02-07Pasiūlymai sprendžiant su politinėmis kampanijomis susijusias etikos problemas

Nuo metų pradžios Visuomenės informavimo etikos komisija sulaukia klausimų dėl žurnalistų, redakcijų darbuotojų, savininkų dalyvavimo politinėje kampanijoje, rinkimų kampanijos nušvietimo, kandidatų dalyvavimo laidų vedėjais, žurnalistų moderavimo politinės kampanijos renginiuose ir kt. ir interesų konfliktų. Visuomenės informavimo etikos komisija tikisi, kad suformuluoti atsakymai padės priimti teisingus sprendimus.

2019-01-27Kasmetiniame žurnalo „Nemunas“ renginyje – pasaulinės meno įžymybės

Kultūros žurnalas „Nemunas“ sausio 29 d. – vasario 5 d. kviečia į parodą „12 + 1“, vyksiančią Kaune, „Meno parko“ galerijoje (Rotušės a. 27). Čia lankytojai galės pamatyti daugelio 2018 m. numeriuose pristatytų dailininkų kūrinių originalus, susitikti ir pabendrauti su juos sukūrusiais menininkais, straipsnių autoriais, rašytojais ir poetais.

2019-01-18Rinkimai per LRT: specialieji projektai ir debatai, kuriuos ves N. Pumprickaitė ir E. Jakilaitis

2019-ieji Lietuvoje – rinkimų metai, nulemsiantys šalies gyvenimo kokybę ne vieneriems metams į priekį. Kaip geriausiai nušviesti rinkimus ir surengti jiems skirtus debatus, kandidatų pristatymus ir tiesiogines transliacijas, jau dabar planuoja LRT programų ir turinio kūrėjai, nusiteikę rinkimų laidas padaryti kokybiškiausiomis ir žiūrimiausiomis Lietuvoje.

2019-01-17„Nanook“ komandai – tarptautinis žurnalistikos apdovanojimas (1)

„The New Media Writing Prize“ (NMWP) apdovanojimai – tai vieta kur atrandami ir įvertinami svarbūs bei inovatyvūs pasakojimai, pateikiami įvairiausiais formatais ir skirtingose platformose. Tai jau devintas kartas kai šie tarptautiniai apdovanojimai yra teikiami žurnalistams ir naujųjų medijų kūrėjams Bournemouth universitete, Jungtinėje Karalystėje. Šiemet čia išskirtiniai darbai apdovanoti keturiose kategorijose. „Nanook“ dokumentinis multimedijų projektas „Žymės: Pereiti praeitį“ ir jo kūrėjai Berta Tilmantaitė, Mindaugas Drigotas, Karolis Pilypas Liutkevičius ir Sofija Korf laimėjo pirmą vietą „What’s New in Journalism“ kategorijoje. Dokumentiniame pasakojime „Žymės: Pereiti praeitį“ persipina istoriniai faktai, archyvinė medžiaga, keturių epizodų internetinis serialas apie ekspediciją „Lapteviečių pėdomis”, tremtinių pasakojimai bei interaktyvus žemėlapis

2019-01-11Stasio Lozoraičio premija – iškart dviem laureatams – Sigitui Tamkevičiui ir Marijonai Šaknienei

Lietuvos žurnalistų draugija tradiciškai per Trijų Karalių šventę paskelbė, kam atiteks aukščiausias LŽD apdovanojimas už žurnalistinę veiklą – Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą 2018“. Šiemet ji buvo įteikta sovietų okupacijos laikais leistos pogrindinės „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ redaktoriui, arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui ir laikraščio Baltarusijos lietuviams „Lietuvių godos“ redaktorei Marijonai Šaknienei (Žarkauskaitei).

2019-01-03Keičiasi LRT.LT portalo vyriausiasis redaktorius. Juo bus Mindaugas Jackevičius (1)

Nuo sausio 8 d. keičiasi LRT.LT portalo vyr. redaktorius: redakcijai vadovaus Mindaugas Jackevičius, iki šiol čia dirbęs vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju.

2018-12-29Lietuvos Vyskupų Konferencija turės atstovę spaudai - Ievą Urbonaitę-Vainienę (4)

Lietuvos Vyskupų Konferencijos sekretoriatas pranešė, kad nuo 2019 metų sausio 1 dienos j Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstove spaudai pradės dirbti Ieva Urbonaitė-Vainienė. Ji taip pat rūpinsis Katalikų Bažnyčios žiniasklaidos koordinacijos klausimais.

2018-12-25Dėl žiniasklaidoje paskleistos informacijos apie animacinį serialą „Simpsonai“  (1)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK), gavusi du susirūpinusių tėvų skundus dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ skleidžiamos galimai neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos, privalėjo atlikti tyrimą, nes tai ją įpareigoja Visuomenės informavimo įstatymas ir per 20 d. d. atsakyti pareiškėjui.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media