2023 m. gegužes 28 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2022-04-01TILS: Ministerijų numatytos ir išleistos lėšos publikacijoms skiriasi bent 30 procentų

Ministerijų numatytų ir išleistų viešinimo lėšų publikacijoms vertė skiriasi bent 30 procentų. Kasmet viešinimo ir informavimo paslaugoms įsigyti ministerijos išleidžia vidutiniškai po 5,3 mln. eurų, rodo pirkimų duomenys, pateikiami „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atnaujintoje svetainėje www.stirna.info.

2022-03-29Radijo laidoje "Žurnalistų namai" kurdas Ishak Akay dalinasi tolerancijos pamokomis

Lietuvoje daugiau nei 15 metų gyvenantis iš Turkijos kilęs Ishak Akay jau daug metų vadovauja Baltijos-Turkijos kultūros akademijai (Balturka) ir siekia skatinti skirtingų tautų ir kultūrų dialogą. Savo patirtį jis atskleidžia radijo laidoje "Žurnalistų namai".

2022-03-28Vladas Braziūnas: kas priešina ir kas vienija mūsų visuomenę

Nacionalinės premijos laureatas, poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas radijo laidoje „Žurnalistų namai" kalba apie tai, kas priešina ir kas vienija mūsų visuomenę.

2022-03-24Bendrovei „Plunsta“ skirta bauda už dezinformacijos skleidimą

2022 m. kovo 23 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) paskyrė 500 eurų baudą UAB „Plunsta“, transliuojančiai radijo programą „Spindulys“, už dezinformacijos skleidimą. LRTK nustatė Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus šios programos laidose „Įdomu gyventi“, transliuotose 2022 m. sausio 6 d. ir 2022 m. vasario 4 d.

2022-03-23Lietuvos radijo ir televizijos komisija ragina Google pašalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) kreipėsi į technologijų bendrovę Google, prašydama pašalinti iš Google internetinės parduotuvės (angl. Google Play Store) programėles (angl. apps), per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

2022-03-02Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus dėl galimybės sustabdyti visų su „GazpromMedia“ susijusių rusiškų TV programų retransliavimą Lietuvoje. YouTube pašalino rusiškos propagandos te

Atsižvelgdama į Europos Sąjungos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pritaikytas sankcijas Rusijos Federacijai, kurios nustato tam tikrus finansinius apribojimus ir Rusijos Federacijos bankui „Gazprombank“, kuris valdo „GazpromMedia“, Lietuvos radijo ir televizijos komisija mano, kad būtų teisinga ir būtina sustabdyti ir visų su „GazpromMedia“ – kuri gauna finansines pajamas iš Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų, bei tokiu būdu padeda išlaikyti Rusijos Federacijos valdžios režimą, televizijos programų retransliavimą.

2022-03-01LŽS Etikos komisijos pareiškimas dėl verslo bendradarbiavimo su neetiška žiniasklaida

LŽS Etikos komisija palaiko sąžiningą, etikos normų besilaikančią žurnalistiką ir socialiai atsakingą žiniasklaidos verslą, tačiau nepritaria agresoriaus propagandos skleidimui leidiniuose. Demokratinėje visuomenėje nuomonių įvairovė būtina, bet karo akivaizdoje reikia atsakingai pasirinkti kurioje pusėje esi ar gali atsidurti.

2022-02-28LŽS Etikos komisijos KREIPIMASIS į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus: DĖL NETIKSLIOS, DAŽNAI MELAGINGOS INFORMACIJOS SKLEIDIMO (2)

LŽS Etikos komisija kreipiasi į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus, ragindama informaciją apie įvykius iš karo zonos skleisti ypač atsakingai, suvokti atsakomybę už kiekvieną pavartotą žodį ar teiginį, atrenkant šaltinius ir skleidžiamų žinių paskirtį. Gerbdami žmonių teisę gauti teisingą objektyvią informaciją, turime skelbti tikslias, neiškreiptas žinias ir jomis nemanipuliuoti.

2022-02-25Sustabdytas aštuonių propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų laisvas priėmimas Lietuvos teritorijoje

2022 m. vasario 25 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą laikinai sustabdyti laisvą rusų kalba retransliuojamų 6 televizijos programų priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje. 2022 m. vasario 28 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija dėl skleidžiamos karo propagandos ir karo kurstymo priėmė sprendimą 5 metams sustabdyti dar dviejų propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų - „MIR24" ir „RBK-TV" priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

2022-02-13Ekspertai siūlo, kaip institucijos turėtų teikti informaciją redakcijoms nepažeidžiant duomenų apsaugos

Šalies žiniasklaidos bendruomenei atstovaujančios organizacijos ir „Transparency International“ Lietuvos skyrius pateikė siūlymus Vyriausybei, Teisingumo ir Kultūros ministerijoms, kaip palengvinti žurnalistų ir redakcijų darbą, gaunant informaciją iš valstybės institucijų visuomenės informavimui, kurią vis sudėtingiau gauti dėl bandymų prisidengti Bendruoju asmens duomenų apsaugos reglamentu (BDAR). Ekspertai vieningai sutaria: dabartinė situacija, kai vis dažniau atsisakoma žurnalistams ir viešosios politikos organizacijų atstovams suteikti informaciją, kelia didelę grėsmę žodžio laisvei ir visuomenės teisei žinoti.

2022-01-21Paskelbtas 2021 m. geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“ (3)

Š. m. sausio 19 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) paskelbė geriausių 2021 m. radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Šiuo konkursu LRTK, kaip visuomet, siekia paskatinti radijo ir televizijos laidų kūrėjus kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio laidas. Šis tradicinis konkursas šiais metais paskelbtas jau dvidešimtą kartą.

2022-01-20Viešosioms konsultacijoms paskelbtos vlogerių veiklos reguliavimo gairės

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau –LRTK) parengė gaires dėl vlogerių (angl. vlog – video blog) veiklos reguliavimo. Šių gairių projektas buvo svarstytas 2022 m. sausio 19 d. LRTK posėdyje ir pritarta jo skelbimui viešosioms konsultacijoms.

2022-01-13Romas Bacevičius: Bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai. 15 dalis (1)

Tęsiame kolegos Romo Bacevičiaus interviu seriją „:Bendrakursiai – Sausio 13-osios įvykių herojai“. Šį kartą jis šnekina Rolandą Norkūną, kuris 1991 metais buvo Lietuvos televizijos Ekonominių laidų redakcijos redaktorius.

2022-01-02Laikraštis „Šiaulių naujienos“ jau nebeis...

UAB „Šiaulių naujienos“ valdyba nusprendė nutraukti laikraščio leidybą nuo 2022 metų sausio 1 dienos ir padėkoti visiems, kurie buvote kartu su mumis – skaitėte, prenumeravote, rašėte, siuntėte nuotraukas – visus tuos dešimtmečius.

2022-01-01Jolanta Mažylė: Atradimo džiaugsmas namo sugrįžus užmirštoms asmenybėms

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius paskelbė žurnalisto, ilgamečio tautinės minties JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus Vytauto Gedgaudo (1912–1999) metais. V. Gedgaudo vardo premija yra viena iš kelių prestižinių tradicinių premijų Lietuvos žurnalistams kūrėjams. Skelbiame žurnalistės Daivos Červokienės pokalbį su žurnalisto kūrybinio palikimo tyrinėtoja Vilniaus universiteto doc. dr. Jolanta MAŽYLE, pargabenusia į Lietuvą dalį jo archyvo ir parengusia kelias jo gyvenimui ir kūrybai skirtas parodas. Viena tokių – „Laiko sūpuoklėse“ – dabar veikia Žurnalistų namuose Vilniuje.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media