2023 m. gegužes 28 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2021-01-22Išaiškintos geriausios 2020 m. radijo ir televizijos laidos (5)

2021 m. sausio 21 d. geriausių radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai" vertinimo komisija išaiškino tradicinio - jau devynioliktą kartą paskelbto konkurso nominantus ir nugalėtojus - buvo išrinktos geriausios 2020 m. pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos. Dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje ir paskelbtos ekstremalios situacijos bei karantino įvedimo Lietuvoje, tradicinė iškilminga ceremonija nėra numatyta, tačiau nominantai ir nugalėtojai bus apdovanoti dailininko Egidijaus Rudinsko sukurtais diplomais, nugalėtojams bus įteikti piniginiai prizai.

2021-01-16Šiemet nustojo eiti laikraštis „Pamarys“ (2)

„Šiais metais jau nėra laikraščio "Pamarys", visos žinios gula į interneto svetainę, - Facebook‘e rašo „Pamario“ korepondentė Stasė Skutulienė. - Būsiu jums dėkinga, jei skaitysite, pamėgsite, komentuosite ir talpinsite skelbimus. Ypač laukiu Šilutės ir Pagėgių krašto gyventojų. Juk būtent jiems pirmiausia svarbu, kas vyksta ten, kur jie gyvena. Tad: Pamarys.eu. Draugaukime!“

2021-01-15Mažai žinomas faktas. Laikraštis „Дорога Литвы“ (7)

1991-ųjų vasaris... Neseniai buvome išleidę atkurtojo žurnalo „Karys“ pirmąjį numerį. Pasikvietė tada mane, to žurnalo redaktorių, Krašto apsaugos departamento generalinis direktorius Audrius Butkevičius. „Reikia operatyviai padaryti laikraštį rusų kalba. Paaiškinantį, kas čia Lietuvoje vyksta, kas organizavo žudynes prie Televizijos bokšto ir t.t. Jį dalinsime sovietų kariškiams. Todėl turi būti ir kreipimasis į kareivius, seržantus bei karininkus. Ar gali?“

2021-01-14Valentinas Juraitis: 1991 metų sausio dienos... (1)

Tada, mus Spaudos rūmų žurnalistus, sausio 11 d. ginkluoti sovietų desantininkai išvarė tiesiog į gatvę. Ir kaip reikėjo toliau leisti laikraščius, kurių laukė skaitytojai?

2021-01-12„Mediaskopo“ tyrimas: dažniausiai 2020 m. žiniasklaidoje cituotas „Tele2“ vadovas P. Masiulis

COVID-19 iššūkių akivaizdoje lyderystę visuomenėje demonstravo verslo vadovai. Žiniasklaidos analizės ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“ 2020 m. tyrimo duomenimis, labiausiai cituojamais vadovais tapo „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis ir „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

2021-01-06Paskelbta per 600 nuotraukų iš kultūros žurnalo „Literatūra ir menas“ fotoarchyvo

Startavo „Literatūros ir meno“ skaitmenizuotų nuotraukų platforma https://literaturairmenas.lt/foto-archyvas. Joje daugiau kaip 600 archyvinių nuotraukų.

2021-01-04Gabrielė Vasiliauskaitė dirbs Susisiekimo ministro atstove spaudai.

G. Vasiliauskaitė sukaupusi didelę darbo įvairiose žiniasklaidos priemonėse patirtį, vadovavo Vilniaus oro uosto komunikacijai, ėjo švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės atstovės spaudai pareigas, Vyriausybės kanceliarijoje dirbo su strateginių projektų komunikacija. Ji Vilniaus universitete yra baigusi žurnalistikos studijas, studijavo Švedijoje.

2021-01-04Ministrės J. Šiugždinienės komandą papildė atstovas spaudai ir patarėja komunikacijai

Sausio 4 d. švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės atstovu spaudai pradeda dirbti Dainoras Lukas, turintis daugiau kaip dvidešimties metų patirtį viešųjų ryšių srityje ir žurnalistikoje. Prie J. Šiugždinienės komandos prisijungė ir patarėja projektų komunikacijai ir valdymui Vita Musnikienė.

2020-12-15Seimas: Po svarstymo pritarta siūlymui elektroninei žiniasklaidai taikyti PVM lengvatą

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4709(2), kuriomis numatoma nuo kitų metų pradžios nustatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą elektroniniams laikraščiams, žurnalams ir kitiems elektroniniais ryšiais skelbiamiems periodiniams leidiniams.

2020-12-15Informacija žiniasklaidoje apie alkoholio ir tabako draudimus: prieš rinkimus politikai buvo linkę drausti mažiau (1)

2016-2020 metų kadencijos Seimas daugeliui atmintyje išliks kaip valdžia, ėjusi draudimų ir ribojimų keliu. „Mediaskopo“ analitikai išanalizavo, kaip keitėsi komunikacija žiniasklaidoje apie alkoholio ir tabako draudimus ir ribojimus 2016-2020 metais, kokios temos vyravo ir kurie politikai draudimų ir ribojimų kontekste pasisakė aktyviausiai.

2020-12-10LRTK priėmė šimtąjį sprendimą dėl piratinės interneto svetainės blokavimo

Tęsdama kovą su piratavimu bei gindama autorių teises internete, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2020 m. gruodžio 9 d. šiuo klausimu priėmė šimtąjį sprendimą.

2020-12-08Pagrindinis šalies portalas, kalbantis žmogaus teisių temomis, atnaujino savo identitetą: nuo šiol bus dar arčiau visuomenės

Didžiausias ir svarbiausias informacijos apie žmogaus teises šaltinis lietuvių kalba manoteises.lt drauge su jį valdančia asociacija – Lietuvos žmogaus teisių centru – pristato atsinaujinusią tapatybę. Naująjį vizualinį identitetą padėjo sukurti komunikacijos agentūra „Berta&“, neatlygintinai teikianti komunikacijos paslaugas Lietuvos žmogaus teisių centrui (LŽTC). Kaip pasakoja Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, pokyčiai buvo ilgai laukti ir simbolizuoja ne tik vizualinį atsinaujinimą, bet ir tam tikrą priartėjimą prie labiau subrendusios visuomenės.

2020-12-01Pasikeitė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai

Lapkričio 26 dieną pasikeitė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas spaudai. Juo tapo Zigmantas Devižis. Kolegė Viktorija Petrošiūtė, iki šiol atlikusi šias pareigas, kol kas toliau kuruos Liberalų sąjūdžio komunikaciją.

2020-11-18LR Finansų ministerijos konkursas žurnalistams pratęsiamas iki sausio 3 d. (5)

Gerb. žiniasklaidos atstovai, kviečiame Jus dalyvauti jau tradiciniu tapusiame Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2020 metų žurnalistų ir tinklaraštininkų konkurse. Ketvirtąjį kartą apdovanosime Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai tyrinėjančius žurnalistus, redaktorius bei komentatorius. Taip pat apdovanojimai bus skiriami už išskirtinius straipsnius, laidas, komentarus ir įrašus socialiniuose tinkluose.

2020-11-14Iš pareigų pasitraukia 15min.lt vyriausiasis redaktorius Raimundas Celencevičius

Ką gi, penktadienis, 13-a, tinkama diena pranešti: nutariau pasitraukti iš 15min vyriausiojo redaktoriaus pareigų. Pasitraukiu savo noru ir iniciatyva. Išeinu šalių susitarimu. Laikinai eisiu vyr. redaktoriaus pareigas tol, kol bus surastas naujas 15min vyr. redaktorius. Esu dėkingas, kad mano sprendimas buvo priimtas supratingai ir pagarbiai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media