2020 m. gruodžio 4 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2018-12-18LRTK pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos nacionaline televizijos ir radijo transliavimo taryba

2018 m. gruodžio 17 d. dvišalio susitikimo metu Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos nacionaline televizijos ir radijo transliavimo taryba.

2018-12-11Kviečiame į naujo „Senvagės“ numerio pristatymą

Naujojo numerio pristatyme gruodžio 14 d. 16 val. Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

2018-12-05LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Administravimo skyriaus vadove paskirta Rūta Svetlauskienė

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Administravimo skyriaus vadove paskirta Rūta Svetlauskienė. Rūta Svetlauskienė – VU baigusi teisininkė, turi kanclerės patirtį įmonėje „Fabula Hill+Knowlton Strategies” bei Vyriausybės kanceliarijoje, kur dirbo Personalo skyriaus patarėja.

2018-12-05LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Personalo ir darbuotojų saugos vadove paskirta Vilma Navikienė

LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamente Personalo ir darbuotojų saugos vadove paskirta Vilma Navikienė. V. Navikienė yra baigusi teisės studijas VDU, iki šiol dirbo personalo vadove UAB „Festo“, UAB „Grainmore“ kompanijose, buvo atsakinga už personalo projektų valdymą ir diegimą AB Šiaulių banke bei kompetencijų ugdymo projektus VGTU Karjeros centre.

2018-11-27Startuoja šeštasis vaizdo klipų konkursas KLIPVID

Jau šeštąjį kartą muzikinių vaizdo klipų kūrėjai varžysis LRT rengiamame konkurse KLIPVID. Nuo šiandien iki sausio 8 dienos jie kviečiami teikti paraiškas svetainėje http://klipvid.lrt.lt/. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 6 500 eurų.

2018-11-26LRT pateikė skundą dėl Seimo nario S. Jakeliūno pasisakymo (2)

„Seimo nario viešai išsakyta nuomonė, kad „visuomeniniame transliuotojuje vyksta šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas“, meta rimtus įtarimus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, todėl negalime tylėti. Seimo narys neigiamą nuomonę apie LRT formavo niekuo nesiremdamas, jos nepagrindė jokiais faktais – tai akivaizdus piktnaudžiavimas teise pasisakyti viešai“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

2018-11-16Spaudos apžvalga: kurie kandidatai į prezidentus populiaresni žiniasklaidoje?

Vilniaus politikos analizės institutas vykdo priešrinkiminį internetinės žiniasklaidos stebėsenos projektą, kuriame analizuojami kandidatų į prezidentus paminėjimai daugiau nei 80-yje Lietuvos interneto portalų. Prisegame parengtą straipsnį apie kandidatų paminėjimų skirtumus nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje.

2018-11-15LRT finansų vadove pradeda dirbti Asta Savickienė

Nuo lapkričio 15 dienos LRT finansų ir ekonomikos skyriaus vadove pradeda dirbti Asta Savickienė, turinti solidžią ekonominės analizės, finansų audito, kontrolės ir apskaitos patirtį verslo įmonėse.

2018-11-13Teismas nagrinės žurnalistų skundą dėl atsisakymo pateikti informaciją

Lapkričio 12 d. nutartimi Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė nagrinėti žurnalistų Šarūno Černiausko, Dovydo Pancerovo, Birutės Davidonytės, Ritos Miliūtės, Vilmos Danauskienės, Jūratės Damulytės-Semėnienės ir Lietuvos žurnalistų sąjungos skundą Vyriausybės kanceliarijai dėl jos veiksmų, t. y. atsisakymo suteikti informaciją, ir įpareigojimo tai padaryti.

2018-11-08LRT kviečia teikti pasiūlymus Metų apdovanojimams

LRT kviečia siūlyti kandidatus, kurie per 2018 metus labiausiai prisidėjo prie bendrojo gėrio Lietuvoje. Skelbiamos 9 LRT apdovanojimų nominacijos: Metų įvykis, Metų inovacija, Metų aidas, Metų pozicija, Metų perspektyva, Metų pasiekimas, Metų iššūkis, Metų iniciatyva ir pagrindinė nominacija – Metų žmogus.LRT.LT skaitytojai gali siūlyti kandidatus iki lapkričio 15 d. adresu https://www.lrt.lt/projektai/apdovanojimai.

2018-10-24LRT taryba stiprina instrumentus LRT valdymui prižiūrėti

LRT taryba patvirtino naujus LRT Administracinės komisijos nuostatus ir suteikė jai daugiau įgaliojimų veikti. Naujieji nuostatai papildo Komisijos atsakomybės sritį – ji LRT tarybai patars ne tik finansų, bet ir valdymo klausimais. Taip pat numatyta, kad ji turi veikti pagal metinį veiklos planą, iš anksto suderintą su Taryba. Tai suteiks LRT priežiūrai sistemingumo. Dar viena svarbi naujovė – Administracinei komisijai atrišamos rankos veikti aktyviai ir savarankiškai teikti siūlymus Tarybai ir administracijai, nelaukiant Tarybos pavedimo.

2018-10-17Europos transliuotojų sąjunga: į diskusiją apie LRT visų pirma turi būti įtraukta pati LRT

Reaguodama į Lietuvos nacionaliniam transliuotojui iškilusias politines grėsmes ir galimą jo veiklą reglamentuojančių teisės aktų keitimą, Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pabrėžia, kad LRT veiklą prižiūrėti turi ne politinės, o kompetentingos institucijos. Apie tai, kad EBU sunerimusi dėl galimo LRT valdysenos modelio ir jos veiklą reglamentuojančių teisės aktų keitimo, Europos transliuotojų sąjunga informavo visas jai priklausančias 120 žiniasklaidos organizacijų iš 56 skirtingų šalių.

2018-10-17Dėl politinės kontrolės grėsmės LRT kreipėsi į UNESCO

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kreipėsi į Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizaciją UNESCO dėl grėsmės nacionalinio transliuotojo nepriklausomumui

2018-10-16LRT korupcijos prevencijos programa įgijo pagreitį

LRT vykdo korupcijos prevencijos programą, kurios tikslas – didinti LRT skaidrumą ir taip įgyvendinti vieną iš naujosios LRT administracijos veiklos prioritetų. Per pastaruosius mėnesius jam buvo skiriamas didelis dėmesys.

2018-10-11LRT kreipėsi į Europos transliuotojus: nepriklausomumui iškilęs pavojus

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė dėl Lietuvos visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui iškilusios grėsmės kreipėsi į EBU (Europos transliuotojų sąjungos) vadovą Noelį Curraną. „LRT nepriklausomumui iškilęs pavojus neramina, nes tai taip pat kelia grėsmę spaudos ir žodžio laisvei bei demokratijai apskritai“, – rašoma laiške.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media