2024 m. kovo 2 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

2022-08-09
 
Valdas Kaminskas,
AB Lietuvos radijo ir televizijos centras

 

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau - Telecentras) informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A." (toliau - TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno", „TVP Polonia", „TVP Info", „TVP Historia 2", „TVP World" ir „Belsat TV" retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
Anksčiau šios TV programos buvo siunčiamos Pietryčių Lietuvos regione ir jas nemokamai galėjo žiūrėti apie 21 proc. šalies gyventojų. Įrengus daugiau TV siųstuvų ir išplėtus retransliacijų aprėptį minėtos programos dabar gali būti nemokamai priimamos per anteną 66 proc. Lietuvos teritorijos, kurioje gyvena 70 proc. šalies gyventojų.
Šiuo metu aukščiau minėtos TVP programos siunčiamos iš 10 TV bokštų, esančių Vilniuje (Vilniaus TV bokštas), Juragiuose (Kauno r.), Giruliuose (Klaipėdos m.), Mažeikiuose, Šalčininkuose, Švenčionyse, Visagine, Varėnoje, Druskininkuose ir Kalvarijoje.
TVP kuriamos programos per kambario arba lauko anteną gali būti priimamos šiose šalies vietovėse: Vilniaus m. ir Vilniaus r., Kauno m. ir Kauno r., Klaipėdos m. ir Klaipėdos r., Alytaus m. ir Alytaus r., Visagino sav., Kalvarijos sav., Neringos sav., taip pat Šalčininkų, Širvintų, Trakų, Švenčionių, Ignalinos, Zarasų, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko, Jonavos, Kretingos, Mažeikių rajonuose. Šios programos taip pat gali būti priimamos didelėje dalyje šių rajonų: Rokiškio, Utenos, Molėtų, Ukmergės, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šilutės, Rietavo sav., Plungės, Telšių, Skuodo ir Akmenės.
Lietuvos vietovių, patenkančių į retransliavimo aprėpties zoną, gyventojai savo namų televizoriuose jau galėjo pastebėti priimamų kanalų sąraše atsiradusius naujus kanalus. Tiems gyventojams, kurių televizoriai automatiškai nepradėjo rodyti TVP programų, rekomenduojama paleisti automatinę kanalų paiešką ir perskanuoti eterį.
Dėl TVP programų priėmimo per anteną gyventojus nemokamai konsultuoja Telecentro specialistai telefonu 8 (5) 200 15 15.
APIE TELECENTRĄ
AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) - valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti televizijos ir radijo programų siuntimo, duomenų perdavimo ir duomenų centrų paslaugas. Bendrovė vykdo jai pavestus valstybės ITT išteklių konsolidavimo bei plėtros projektus, taip pat valdo aukščiausią Lietuvos statinį - Vilniaus televizijos bokštą.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-08-09 10:09
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Vladas

2022-08-17 12:10

Ar ne per daug prisigirta? Pavyzdžiui, tos naujos programos nematomos Anykščių krašte, kai tuo tarpu veikia Anykščių radijo-televizijos retransliavimo stotis Viešintose. Nei per lauko, nei su kambarinėmis antenomis nepagauni vaizdo. Kodėl vienur matomos, kitur -ne tos programos? Gal verčiau reikėtų mažiau girtis, o labiau pasirūpinti visos šalies, ne išskirrtinių vietovių, gyvntojais.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media