2023 m. gegužes 28 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistas irgi žmogus

*print*

Archyvas :: Povilas Šimkavičius: Noras rašyti atėjo su genais

2021-07-17
 
Povilas Šimkavičius. Alfredo Girdziušo nuotrauka

Povilas Šimkavičius. Alfredo Girdziušo nuotrauka

Povilas Šimkavičius,
karo aviacijos inžinierius, dimisijos pulkininkas leitenantas, LŽS narys

 

 Su tarnybos Lietuvos krašto apsaugos sistemoje pabaiga 2006 m. prasidėjo mano naujas, kupinas nežinomybių, gyvenimo etapas. Penktą dešimtmetį sulaukusiam sveikam ir energingam vyrui, atsidūrusiam gyvenimo kelio sankryžoje, teko pamąstyti, kuo toliau užsiimti, kur save realizuoti, kokiu keliu pasukti.

Atsiradusi galimybė išbandyti savo jėgas vienoje bendrovėje inžinieriaus-konstruktoriaus pareigose po dviejų mėnesių darbo baigėsi niekuo. Dėl nepalankaus psichologinio klimato kolektyve savo noru pasitraukiau iš bendrovės. Bandymą tapti brokeriu nekilnojamojo turto agentūroje Vilniuje sužlugdė 2008 m. prasidėjusi neregėto masto pasaulinė bankų ir ekonomikos krizė. Šie du bandymai man buvo tarsi pasivaikščiojimas siaurais gyvenimo takeliais, kurie baigėsi aklaviete.
2007 m. vidinio balso skatinamas pakinkiau save į kūrybinį vežimą, į kurį pradėjau po truputį krauti savo redaguojamus leidinius - šeimos proginius laikraščius (2007-2014), šeimos metraštį (2008-2013), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas" laikraštį (2012-2015), šeimos laikraštį „Šimkavičių šeima" (ISSN 2424-4678), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės leidinį „Ramovė" (2016), savo parašytus straipsnius, informacinius pranešimus leidiniuose „Čikagos aidas", „Lietuvos aidas", „Karys", „Krašto apsauga", „Mūsų Ignalina", „Švenčionių kraštas", „Trimitas", „Varpas", „Žeimenos krantai", „XXI amžius" ir kituose. Mano straipsniai taip pat publikuojami Viktorijos Lapėnienės „Mažojoje Reškutėnų kronikoje".
Džiaugiuosi Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2008-2009" diplomu ir paskatinamuoju prizu bei pirmaja padėka už žurnalistinę veiklą, kurią 2016 m. įteikė Latvijos 1991 metų barikadų statytojų Marupės bendrijos vadovas Janis Ozols.
Taigi, kelionė su vis pilnėjančiu kūrybiniu vežimu, išvedė mane į platų gyvenimo kelią, kuris suteikė gyvenimui naują prasmę ir pasitenkinimą savo veikla.
Tyrinėdamas savo senelio Juozo Šimkavičiaus (Šimkėno, 1899-1942) lietuvišką veiklą lenkų okupuotame Švenčionių krašte atradau, kad jis buvo aktyviu lietuvybės puoselėtoju - Švenčionių „Ryto" švietimo draugijos Pašaminės skyriaus pirmininku, lietuviško knygyno ir skaityklos vedėju, lietuviškų vakarėlių organizatoriumi, režisieriumi ir dalyviu ne tik Pašaminėje, bet ir aplinkiniuose kaimuose ir miesteliuose, daugelio pranešimų spaudai, dainuškų ir net pasakos „Apie Jurgį Moroziną" autoriumi.
Šeimos genealoginio medžio sudarymas padėjo suprasti, kad noro rašyti, domėtis savo krašto praeitimi šaknys slypi mano paveldėtuose senelio genuose, kurie paskatino mane paimti plunksną į rankas ir parašyti pirmąjį pranešimą spaudai (1976 m.) apie sportinių varžybų rezultatus.
Labai reikšmingas įvykis mano gyvenimo kelyje - 2016 m. įstojimas į Lietuvos žurnalistų sąjungos gretas, paskatinęs gausą straipsnių, kurių tikslas supažindinti skaitytojus su įdomiais, talentingais, gimtajam kraštui ir Lietuvai nusipelniusiais žmonėmis, jų veikla, pasiekimais, skleisti ir puoselėti krašto paveldą, istoriją, kultūrą, etnokultūrą. Pavyzdžiui, 2016-2018 m. aukščiau minėtuose laikraščiuose bei interneto portaluose: Delfi (www.delfi.lt), naujienų mainų platformoje Etaplius (www.etaplius.lt), LŽS internetiniame laikraštyje (www.lzs.lt), Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos tinklaraštyje (www.llks.lt), tinklaraštyje „Voruta" (www.voruta.lt), Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos internetinėje svetainėje „Sausio 13-oji tautos atmintyje" (https//laisve15.lnb.lt), (Lietuvos Respublikos Seimo internetinė svetainė „Istorinė atmintis"), Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kraštotyros svetainėje „Vilnijos vartai" (www.vilnijosvartai.lt ir www.bendruomeniukrastotyra.lt), tautiniame žinių ir gyvenimo būdo portale Alkas (www.alkas.lt), interneto dienraštyje Bernardinai (www.bernardinai.lt) ir kituose publikuojama per 80 mano straipsnių.
Džiaugiuosi skaitytojų atsiliepimais, kurie skatina kurti, suteikia pasitikėjimo savimi ir naujų idėjų keliaujant pasirinktu gyvenimo keliu.
Dėkoju už šiltus atsiliepimus: Genovaitei Burneikienei (Vilnius), ats. kpt. Gintautui Deksniui (Kaunas), doc. dr. Linai Dumbliauskaitei-Jukonienei (Vilnius), Ramunei Galgatavičienei (Utena), prof. dr. Zinai Gineitienei (Vilnius), Gražinai Judickienei (Panevėžys), Aidai Kairienei (Medeikiai, Biržų r.), Giedrei Karužaitei-Juodišienei (Vilnius), Viktorijai Lapėnienei (Reškutėnai, Švenčionių r.), Genovaitei Maldžiuvienei (Reškutėnai), Janinai ir Antanui Nemeikoms (Panevėžys), Irenai Požėlienei (Švenčionėliai), Laimai Purlienei (Vilnius), Nijolei Sisaitei (Vilnius), Vitalijai ir Vitaliui Stepuliams (Vilnius), dr. Justinui Stoniui (Smalininkai, Jurbarko r.), Reginai Ryliškienei (Vilnius), brg. gen. Vilmantui Tamošaičiui (Vilnius), Albertui Vaidilai (Vilnius), Letai Vitkienei (Šiauliai), prof. Onai Voverienei (Vilnius), doc. dr. Algimantui Zybartui (Vilnius), Antanui Žilėnui (Vilnius), Aloyzui Žiliui (Kretinga) ir visiems, kurių nepaminėjau.
Viename laiške mūsų geras bičiulis, panevėžietis Algirdas Judickis rašė: „Labai gerai žinau iš savo patirties į kokią sunkią veiklą „įklimpai"! Linkiu ištvermės ir kantrybės, o jų labai ir labai prireiks!"
Pavarčiusi šeimos laikraščio puslapius doc. dr. Lina Dumbliauskaitė-Jukonienė rašė: „Tokie laikraštėliai, kaip maži upeliai galiausiai suteka per visokius Nemunus ir Neris į jūrą - Lietuvos istoriją. Darbuokitės ir toliau".
 
Rubrika Žurnalistas irgi žmogus yra Spaudos, radijo ir tlelevizijos rėmimo fondo projekto dalis. 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-09-27 15:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media