2021 m. kovo 6 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2020-04-24Romas Sadauskas ir slėpiningos girios monai (1)

Su rašytoju ir žurnalistu Romu Sadausku, ne kartą po jo pamėgtą Bestraigiškės girią teko paklaidžioti, ir nė sykio nebuvo taip, kad kokio nekasdieniško įspūdžio nepatirtume. Vis kas nors nutinka tame lyg tyčia motinėlės Gamtos visokių paslapčių prikaišiotame įvairiausiais medžiais ir krūmais apžėlusiame plote. O vienąkart turėjome nuotykį, kurio tikrai jau niekaip nesitikėjome.

2020-04-20Ipolitas Skridla: Mes - optimistai (4)

Kolega Ipolitas Skridla atsiunė mūsų svetainei eilėraštį, skirtą LŽS senjormas. Pavadino jį otimistiškai: "Mes - optimistai".

2020-04-13Juozas Stasinas: “Gyvenimo pynė” (2)

Pradedame skelbti kolegos Juozo Stasino autobiografinę knygą GYVENIMO PYNĖ. "Kūrėjo man duotas laiko limitas sparčiai senka, todėl ir ryžtuosi viską išguldyti knygoje „Gyvenimo pynė“. Tai autobiografinė apybraiža-mozaika. Ji supinta ar sudėliota iš atskirų pasakojimų, atspindinčių mano gyvento laikmečio ideologinį-psichologinį lauką, įvykius, jų fragmentus, žmonių gyvenimo tamsiąsias ir šviesiąsias puses," - rašo Juozas Stasinas.

2020-04-11Jonas Laurinavičius: VELYKOS KITAIP (2)

Kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė naują eilėraštį VELYKOS KITAIP.

2020-04-02Juozas Stasinas: RYTO RASA (1)

„Pažadinkime rytą, nubloškime koronavirusą ir krištolinė rasa mus vėl prikels naujam, dar gražesniam gyvenimui”, - sako kolega Juozas Stasinas ir siunčia mums eiliuotą optimizmą keliantį žodį.

2020-03-20Juozas Stasinas: Lietuva Tėvynė (3)

Kolega, LŽS narys Juozas Stasinas atsiuntė savo naujos dainos LIETUVA TĖVYNĖ tekstą. Ją autorius skiria Kovo 11-tai.

2020-03-17Aurelija Arlauskienė: nepažintų kultūros lobių kupinas kraštas, apie kurį dar daugelis Lietuvos gyventojų nieko arba beveik nieko nežino (2)

Su žurnaliste Aurelija Arlauskiene kalbamės apie jos knygas, Šalčininkų krašto ypatymus ir „Arbatvakarius“ Lietuvos dvaruose. Kalbino Karolina Baltmiškė.

2020-03-16Vytauto Leščinsko giesmė Dainavos kraštui

į Vilniaus Mokytojų namų Baltąją salę gausiai rinkosi žmonės ne tik iš Vilniaus, aišku, daugiausia, iš Dzūkijos krašto. Rinkosi į tėviškėno rašytojo, žurnalisto Vytauto Leščinsko knygų ,, Iš milžinų šalies“ ir ,,Vampyras ateina tamsoje“ sutiktuves.

2020-03-10Žurnalistų Skirmanto Pabedinsko darbo skaitliuke - per 26 tūkst. reportažų (2)

Penkiasdešimt metų atidavęs Lietuvos televizijai ir 2019 m. vasarą paprašytas iš jos išeiti, ne kartą už originalius reportažus apdovanotas Lietuvos nusipelnęs žurnalistas Skirmantas Pabedinskas nenori tyliai atsisveikinti su žiūrovais. Jo veidas ir balsas pažįstamas visiems Lietuvos žmonėms, su jo reportažais užaugo kelio kartos. Leidykla “0buolys” išleido S. Pabedinsko kartu su Zinaida Paškevičiene knygą “Istorijos, kurių jums nepapasakosiu”.

2020-03-05Kolegė Rita Aleknaitė - Bieliauskienė: Žiemgalos dainius suskambo ir knygoje

Vilniuje gyvenančių Šiauliečių klube buvo pristatyta LŽS narės, profesorės Ritos Aleknaitės - Bieliauskienės knyga apie kompozitorių Algimantą Vincentą Raudonikį. Spalvotą 300 puslapių monografiją išleido Lietuvos muzikų rėmimo fondas.

2020-03-03Kolegos Selemono Paltanavičiaus prakalbinti gamtos stebuklai

Per savo plačius aplinkosauginės veiklos metus Selemonas Paltanavičius išleido daugiau kaip 70 įvairių knygų vaikams, pažintinių leidinių apie Lietuvos gamtą, įvairius gyvūnus. Šiemet mokslo ir enciklopedijų leidybos centras atspausdino šio rašytojo gausiai iliustruotą knygą “Pakalbinti stebuklai”. Joje labai vaizdingai aprašomos Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės.

2020-03-01Jeronimas Laucius: KOVO VAISTAŽODŽIAI (7)

Kolega Jeronimas Laucius atsiuntė KOVO mėnesio vaistažodžius, linkėdamas pavasariško susitikimo su Žibintininku ir ne tik su Juo.

2020-02-26Kolega Apolinaras Juodpusis išleido naują knygą “Nuo 85-osios aukštumos” (2)

Žurnalistas Apolinaras Juodpusis (g. 1934 m.), ilgą laiką dirbęs rajoninėje spaudoje ir niekada neatitrūkęs nuo Lietuvos bei kaimiškojo Akmenės rajono kultūrinio gyvenimo, trumpai apžvelgia kai kuriuos nueito kelio etapus.

2020-02-19Knygų mugėje - kolegos Jeronimo Lauciaus knygos „Blagoslovi sebia“ pristatymas. Kviečiame (1)

Litexpo rūmuose vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje vasario 21 d., penktadienį, 12 val., prie Baltarusijos stendo vyks mūsų kolegos Jeronimo Lauciaus knygos „Blagoslovi sebia“ pristatymas. Ją baltarusių ir rusų kalbomis išleido Minsko leidykla „Adukacija i vychavane“.

2020-02-10Sugrįžus iš Minsko knygų mugės: versta iš lietuvių kalbos (2)

"Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šįmet buvau pakviestas dalyvauti Tarptautinėje Minsko knygų mugėje. Tas dalyvavimas ypač prasmingas tiems rašytojams, kurie rašo savos šalies – kaip aš lietuvių – kalba, kuria skaito tik savi tautiečiai. Tuo pačiu jie tampa nelygiaverčiai su didžiųjų šalių rašytojais, tokių kaip anglų, vokiečių ar rusų kūrėjais, kuriuos skaito ne tik jų šalių didžiulė auditorija, bet tas kalbas moka ir daugelis mažesnių valstybių skaitytojų," - rašo mūsų kolega, LŽS ir NŽKA narys Jeronimas Laucius.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media