2024 m. gegužes 18 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2009-10-29Iki knygos rankraščio – autorės vienatvė rūsyje

Šį mėnesį žurnalistų bendruomenei buvo pristatyta neseniai išleista Romos Pauraitės-Puplauskienės knyga “LTV filmai ir jų kūrėjai”. Knygoje autorė pristato Lietuvos televizijos filmų kūrėjus ir jų sukurtus filmus. Pasakojimas apima laikotarpį nuo 1961-ųjų iki šių metų. Autorė supažindina skaitytoją su įvairių kartų režisieriais.

2009-10-27Fotografijų paroda „Susipažinkime“ – kitoks žvilgsnis į kultūrų skirtumus

Pabėgėlių priėmimo centras Lietuvoje veikia jau 13 metų. Per šį laiką jame gyveno apie 2000 užsieniečių. Kaip juos sutiko mūsų visuomenė ir kokią patirtį pabėgėliai sukaupė mūsų šalyje? Argi nesmalsu pažvelgti į Lietuvą ir į save pačius jų, vakar – pabėgėlių, o šiandien – mūsų šalies gyventojų, akimis? Atsakymai – jau spalio pabaigoje, kai Vilniuje bus atidaryta fotografijų paroda.

2009-10-27Į muitinės istoriją – moters, vyro, motinos, tėvo, Žmogaus akimis

“Nerasime žmogaus, kuris sakytų nieko nežinąs apie muitinę ir muitininkus. Vienas cituos Šventąjį raštą, antras griebsis Lietuvos Statuto, trečias prisimins gyvuoju klasiku tituluojamo Juozo Erlicko kūrybą, ketvirtas dalysis savo asmenine patirtimi, o penktas išraiškingai šypsosis ir atminty ieškos kokio nors anekdoto apie muitininkus”, - taip prasideda žurnalistės Aurelijos Arlauskienės knyga “Asmens kodas: Lietuvos muitinė”.

2009-10-09Smailiu žvilgsniu – ir į menininko būtį

Kauno menininkų namuose baigėsi žinomo dailininko, karikatūrininko ir LŽS nario Vladimiro Beresniovo šaržų ir portretų darbų paroda „Smailiu žvilgsniu“. Parodos lankytojai eksponuojamuose darbuose galėjo atpažinti gerai žinomus kultūros ir meno veikėjus. Vlaberis – taip save pavadino dailininkas – kasdien sėda prie darbo stalo. Menininkas įsitikinęs, kad kūryba jam suteikia jėgų, o ne jas atima.

2009-09-29A.Rakausko kūryba – kompaktinėjė plokštelėje „Lietuvos tūkstantmečio datos“

Tūkstantmečio televizija – Lietuvos televizija – nuo metų pradžios džiugino animaciniais filmukais, kuriuose „Gustavo enciklopedijos“ autorius ir vedėjas Audrius Rakauskas, įsikūnijęs į istorijos profesoriaus Konstantino Strazdo vaidmenį, trumpai, paprastai ir iš esmės papasakoja apie svarbiausias Lietuvos tūkstančio metų istorijos datas. Džiugi naujiena „Gustavo enciklopedijos“ gerbėjams – LRT surinko visas istorijas į vieną kompaktinę plokštelę „Lietuvos tūkstantmečio datos“.

2009-09-26D.Červokienė surinko garsiausius Lietuvos žolininkus į vieną knygą

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė Daiva Červokienė ką tik išleido knygą „XXI amžiaus Lietuvos žolininkai: kaip įveikti ligas“. Tai antroji autorės knyga – žurnalistė yra išleidusi knygą vaikams „Boružės skrydis“.

2009-09-25V.Žeimantas neabejingas menui ir… baltarusių temai

“Mano žurnalistikos dešimtmečiai dar tęsiasi”, – tokią žinią savo bičiuliams ir bendraminčiams liepos 14-ąją pasiuntė žinomas žurnalistas Vytautas Žeimantas tąkart pristatęs savo knygą ir šūsnį gerų idėjų.Belieka jam “prisijaukinti” Vaižganto medalį, gal kitąmet sukursiąs šios premijos vertą kūrinį…

2009-09-24Mokytojų namuose - G.Statinio antrosios knygos sutiktuvės

Žurnalisto ir keliautojo Gerimanto Statinio pirmoji knyga „Pasiklydęs Amazonijoje: Mato Šalčiaus klajonių pėdsakais“ atnešė sėkmę jos autoriui: šiemet ji buvo apdovanota Lietuvos žurnalistų sąjungos įsteigta Mato Šalčiaus premija. Šeštadienį Vilniuje, Mokytojų namuose, visuomenei bus pristatyta antroji šio autoriaus, LŽS nario, Kelionių ir pramogų klubo steigėjo bei vadovo knyga – “Mokyklai ir muzikai skirtas gyvenimas. Prisiminimai apie Kazimierą Balčėtį”.

2009-09-24Į kolegas – smailiu Vladimiro Beresniovo žvilgsniu

Kauno menininkų namuose atidaryta Lietuvos žurnalistų ir dailininkų sąjungos nario kauniečio Vladimiro Beresniovo (Vlaberio) humoristinių piešinių paroda „Smailiu žvilgsniu“. Kiekvienas iš trisdešimt trijų talentingo dailininko pateiktų šaržų savaip įdomus, patrauklus ir nepakartojamas. Kaip ir gegužės mėnesį surengtoje įspūdingoje piešinių žurnalistine tema parodoje Kaune, skirtoje LŽS įkūrimo 80-mečiui.

2009-09-22“Eroto glėbyje” – knyga, paleista iš areštinės!

Rugsėjo 30 d. 18 val. Vilniaus Rotušėje bus pristatyta knyga, sulaukusi didelio skaitytojų susidomėjimo (trys mėnesiai perkamiausių knygų dešimtuke).

2009-09-21Pokalbių klube – dviejų knygų sutiktuvės

Po vasaros pertraukos vėl prasideda susitikimai LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klube. Šįkart jame – net dviejų knygų sutiktuvės. Tai Daivos Červokienės „XXI a. Lietuvos žolininkai – kaip įveikti ligas“ ir Rimanto Šalnos (kartu su Voicechu Petrovič) „Adomas Mickevičius ir moterys“.

2009-09-02Konkursui “Policija šiandieninėje visuomenėje“ pateikti pirmieji darbai

Lietuvos žurnalistų sąjunga šiemet inicijavo naują kūrybinį konkursą, kuris sudomins daugelį žurnalistų ir galbūt paskatins atidžiau pažvelgti į angelais sargais vadinamų žmonių darbą, autoritetą ar profesines savybes. Kūrybinio projekto partneriai – Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Visuomeninė taryba prie Vilniaus apskrities.

2009-08-18P.Normanto kūrybinės veiklos sukaktis

Šiomis dienomis sukako 20 metų, kai savo kūrybinę veiklą Himalajuose pradėjo vienas žinomiausių LŽS narių, pasaulio piliečiu vadinamas keliautojas, poetas ir fotomenininkas Paulius Normantas.

2009-08-14Šiauliuose atidaroma J.Nekrašiaus fotografijų paroda

Šiandien 16 val. Šiaulių dailės galerijoje atidaroma LŽS nario Jono Nekrašiaus retrospektyvinė fotografijų paroda "Penki kontinentai. Žemė ir žmonės".

2009-08-11Kuriantiems: kviečia videominiatūrų festivalis-konkursas „Žiūrėk laisvai 2009“

Lzs.lt primena žurnalistų bendruomenei ir ypač tiems kolegoms, kurie moka ir mėgsta žvelgti į pasaulį per filmavimo kameros objektyvą, apie dar vieną galimybę saviraiškai. Neseniai paskelbtas tradicinio videominiatiūrų festivalio-konkurso “Žiūrėk laisvai-2009”startas. Festivalį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjungos Televizijos operatorių klubas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media