2024 m. kovo 28 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Tauragės muziejuje kraštiečio, LŽS nario A. Čepausko paroda

2017-05-24
 
Parodos plakatas

Parodos plakatas

 

Eugenijus Šaltis,

Tauragė

 

Sušilus orams, padvelkus pietiniams vėjams prasideda kelionės, lankymas ekskursinių objektų, parodų, vyksta festivaliai, miestų šventės. Į šį renginių sąrašą gražiai įsiterpė ir Tauragėje vykusi „Muziejų naktis". Turtingoje Tauragės krašto muziejaus renginių programoje gegužės 19 d. įvyko kraštiečio, gyvenančio Vilniuje, ilgamečio „Mokslas ir technika", „Mūsų sodai", „Statyba ir architektūra" meninio redaktoriaus dailininko Alfonso Čepausko (iš padovanotų muziejui per 600 kūrinių) atrankinė mažosios grafikos - ekslibrisų ir kamerinės skulptūros paroda.

Daugiaplanėje dailininko kūryboje - ekslibrisas ir estampas, iliustracija ir plakatas, skulptūra, asambliažas ir kiti dailės žanrai. Kraštietis jau yra surengęs daugiau kaip 55 personalinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Suomijoje, Prancūzijoje. Danijoje. Dalyvavo per 300 bendrų parodų Lietuvoje ir kitose Europos, Azijos, Lotynų Amerikos šalyse. Tarptautiniuose konkursuose keliasdešimt jo dailės darbų įvertinti diplomais, prizais, padėkomis, premijomis.

Atvykęs į parodos atidarymą, dailininkas pasakė: „Daugelį metų einu per gyvenimą kartų su ekslibrisu. Tai vienas iš populiariausių mažosios grafikos žanrų, kuris žinomas visame pasaulyje. Žodis EX LIBRIS vienodai suprantamas kalbančių įvairiomis kalbomis. Jame įrašyta konkreti asmenybė ar institucija išlieka ilgus amžius. Tai tartum paminklas, kuris egzistuoja kataloguose, rinkiniuose, parodose. Ekslibrisas, keliaudamas per pasaulį, teikia informaciją apie šalį, jos istoriją, kultūrą ir gyvenančius ten žmones, jų pomėgius, veiklą, gyvenimą. Turėti savo ekslibrisą verta. Esu sukūręs per 1200 ekslibrisų, draugams, pažįstamiems ir tolimoms kitų šalių asmenybėms. Pagrindinis mano ekslibrisų elementas - stilizuotas žmogus, kartais jungimas su architektūros detalėmis, medžiais, augalais, buities įrankiais. Taip bandau parodyti visapusišką žmogaus veiklą, kuri kartais įgauna fantastišką ar siurrealistinį atspalvį. Kūrybos pradžioje pasirinkau cinkografijos, lino raižinio technikas. Vėliau perėjau prie tauresnės oforto, o pastaraisiais metais įsisavinu ir skaitmeninę techniką. Mėgstu eksperimentuoti."

Vadovaudamas daugelį metų Lietuvos ekslibrininkų klubui, dailininkas surengė apie 100 vietinių ir tarptautinių bei konkursų parodų (tarp jų ir tris žurnalsitų ekslibrisų parodas - red.), sudarė daugybę katalogų. Publikavo straipsnių apie parodas, ekslibriso žanrą ir jo ištakas šalies ir užsienio leidiniuose. Parašė praktinę metodinę knygą moksleiviams ir būsimiems grafikams „Kaip sukurti ekslibrisą: grafikos technikos", išleido grafikos albumą „Karšuvos poringė" ir aplanką „Trapėnų kronikos".

Dailininkas niekada nenutolo nuo gimtinės. Daugelyje parodų pristatė savo kūrybą, padėjo surengti tarptautinius ekslibrisų konkursus „Skaudvilė„92", „Skaudvilė-250", „Tauragė-500" ir pristatė kitas tarptautines parodas susietas su Lietuvos istorija, kultūra, mokslu, karyba ir kt. 

Pernai netoli Alfonso gimtinės, Skaudvilėje, kur jis lankė mokyklą, atidaryta nuolatinė Alfonso Čepausko kūrybos galerija ir, kas mus džiugina, yra mielai lankoma, įtraukta į turistinius maršrutus. Už nuopelnus Tauragės kraštui A. Čepauskas apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu, o pernai jam suteiktas Tauragės Garbės piliečio vardas.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-05-24 09:53
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Albertas

2017-05-25 16:22

Sveikinu, Alfonsai. Puikus kūrybinis derlius, gražūs apdovanojimai. Sveikatos, stiprybės, kūrybinio džiaugsmo

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media