2017 m. gegužes 28 d., Sekmadienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2017-04-20Gyvenimiškosios publicistikos vėrinys

Česlovas Skaržinskas yra žurnalistas, o aš kritikas. Tad nebūtinai pasakysiu tik šviesių žodžių. Č. Skaržinsko knygoje „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ daug reikšmingų Dzūkijos krašto personažų. Dėl to kalbėjau apie ją Varėnoje, ir dabar skaitote maždaug tai, ką sakiau dzūkams knygos sutiktuvėse

2017-04-19Dusetų dailės galerijoje - Valentino Juraičio žvilgsnis į aukštaitišką buitį iš vidaus

Dusetų dailės galerijoje veikia fotografo ir žurnalisto Valentino Juraičio fotografijos paroda. Išskirtinis dalykas tas, kad šeimininkai fotografą Valentiną Juraitį įsileisdavo į pastatų vidų, ir leido interjerus nufotografuoti kartu su šeimininkais. Tai padėjo sukurti autentišką pasakojimą apie Aukštaitijos kaimų gyvenseną.

2017-04-06TV žurnalistė Ugnė Galadauskaitė: „Mano pašaukimas – žinios“

„Žinios, žinios, žinios!” – taip savo pašaukimą apibūdina daugiausia simpatijų mylimiausios visų laikų LRT TELEVIZIJOS žvaigždės rinkimuose pelniusi naujienų žurnalistė Ugnė Galadauskaitė.

2017-04-01Alytaus rajono bibliotekoje įvyko žurnalisto Česlovo Skaržinsko knygos pristatymas

Daugeliui mūsų Česlovas labiau žinomas kaip žurnalistas, leidėjas ir redaktorius, ilgus metus dirbęs įvairių šalies laikraščių, tarp jų ir „Dainavos žodžio“, redakcijose. „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ – trečioji autoriaus knyga, kurioje jis išbandė jam nesvetimą publicistikos žanrą.

2017-03-29Žurnalistės Daivos Červokienės knygos pristatymas Kaune, Stulginskio universiteto muziejute

Mieli bičiuliai, labai kviečiu į savo knygos "Kaip gydo medžiai", pristatymą, kuris įvyks š. m. kovo 30 d. (ketvirtadienį) 14 val. Stulginskio universiteto muziejute. Daiva Červokienė

2017-03-23Rimvydas Stankevičius: „Žurnalistika man pirmiausia yra galimybė nuolatos studijuoti žmogų, Lietuvą ir pasaulį, ugdyti save“ (2)

Šiemet vyriausybės kultūros ir meno premijomis pagerbti ir du žurnalistai: kolega rašytojas ir vertėjas (iš latvių ir prancūzų kalbų), kino istorikas ir kritikas Jonas Laimonas Tapinas bei „Respublikos“ žurnalistas ir poetas Rimvydas Stankevičius. Su juo ir kalbėjomės apie žurnalisto profesiją ir jos prestižą.

2017-03-06Kviečiame į žurnalisto Zino Kazėno-Zika dekoratyvios erdvinės instaliacijos „Gelmės“ atidarymą!

Kovo 10–17 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvdo bibliotekoje žurnalistas, fotografas, menininkas Zinas Kazėnas-Zika pristatys dekoratyvinę erdvinę instaliaciją „Gelmės“, kurios pagrindą sudarys abstrakčios fotografijos ir ornamentikos technika marginti cilindrai, tapyba ant medžio pliauskų, paveikslai ir eskizai, bei piešinių pagrindu sukurti video opusai. Instaliacijos atidarymas – kovo 10 d. 16 val. Renginį ves žurnalistas, fotografas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas. Atidaryme dalyvaus ir instaliacijos autorius.

2017-03-02Jolanta Mažylė: žurnalistams apie žurnalistiką ir žurnalistus (2)

Žurnalistė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto ir MRU Verslo ir medijų mokyklos (fakulteto) doc. dr. Jolanta Mažylė sudarė ir parengė spaudai knygą „Žiniasklaidos atskaitingumas ir žurnalisto atsakomybė“, skirtą valstybės veikėjo, publicisto ir redaktoriaus dr. Leono BISTRO atminimui.

2017-02-24LR Vyriausybės rūmuose veikia LŽS nario, dailininko Alfonso Čepausko grafikos darbų paroda iš serijos „Istorinės interpretacijos“ (2)

Šioje parodoje eksponuojami du atrankiniai ciklai – „Karšuvos mitas“ ir „Lizdeika“. Kaip sako autorius, mūsų prabočiai nepaliko rašytinių dokumentų apie istoriją, gyvenimą ir kovas. Visas žinias dailininkui, tenka po kruopelytę rinti iš mūsų tuometinių priešų metraščių.

2017-02-17Žurnalistas Česlovas Skaržinskas ir sugrįžimų viltis (2)

Štai skaitau publicisto ir eseisto Česlovo Skaržinsko knygą „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ ir kartu su autoriumi jaučiu, kaip „nebyliai prabyla medžiai, žolės su žemės gyvybe, ateina pasišnekėti kadaise sutikti nepažįstami žmonės“. Žodis po žodžio ir kartu su autoriumi pavakaroti lipi į palėpę, prigrūstą enciklopedijų, senų ir labai vertingų leidinių. Pagarbiai juos imi, vartai, skaitai, prisimeni, stebiesi... Ir trokšti, kad tie vakarai nesibaigtų, kad jų būtų daugiau.

2017-02-16Žurnalisto Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas

Nacionalinė biblioteka kviečia į žurnalisto Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“, kurią 2017 m. išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, pristatymą, kuris vyks vasario 22 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) III a. bendradarbystės erdvėje.

2017-02-16LŽS Senjorų klubo nariui Povilui Šimkavičiui - apdovanojimas iš Latvijos

Latvijos 1991 metų barikadų statytojų Marupės bendrija (1991 Gada Barikazu Dalibnieku Marupes Biedriba – BDMB) už žurnalistinę veiklą apdovanojo padėkos raštu LŽS Senjorų klubo narį Povilą Šimkavičių. Sveikiname.

2017-02-15Kristinos Stalnionytės knygos “Kelias į Santjago de Kompostelą” pristatymas

Vilniaus piligrimų centre (Dominikonų g. 6) vasario 22 dieną 18 val. įvyks Kristinos Stalnionytės klnygos “Kelias į Santjago de Kompostelą” pristatymas.

2017-02-10Priešnuodis prieš agresyvų, „sintetinį“ šių dienų amoralumą – žmogiškumui nusilenkusi kolegų knyga „Neliksi vienišas“ (1)

Tarsi maža žalios Vilties lemputė 2017-ųjų sausio 27-ąją mano žvilgsnio užuovėjoje suspindo dar 1990 metais mūsų namuose Saulėtekio take viešėjusio, pasaulio vandenynus „išbraidžiusio“ ir kranto gyvenimo metraštininko Aloyzo Urbono (1935 – 2013) dovanotoji jo su Kęstučiu Trečiakausku rašytoji, 1984 metais „Minties“ operatyviai išleista, realių gyvenimo faktų įkvėpta 120 puslapių dokumentinė apybraiža „Neliksi vienišas“. Žurnalistikoje, leidyboje ryškų, savitą pėdsaką jau palikęs Kęstutis Trečiakauskas – taip pat pagarbos vertas vyras, jo moralų darbštumą puikiai prisimenu dar iš bendrų darbų Lietuvos radijo Vaikų ir jaunimo redakcijoje Konarskio g. 49, 1970 metais.

2017-01-05Žurnalistas Aloyzas Vilkys: filosofinė ir gyvenimiška išpažintis – į knygą

Kolega Aloyzas Vilkys ką tik mus paliko, išėjo Analipin. O dar visai neseniai, 2014 metų pabaigoje Naujojoje Akmenėje gyvenęs 81 metų Aloyzas Vilkys, išleido knygą „Audringo pasaulio laiptais kopta į viršūnes“. Jos nėra knygynuose, jai nebuvo organizuojamos sutiktuvės. Pats autorius to nesiekė. Kodėl rašė knygą, jai paskirdamas beveik visas santaupas?
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media