2024-07-26Žurnalisto intriguojantis žvilgsnis į istorinę praeitį
Mylėti Tėvynę, už ją kovoti ir aukotis – toks paprastų žmonių – 1918 metų savanorių, pokario partizanų – idealizmas padėjo pagrindą šiandienos Lietuvos savarankiškumui, jos vietai pasaulyje. Bet tai nėra duotybė. Visai greta eina lietuvio prisitaikymas ir išdavystės. Reikia mokytis iš istorijos, nes ji gali pasikartoti. Apie tai – buvusio kolegos, „Ūkininko patarėjo“ apžvalgininko Arnoldo Aleksandravičiaus (1963–2021) romanas „Nemuno argonautai“.
2024-07-09Povilas Sigitas Krivickas: Po kelionės į Humorpolį, arba keli pastebėjimai apie humorą Lietuvoje (1)
Apie J. O. Penčylos gyvenimą ir kūrybą marijampoliečiams išsamiai papasakojo įspūdingos monografijos–albumo apie šį menininką autorius, publicistas Damijonas Šniukas. Jis su vilniečių žurnalistų ir dailininkų grupe Marijampolėje aplankė parodą „Buvo laikai, kai juokaudavome: nuo Juozo Olinardo Penčylos iki Romualdo Pačėsos... ir dar šiek tiek“. Tai – humoro parodų, spaudinių ir švenčių istorija. Šią parodą inicijavo ir įgyvendino marijampolietis fotomenininkas Romas Linionis kartu su Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejaus (direktorė Rima Striaušienė) komanda.
2024-07-01Alfonsas Čepauskas: subtiliai interpretavo besivystančią kūrinio fabulą (1)
Alfonsas Čepauskas, dirbdamas periodinės spaudos leidyklose, bendradarbiavo su įvairių žurnalų redakcijomis. Iliustruodamas vengė pažodinio literatūros kūrinio atpasakojimo vaizdais, todėl ypač pravertė jo sugebėjimas apibendrinti ir interpretuoti besivystančią kūrinio fabulą. Dailininkas meistriškai pabrėždavo svarbiausius vaizdo elementus, varijuodamas skirtingais masteliais ir planais.
2024-04-03Žurnalistas Vytautas Bagdonas apie aktorių Ferdinandą Jakšį (2)
Per penkioliktąsias tradicines Vaižgantines rugsėjo 16-ąją lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtuosiuose Malaišiuose bus pristatyta ką tik leidykloje „Utenos Indra“ išleista Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, kraštotyrininko, fotografo, respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos laureato Vytauto Bagdono parengta knyga „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename...“
2024-04-01Šarūno Laužadžio legendose – Nalšios žemės praeities aidai (3)
Vieni išskridę iš gimtojo lizdo nejaučia jokių sentimentų, o dalis žmonių visą gyvenimą nenutraukia ryšio su gimtine. Prie tokių aš priskiriu ir save, ir savo pašnekovą rašytoją, žurnalistą ir LŽS narį Šarūną Laužadį. Prisimenu, kai pirmą kartą paėmiau į rankas jo knygą „Švenčionių krašto legendos“. Buvau tiesiog sužavėtas pasakojimo įtaigumu.