2019 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2019-05-12Kolega Jeronimas Laucius: Gyvenimas gyvenimui:

Kolega Jeronimas Laucius: "Kartą jis susimąstė, ką turėtų padaryti ketvirtadienį, jei numirtų trečiadienį."

2019-05-07Alfonsas Čepauskas: apie skulptūras, medį ir metalą, taip pat ir įvairias mintis

Dailininką, LŽS ir NŽKA narį Alfonsą Čepauską kalbina jo dukra, menotyrininkė Austėja Čepauskaitė.

2019-05-02Bronius Čekanauskas: Kaip aš pražilau Sirijoje... (2)

Buvo 1987-ųjų rugsėjis. Tais laikais tarp taip vadinamų socialistinių ir joms prijaučiančių šalių buvo madingi specialistų mainai. Vieni pas kitus padirbėti kelis mėnesius ar metus vykdavo inžinieriai, mokslininkai, režisieriai, o, pavyzdžiui, žurnalistus siųsdavo pasižmonėti savaitei ar dviem. Aštuonioms dienoms į paslaptingą Artimųjų Rytų šalį Siriją, į Viduržemio jūros šalių X sporto žaidynes, „Sovetskij sport“ laikraščio buvau pasiųstas ir aš, tuo metu dirbęs to leidinio korespondentu Lietuvai.

2019-04-17Jonas Aistis: “Užeina ilgesys kaip viesulas į mišką...”

Šiomis elegiškomis eilutėmis iš lietuvių literatūros klasiko Jono Aisčio lyrikos LŽS narys, rašytojas Stasys Lipskis pradeda savo knygą “Ilgesio elegijos”. Tai biografinė knyga apie žymaus lietuvių poeto Jono Aisčio gyvenimo dramą, ją išleido vilniškė leidykla “Žuvėdra”.

2019-04-15Kolegės Vilmos Jankienės knygos „Kaip aš mokiausi skristi“ pristatymas su lakūnais (1)

Balandžio 16 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks portalo www.aviacijospasaulis.lt vyr. redaktorės Vilmos Jankienės knygos „Kaip aš mokiausi skristi“ pristatymas.

2019-04-10Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros (3)

Kolega Apolinaras Juodpusis atsiuntė svetainei tris miniatiūras iš natūros.

2019-04-06Kolega Juozas Stasinas – žiupsnelis grožinės kūrybos  (5)

Kolega Juozas Stasinas atsiuntė žiupsnelį savos grožinės kūrybos - miniatiūrą, dainą ir eilėraštį.

2019-04-04Stasio Lipskio dokumentinė novelė -"Baltas drugelis" (2)

LŽS nario, redaktoriaus, leidėjo ir rašytojo Stasio Lipskio dokumentinė novelė apie garsiąją baleriną, baleto istorikę Aliodiją Ruzgaitę ir rašytoją Juozą Kralikauską.

2019-04-03Jonas Laurinavičius: „Virš tuščio kaimo vieversiai negieda…“

Tėvynės pažinimo draugija išleido draugijos pirmininko, žurnalisto ir tautotyrininko Jono Laurinavičiaus knygą „Virš gimtinės nutilo vieversiai“. Tai jo atsiminimai, mintys, taip pat medžiaga, surinkta iš archyvų, spaudos. Pats autorius sako, kad šis leidinys – visos jo tautotyrinės veiklos apvainikavimas.

2019-03-19Jonas Laurinavičius: du eilėraščiai kolegoms (1)

Skelbiame porą žurnalisto Jono Laurinavičiaus eilėraščių skirtų kolegoms Monikai Urbanovič ir Romualdui Ozolui

2019-03-17Algirdas Matulevičius:KELIAUJANTIEMS PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ (5 dalis) (1)

Tęsiame kolegos Algirdo Matulevičiaus patarimus keliaujantiems po Mažąją Lietuvą.

2019-03-17Česlovo Skaržinsko esė apie laiką  (1)

Knyga „Kvepiantis, skambantis laikas“ (Česlovas Skaržinskas, „Kvepiantis, skambantis laikas: eseistika“. Vilnius: „Žuvėdra“, 2019 m.) – apie kaime įrengtą palėpę ir visur esantį laiką. To ir reikėjo sulaukti, nes tos palėpės laikas – neatsiejamas knygų ir daiktų atributas. Pirmoje esė tokiu pat pavadinimu, kaip vadinasi ir knyga, autorius ir pradeda „sakmę“ apie Lietuvos sostinę Vilnių, joje gyvenančius rašytojus. Netikėtai patekęs į vaikų rašytojo Jeronimo Lauciaus, vadinančio save pozityvistu, paskaitą „Įšok į laiko vežimą!“ ir apsidžiaugęs, nes ta paskaita užkrėtė ir juoko bacilomis.

2019-03-09Tradicinis Vilniaus knygų mugės apdovanojimas – ELTA ir 15 min.lt žurnalistams (1)

Vilniaus knygų mugės organizatoriai šiemet jau trečią kartą apdovanojo dažniausiai ir išsamiausiai apie mugę, jos dalyvius, renginius bei svečius rašiusius žurnalistus. Šiemet dėmesio sulaukė naujienų agentūros ELTA žurnalistė Sigita Zumerytė ir visa interneto dienraščio 15min.lt redakcija.

2019-03-08Kolegos Vytauto Leščinsko knygos „Vampyras iš 33-osios palatos“ pristatymas

Kovo 22 dieną, 18 valandą Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) įvyks kolegos Vytauto Leščinsko naujos knygos „Vampyras iš 33-osios palatos“ pristatymas. „Tai apysaka, kurios svarbiausi veikėjai - žurnalistai, tad būtų malonu išvysti daugiau kolegų žurnalistų ir ją aptariant,ir ją apkalbant...“ – sako knygos autorius.

2019-03-01Žurnalistas Vidmantas Jankauskas, knygomis garsinantis savo Kupiškio kraštą

Vilniaus dailės akademijos dailėtyros instituto mokslo darbuotojas ir žurnalistas Vidmantas Jankauskas Kupiškio viešojoje bibliotekoje pristatė mokslinę studiją „Ką tyli akmenys. Viksvų giminės istorija“.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media