2018 m. sausio 18 d., Ketvirtadienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2017-12-20Ipolitas Skridla: sutinkant Kalėdas ir Naujuosius metus (1)

Kolega Ipolitas Skridla nauju eilėraščiu sveikina mus su artėjančiomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais.

2017-12-13Tradicinis žurnalisto Jono Laurinavičiaus susitikimas su kraštiečiais

Tapo tradicija, kad kasmet mūsų kraštietis žurnalistas ir tautotyrininkas Jonas Laurinavičius (vienas arba su istorinių romanų rašytoju Jonu Užurka), Dusmenų bibliotekos kviečiamas, atvažiuoja susitikti su vietos kaimo bendruomene ir supažindina, ką per ataskaitinį laikotarpį parašė ir išleido. Pastarasis laikotarpis – nuo 2016 metų rudens iki šiol jam buvo ypač produktyvus. Jis išėjo iš „Kaišiadorių aidų“ redakcijos, persikėlė į Vilnių ir atsidėjo vien kūrybiniam darbui ir visuomeninei veiklai. J. Laurinavičius tapo Tėvynės pažinimo draugijos pirmininku, o vėliau ir „Tautotyros metraščio“ sudarytoju bei vyriausiuoju redaktoriumi. Per tą laiką jis išleido net 6 knygas, taip pat suredagavo 8 įvairių autorių leidinius. Taigi kraštiečiams turėjo ką parodyti ir pasakyti.

2017-12-10Domijonas Šniukas: pristatyta monografija apie Babtų kraštą (1)

Gruodžio 8 d. Babtų kultūros centre buvo pristatyta kolektyvinė monografija „Babtai“, kurios vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas, o taip pat 27 (iš 116) straipsnių autorius – žurnalistas Damijonas Šniukas. Tai 35-oji „Versmės“ leidyklos leidžiamos serijos „Lietuvo valsčiai“ monografija, pirmoji Kauno rajone, turinti 1572 puslapius, apie 1200 žemėlapių, planų, dokumentų kopijų. Ji pristato visas krašto, praeityje valsčiaus, gyvenimo sritis nuo seniausių laikų iki šiandienos, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu. Tiražas – 600 egzempliorių.

2017-12-04Žurnalistė Vilma Kava: Čikagoje yra daug Lietuvos

Leidykla “Tytoalba” išleido jau dvylika metų Čikagoje gyvenančios žurnalistės Vilmos Kava (Kavaliauskienė) pirmą jos romaną ”Aš tau sakau”.

2017-11-26Alfonsas Kairys: romai mokosi gražiausios - lietuvių - kalbos (2)

Iš ko mokytasi? Mokyti padėjo kvalifikuotai parengtas V. Stumbrienės ir A. Kaškelevičienės vadovėlis „Nė dienos be lietuvių kalbos“ (deja, norintiems jį įsigyti, viltis prarasta, nes nei viename knygyne jo nėra, o, pasak Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros darbuotojų, jų kreipimasis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl pakartotinio leidimo, neišgirstas), J. Pribušauskaitės - „Kaip seakasi“, M. Ramonienės, L. Vilkienės - „Po truputį“, lietuvių -rusų, rusų-lietuvių kalbų žodynai, A. Pakalkienės ir A. Kairio CD „Popietė su lietuvių kalba“, „Pakeliui į mokyklą“, medžiaga, parengta šių eilučių autoriaus. Be abejo, mokymui pasitelkta ne viena lietuvių autorių daina.

2017-11-20Ipolitas Skridla: Ašarojantis Gedimino kalnas (4)

Kolega Ipolitas Skridla apsiuntė LŽS svetainei eiliuotas mintis apie dabar ašarojantį Gedimino kalną.

2017-11-14„Vingio“ almanache – žurnalistai J. Elekšis ir J. Laurinavičius

Gildija "Vingis" kasmet išleidžia savo narių kūrybos almanachą „Vingis“. Šiais metais išleista septintoji almanacho knyga (23 autoriai).Gildijos veikloje aktyviai dalyvauja ir du žurnalistai, Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai. Tai Juozas Elekšis ir Jonas Laurinavičius, abu turintys valstybės pripažintus meno kūrėjų statusus. Jie abu ir almanacho „Vingis“ septintosios knygos bendraautoriai.

2017-11-11Vydūno metams artėjant: Šiauliuose pristatyta žurnalisto Leono Stepanausko knyga apie Vydūną

Į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salę rinkosi svečiai, neabejingi didžiam lietuvių humanistui, rašytojui, žymiausiam Mažosios Lietuvos kultūros veikėjui Vydūnui ir jo kūrybai. Aukščiausia vertybe laikęs žmoniškumą, Vydūnas buvo tvirtai įsitikinęs, kad tautiškumas yra ne tikslas sau, o žmoniškumo ugdymo sąlyga. Čia buvo pristatyta žurnalisto Leono Stepanausko knyga „Filosofas ir rašytojas Vydūnas po Tilžės žūties“.

2017-11-10Alfonsas Čepauskas: žaidimai Neringos smėlynuose

Maloniai kviečiame į dailininko ir LŽS nario Alfonso Čepausko žemės meno instaliacijų ŽAIDIMAI NERINGOS SMĖLYNUOSE parodą. Ji atidaromą lapkričio 14 d. 17 val. Lietuvos dailininkų sąjungoje (Vokiečių g. 4/2 Vilniuje)

2017-11-08Žurnalistės, rašytojos ir dailininkės Elenos Kurklietytės paroda „Būties žaismė“

LMA Vrublevskių bibliotekoje veikia žurnalistės, rašytojos Elenos Kurklietytės monotipijų paroda „Būties žaismė“. Ji veiks iki gruodžio 30 dienos.

2017-10-27Jūra Marija Baužytė: Šviesa ateina iš toli (variantas su pabaigos sakiniu...)

Alfredas Guščius: vieną 2017 karštą rugpjūčio popietės karštą pavakarę atsidūrėme Kauno Geležinkelio stojyje. Pradėjo lyti. Žmona Veronika, pamačiusi stotyje knygų skrynelę, patarė man: „Eik ir išsirink knygą“. Išsirinkau, - Jūros Marijos Baužytės knygą „Šviesa iš toli“ , išleistą laikraščio „Vorutos“ leidykoje 2000 metais... Šviesa iš istoriškai tolimų laikų, (knygos paantraštė „Knygnešys Karolis Baužys ir jo palikuonys“). Autorę šiek tiek pažinojau, kai ji dirbo žurnaliste „Tiesos“ redakcijoje. Aš po konfliktų su „Literatūros ir meno“ vyr. redaktoriumi Osvaldu Aleksa dirbau „Tiesoje“ laikinai neetatiniu korespondentu.

2017-10-17Vytautas Leščinskas: kaštonkelis vėl gyvas

Prieš rengdamasis jau rudenėjant, 2017-ųjų metų rugsėjo 7-ąją, Leipalingio bibliotekoje suorganizuotoms mano naujos knygos – romano, šiurpoku pavadinimu – „Žmogėdros tarnas“ – sutiktuvėms, pajutau troškimą pirmiau nei su galimais šios knygos skaitytojais, susitikti su puikiaisiais gimtojo kaimo medžiais ir kaip vaikystėje pasirinkti jau pradedančių kristi žemėn iš perskilusių spygliuotų apvalkalėlių išsiritančių tokių nepaprastai gražių, rausvai rudų, blizgančių kaštoniukų.

2017-10-15Žurnalistas, gyvenęs ir kūręs audringos epochos verpetuose

Vilniuje veikianti leidykla “Žuvėdra” išleido praeityje žinomo žurnalisto, politiko ir visuomenės veikėjo Justo Paleckio (1899 - 1980) knygą “Žurnalisto kelio atšvaitai”.

2017-10-02Jonas Laurinavičius: apie žurnalistą su išskirtiniais nuopelnais (1)

Jono Laurinavičiaus knyga „Žurnalistai“ įdomi ir jo kraštiečiams – Trakų rajono gyventojams, nes joje tarp gerai žinomų žmonių – literatūros tyrinėtojo prof. Juozo Girdzijausko, filosofo Romualdo Ozolo, rašytojų Aloyzo Tenzegolskio ir Juozo Kundroto, pedagogo, tautotyrininko Juliaus Norkevičiaus, poetų Vacio Bukausko ir Nijolės Blaževičiūtės bei kitų, – pateko ir „Trakų žemės“ vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

2017-09-18Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko naujo romano „Žmogėdros tarnas“ sutiktuvės

2017 m. rugsėjo 27 d. 17 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) įvyks rašytojo Vytauto Leščinsko naujo romano „Žmogėdros tarnas“ sutiktuvės. Dalyvauja autorius, prof. akad. Jonas Grigas, rašytojas Jonas Užurka, Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis. Renginio vedėjas – Gaudentas Aukštikalnis. Kviečiame į šios knygos sutiktuves!
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media