2017 m. lapkricio 20 d., Pirmadienis

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2017-10-17Vytautas Leščinskas: kaštonkelis vėl gyvas

Prieš rengdamasis jau rudenėjant, 2017-ųjų metų rugsėjo 7-ąją, Leipalingio bibliotekoje suorganizuotoms mano naujos knygos – romano, šiurpoku pavadinimu – „Žmogėdros tarnas“ – sutiktuvėms, pajutau troškimą pirmiau nei su galimais šios knygos skaitytojais, susitikti su puikiaisiais gimtojo kaimo medžiais ir kaip vaikystėje pasirinkti jau pradedančių kristi žemėn iš perskilusių spygliuotų apvalkalėlių išsiritančių tokių nepaprastai gražių, rausvai rudų, blizgančių kaštoniukų.

2017-10-15Žurnalistas, gyvenęs ir kūręs audringos epochos verpetuose

Vilniuje veikianti leidykla “Žuvėdra” išleido praeityje žinomo žurnalisto, politiko ir visuomenės veikėjo Justo Paleckio (1899 - 1980) knygą “Žurnalisto kelio atšvaitai”.

2017-10-02Jonas Laurinavičius: apie žurnalistą su išskirtiniais nuopelnais (1)

Jono Laurinavičiaus knyga „Žurnalistai“ įdomi ir jo kraštiečiams – Trakų rajono gyventojams, nes joje tarp gerai žinomų žmonių – literatūros tyrinėtojo prof. Juozo Girdzijausko, filosofo Romualdo Ozolo, rašytojų Aloyzo Tenzegolskio ir Juozo Kundroto, pedagogo, tautotyrininko Juliaus Norkevičiaus, poetų Vacio Bukausko ir Nijolės Blaževičiūtės bei kitų, – pateko ir „Trakų žemės“ vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

2017-09-18Žurnalisto ir rašytojo Vytauto Leščinsko naujo romano „Žmogėdros tarnas“ sutiktuvės

2017 m. rugsėjo 27 d. 17 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) įvyks rašytojo Vytauto Leščinsko naujo romano „Žmogėdros tarnas“ sutiktuvės. Dalyvauja autorius, prof. akad. Jonas Grigas, rašytojas Jonas Užurka, Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis. Renginio vedėjas – Gaudentas Aukštikalnis. Kviečiame į šios knygos sutiktuves!

2017-09-18Apolinaras Juodpusis: Miniatiūros iš natūros

Šį kartą kolega Apolinaras Juodpusis atsiunė miniatiūrų iš natūros.

2017-09-05Šiauliuose - kolegos Alfonso Čepausko mažosios grafikos paroda

Šiaulių apskrities Povilo Višinsko viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje pradėjo veikti personalinė dailininko ir LŽS nario Alfonso Čepausko mažosios grafikos paroda. Jas atrinkti 87 mažosios grafikos kūriniai, iš jų 67 ekslibrisai, sukurti spalvoto oforto ir kompiuterine technikomis.

2017-09-03Kolegos Gerimanto Statinio istorinio romano „Ponas Zy“ pristatymas

Rugsėji 13 dieną, 18 val . Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius) įvyks žurnalisto, rašytojo, keliautojo Gerimanto Statinio istorinio romano „Ponas Zy“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorus Gerimantas Statinis, žurnalistas Audrys Antanaitis, istorikas dr. Arvydas Anušauskas, istorikas habil. dr. Jaroslaw Wolkonowski. Bus rodomas dokumentinis filmas „Tarpukario Vilniaus gynybinis žiedas“ iš ciklo „Reportažai iš Vilniaus požemių" (režisierius Justinas Lingys, scenarijaus autorius Gerimantas Statinis).

2017-08-16Antanas Šimkūnas: dedikacijos kolegoms ir bičiuliams

Skelbiame pluoštelį dedikacijų, kurias žurnalistas Antanas Šimkūnas paskyrė kolegoms ir bičiuliams.

2017-07-25Gerimantas Statinis: Pono Zy gyvenimas – istorija, nutikusi tarpukario Vilniuje (1)

Pono Zy užrašai, jam pageidaujant, po jo mirties turėjo būti įdėti į karstą, tačiau taip neatsitiko – iš to ir gimė ši knyga. Ją į pasauli išleido Gerimantas Statinis. Jis profesionalus muzikantas ir žurnalistas bei keliautojas, televizijos laidų, straipsnių, knygų autorius. LŽS tarybos ir valdybos narys. Už naujausiąją, „Gedimino Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“, Lietuvos žurnalistų sąjunga jam skyrė svariausią savo apdovanojimą – Vinco Kudirkos premiją.

2017-07-14Vladas Būtėnas – Ramojus: Žurnalistas ir rašytojas iš Vabalninko

Biržietis kolega Algirdas Butkevičius atsiuntė LŽS svetainei įdomų rašinį apie savo tėviškėną žurnalistą ir rašytoją Vladą Būtėną – Ramojų.

2017-06-13Žurnalisto žvilgsniu – į poezijos lauką (1)

Algis Kusta: "Lyg ir buvau suabejojęs, ar Žurnalistų sąjungos internetinio laikraščio skaitytojams parašyti apie dar vieną žinomo žurnalisto Jono Laurinavičiaus knygą, kuri lyg ir nesusijusi su žurnalistika. Turiu mintyje jo sudarytą ir jo pastangomis išleistą knygą apie mažokai Lietuvos visuomenei žinomą Rokiškio krašto poetą Daną Kairį „Žiobiškio vėjas“. Bet nedavė ramybės pažįstama mokytoja iš Rokiškio ponia Bronė, buvusi D. Kairio bendradarbė rajono mokyklose. „Susigraudinau skaitydama tą knygą – prisiminimai plūdo apie tą puikų žmogų ir jausmingą poetą. Jį pažinojusieji vis manęs teiraujasi, kaip gauti tą knygą.“ Ji per gerą pusmetį spėjo tapti kone bestseleriu Rokiškio krašte, buvo pristatyta Vilniuje Rašytojų sąjungos klube. Kodėl ši knyga pelnė tokį susidomėjimą?"

2017-06-04Kolegos Alfonso Pipiro “Klaipėdos krašto perlai ir legendos“ supažindins su pamario kraštu

Klaipedietis, žinomas žurnalistas Alfonsas Pipiras išleido jau penktąją savo kūrybinėje biografijoje knygą, pavadintą “Klaipėdos krašto perlai ir legendos“. Tad ir klausiame gerbiamo Alfonso, kas paskatino pasirinkti tokią intriguojančią tematiką?

2017-05-24Tauragės muziejuje kraštiečio, LŽS nario A. Čepausko paroda (1)

Turtingoje Tauragės krašto muziejaus renginių programoje gegužės 19 d. įvyko kraštiečio, gyvenančio Vilniuje, ilgamečio „Mokslas ir technika“, „Mūsų sodai“, „Statyba ir architektūra“ meninio redaktoriaus dailininko Alfonso Čepausko (iš padovanotų muziejui per 600 kūrinių) atrankinė mažosios grafikos – ekslibrisų ir kamerinės skulptūros paroda.

2017-05-24Stanislovo Rapolionio premija – žurnalistei Marijai Šaknienei

Lietuvos švietimo draugijos ,,Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis paskelbė svarbiausią šių iškilmių momentą: Stanislovo Rapolionio premijos laureate tapo Marija Šaknienė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, laikraščio ,,Lietuvos godos“ vyriausioji redaktorė. Ši moteris jau daugiau kaip 20 metų Gudijos krašte leidžia laikraštį, kaip žurnalistė aktyviai dalyvauja švietėjiškoje visuomeninėje veikloje, rašo straipsnius aktualiomis lietuvių bendruomenei temomis.

2017-05-17Seime jubiliejinė paroda: žurnalistų poezija tapybos akiratyje

Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) atidaryta penktoji žurnalistų dailininkų tapybos paroda „Laisva spauda – laisvas aš“, skirta Spaudos dienai pažymėti. Šios jubiliejinės parodos atidarymo metu jos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo narys, žurnalistas Linas Balsys, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius, nepailstanti renginių organizatorė ir režisierė, taip pat ir žurnalistų dailininkų kasmetinių parodų organizatorė žurnalistė Aida Vėželienė (Verdi). Buvo pakviestas tarti sveikinimo žodį ir žurnalistų internetinės svetainės redaktorius Vytautas Žeimantas, kuris yra žurnalistų poezijos dviejų rinkinių sudarytojas ir redaktorius, iš kurių vienas – žurnalistų poezijos vieno eilėraščio knyga „Sušvieski, saule“ (2014) tapo šios parodos inspiracija.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media