2024 m. birželio 22 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Kolega Alfonsas Čepauskas: reminiscencijos

2024-04-04
 
Alfonsas Čepauskas
NŽKA ir LŽS narys 
Ateina toks laikas, kai peržvelgi savo gyvenimo kelią, džiugias ir liūdnas dienas, darbus ir veikas. Ir dabar, kai sėdžiu su savo „95 metų turtu" ir vartau gyvenimo puslapius, atrodo, kad daug kas primiršta. O prisiminti malonu.
1962 m. Kaune baigęs KTDT (dabar J. Vienožinskio fakultetas) ir įsigijęs Poligrafijos dailininko specialybę atvykau į Vilnių ir pradėjau dirbti „Mokslo ir technikos" žurnalo redakcijoje meno redaktoriaus pareigose. Pagrindinis darbas - maketo sudarymas. Tačiau nupiešiau daug žurnalo iliustracijų fantastiniams apsakymas, beveik šimtą viršelių, kuriuose technikos elementais, simboliais, alegorijomis, kartais panaudodamas modernaus oparto elementus, bandžiau atskleisti technikos pasiekimus, žmonijos galias. Meno redaktoriaus darbas man patiko, nors reikėjo laviruoti tarp įvairių nuomonių, nurodymų, reikalavimų. Už „Mokslo ir technikos" žurnalo apipavidalinimą buvau apdovanotas Sąjunginio spaudos komiteto trečio laipsnio diplomu ir LŪLP bronzos medaliu.
Po dešimties metų perėjau į „Mūsų sodų" redakciją. Čia vyravo šilta atmosfera, jaukios temos apie sodus, vaisius, gėles ir kitas žemės gėrybes.
Atsivėrė ir platesni kūrybos vartai, mezgėsi pažintys su „Švyturio", „Jaunimo gretų", „Moksleivio" ir kitomis redakcijomis, kurios pakviesdavo iliustruoti rašytojų, poetų literatūrinius kūrinius. Didelę seriją iliustracijų grotažo technika sukūriau „Žemės ūkio" žurnale publikuotiems teoriniams straipsniams vadovavimo meno mokyklos tema. Keletą viršelių sukūriau ir „Žemės ūkio" žurnalui.
Pradėjęs maketuoti „Statybos ir architektūros" žurnalą, sukūriau seriją originalių viršelių įpiešdamas architektūros fragmentų kompozicijas, įterpdamas netikėtų elementų, detalių, objektų, sufantazuotų statinių vaizdų.
Ta žurnalinė kūryba buvo tartum „tramplinas" pradėti kurti mažąją ir lakštinę grafiką, asambliažus, fotokoliažus, skulptūras, instaliacijas bei imantis kitų dailės žanrų, kurie išplėtė mano kūrybos diapazoną. Iš pastarosios - surengiau keliasdešimt personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarptautiniuose konkursuose pelniau per pusę šimto įvairių apdovanojimų, dalyvavau apie 400 bendrų parodų.
Balandžio 10 dieną, 15 val. kviečiu visus į Žurnalistų namus, kur įvyks mano jubiliejinės parodos atidarimas.
Šioje parodoje eksponuojama įvairi žurnalinė kūryba yra tik maža dalis. Visa ji prieš daugelį metų pasklido tūkstančiais egzempliorių ir pasiekė skaitytojus. Dabar ji gyvena archyvuose ir kartais iškyla - tartum jaunystės metų memuarai.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-04-04 12:12
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media