2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose: “Nieko apie žmogų be žmogaus – žurnalistų ir jautrių grupių diskusija”

2014-11-17
 
Žurnalistų namai. Diskusijos metu. Viktorijos Sinicaitės nuotrauka

Žurnalistų namai. Diskusijos metu. Viktorijos Sinicaitės nuotrauka

Viktorija Sinicaitė

 

Artėjant tarptautinei tolerancijos dienai „Media4change" judėjimas ir Nacionalinis socialinės integracijos institutas surengė Žurnalistų namuose diskusiją „Žiniasklaida stigmatizuojamų visuomenės grupių kontekste: atspindi ar kuria tikrovę".

Pagrindiniai diskusijos dalyviai buvo Lrytas.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Arūnas Ivaškevičius, „Lietuvos žinių" vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas, Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Marija Jakubauskienė, besidominti neįgaliųjų integracija, Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovė Jūratė Juškaitė, Romų integracijos namų vadovė Božena Karvelienė.

„Reikia koloboratyvios iniciatyvos, kad žmonės bendrautų, pavyzdžiui, su psichikos sveikatos sutrikimų turinčiais asmenimis. Kai jie daugiau bendraus, dings tabu, baimė bei mitai apie tą grupę. Kartu tikrai galime siekti tolerancijos", - diskusijos metu sakė M. Jakubauskienė.

Diskusijos dalyviai kalbėjo apie žurnalistų ugdymą tam, kad žurnalistai įgytų kompetencijų apie žmogaus teises. „Žurnalistus būtina šviesti, juk yra teigiama, kad jie - „ketvirtoji valdžia". Šiandien yra daug „chamizmo" kultūros ir žurnalistai patys tyčiojasi iš žurnalistikos vertybių" - teigė Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė.

R. Terleckas, A. Ivaškevičius ir Internetinės žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė  tvirtino, kad su redakcijomis ir žurnalistais reikia bendrauti. Negalima skųstis ir peikti žurnalistų, jei į juos nesikreipėte ir nepasakėte savo argumentuotų pastabų dėl jų darbų. Jei vartojami netinkami terminai, faktai klaidingi, trūksta šaltinių, žiniasklaidos atstovai vieningai tvirtino, kad reikia kreiptis į žurnalistą ir jam/jai tai pasakyti. Tik tuomet pradėsime matyti teigiamus pokyčius.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė, Lietuvos žydų bendruomenės atstovai, kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai, visuomenės jautrios grupės bei žurnalistai iš įvairių žiniasklaidos priemonių.

Žurnalistų namuose taip pat buvo atidaryta antraščių paroda „(Ne)stereotipinė antraštė". „Media4change" judėjimo inicijuota realių Lietuvos žiniasklaidos priemonių antraščių paroda skirta atkreipti dėmesį į įvairių grupių vaizdavimo žiniasklaidoje ypatumus, stiprinti kritinį mąstymą.  Parodos lankytojai yra kviečiami atspėti, apie kokią grupę formuojami stereotipai, kokie jų matomi antraštėse bei kodėl sunku juos keisti.

 „Media4change" judėjimą inicijavo Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Tai programa, kuria siekiama prisidėti prie aukštesnių standartų žurnalistikos stiprinimo Lietuvoje. Judėjimo nariai atlieka žurnalistinius tyrimus, susijusius su žmogaus teisių, lygybės ir įvairovės problematika ir įgyvendina jungtinius projektus su redaktoriais ir žmogaus teisių ekspertais.

„Media4change" misija - tapti įtakingu judėjimu, nuolat pasipildančiu naujais nariais, žiniasklaidos profesionalais ir ekspertais, kurie į viešąjį diskursą iškeltų lig šiol dažnai ignoruotas temas, taptų objektyvios ir etiškos žurnalistikos pavyzdžiu bei įkvėpimu kitiems.

Daugiau informacijos kreiptis į Nacionalinio socialinės integracijos instituto vadovę Neringą Jurčiukonytę tel. 865263085, info@media4change.co

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-11-17 14:19
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

ausrina marina

2014-12-03 23:04

„Žurnalistus būtina šviesti, juk yra tokia mokyta mokytka, kad salia jos zurnalistai kaip nemokyti muzikai atrodo.ir kokie žurnalistai patys tyčiojasi iš žurnalistikos vertybių? nuo kada ta pavilioniene tokia nedraugiska, nors atejo pati i svecius?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Juozas

2014-11-28 06:39

Tas judėjimas gal ir neblogas, bet jau jo pabvadininasm - liežuvį susilaužysi. Ir dar kažkodėl angelskas, ne lietuviškas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media