2024 m. birželio 21 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-06-11Nuo strateginių ieškinių kenčiantiems žurnalistams - valstybės garantuojama teisinė pagalba (2)

Nuo šių metų pradžios, siekiant užtikrinti visuomenės interesą, sudaryta galimybė SLAPP bylose (strateginiai ieškiniai dėl visuomenės dalyvavimo) teisinę pagalbą gauti nevertinant asmens turto ir pajamų. Tai reiškia, kad už žurnalisto profesinę veiklą ir jo skleidžiamą galingų asmenų kritiką pastarieji imasi strateginiais teisiniais veiksmais persekioti tokį žurnalistą, valstybė gali skirti advokatą gynybai nepaisant turimų pajamų ir turto. Kitaip tariant, pagalba garantuojama kiekvienam neteisėtai persekiojamam žurnalistui.

2024-06-06Kviečiame siūlyti kandidatus Juozo Tumo-Vaižganto premijai gauti  (2)

Kandidatus premijai gali siūlyti šiuolaikinės lietuvių literatūros ir literatūrologijos srities institucijos: Lietuvos mokslų akademija, humanitarinės srities institutai bei kitos mokslo, švietimo ir kultūros institucijos, knygų leidyklos. Rekomendacija (iki 2 psl.), kandidato gyvenimo aprašymas ir 3 siūlomo premijuoti kūrinio egzemplioriai (arba elektroninė knygos versija) pateikiami Rašytojų sąjungai (K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius) iki 2024 m. liepos 1 d.
archyvas (958)  
 

2024-06-19Spaudos konferencija: „Dainų šventės aktualijos“

Dainų šventės aktualijoms pristatyti birželio 25 d. 12 val. bendradarbystės erdvėje „Talent Garden“ (Vilniaus g. 33) rengiama spaudos konferencija. Joje dalyvaus Kultūros ministras Simonas Kairys,Dainų šventės organizatoriaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė, Jubiliejinės Dainų dienos Kaune meno vadovė ir Dainų dienos Vilniuje programos vadovė Danguolė Beinarytė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Dainų šventės mecenato „Swedbank“ Komunikacijos ir tvarumo tarnybos vadovas Valdas Lopeta.

2024-05-26BNS ir LRT rengia porinkimines spaudos konferencijas po Prezidento rinkimų antrojo turo

Naujienų agentūra BNS ir LRT pirmadienį, gegužės 27 d., rengia spaudos konferencijas Prezidento rinkimų antrojo turo rezultatams aptarti. Renginys vyks nuo 9.00 val. iki 10.00 val. Valdovų rūmuose adresu Katedros a. 4, Vilnius.
archyvas (2949)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-14Režisierė Eglė Švedkauskaitė: „Kviečiu kovoti už tiesą, žmogų ir jo orumą“ (1)

Režisierė Eglė Švedkauskaitė: „Kviečiu kovoti už tiesą, žmogų ir jo orumą“. Nes mes, skirtingai nei mūsų tėvai ir seneliai, galime kovoti dienos šviesoje, demokratinėje valstybėje. Naudokimės tuo“
archyvas (614)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-10Medijų rėmimo fonde darbą pradeda naujas Tarybos narys

Naujas Medijų rėmimo fondo narys Donatas Puslys šiandien dalyvavo savo pirmajame Medijų rėmimo fondo Tarybos posėdyje. Donatą Puslį į Medijų rėmimo fondo Tarybą vietoje atsistatydinusio Gyčio Norvilo delegavo Kultūrinių periodinių leidinių asociacija, jo kandidatūrą patvirtino Visuotinis fondo dalininkų susirinkimas.
archyvas (694)Naujienų prenumerata 
 

2024-06-20Gintaras Kralikauskas – LŽS narys. Sveikiname kolegą! (1)

„Neseniai priėmau sprendimą įstoti į Lietuvos Žurnalistų Sąjungą. O šiandieną man oficialiai įteiktas LŽS nario pažymėjimas, tiesiai iš pirmininko Dainius Radzevičius rankų, - sako kolega Gintaras. - Taip pat užsisakiau ir Tarptautinės Žurnalistų Federacijos pažymėjimo variantą "raudoną knygelę", kuri atkeliaus netrukus“.

2024-06-20Medaliai "Už nuopelnus žurnalistikai" klaipėdietėms Aušrai Pilaitienei ir Ramunei Bandzienei (1)

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos sprendimu šiemet, minint lietuviškos spaudos atgavimo 120 metines, vardiniais medaliais "Už nuopelnus žurnalistikai" apdovanotos dvi klaipėdietės žurnalistės - laikraščio "Lietuvos rytas" Klaipėdos skyriaus korespondentė Aušra Pilaitienė ir LNK televizijos žinių redaktorė Ramunė Bandzienė.

2024-06-15LŽS Klaipėdos apskrities skyriui vadovaus Jolanta Beniušytė (6)

Birželio 14 d. įvykusiame LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus visuotiniame susirinkime naujai trejų metų kadencijai vėl išrinkta pirmininkė Jolanta Beniušytė, pavaduotojas Žydrūnas Naujokas, atnaujinta skyriaus tarybos sudėtis. Taryboje be skyriaus vadovų – žurnalistai Gediminas Pilaitis, Paulius Matulevičius, Ramunė Bandzienė ir Laura Sėlenienė. Skyriaus revizore išrinkta Vida Bortelienė.

2024-06-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius birželio mėnesį

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikiname Kolegas, žinomus žurnalistus, birželio mėnesį švenčiančius savo Gimtadienius.
archyvas (416)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-13Alfonsas Kairys: PAŽINTI IR ATPAŽINTI (IV)

Vasara... Vasara laukia ir vasara šaukia...Šaukia keliauti, pažinti ir vėliau prisiminti. Kur tik nėra lietuvių. Sakoma, kad jų nėra tik ten, kur žvirblių nėr, o šių visur yr...Prieš keliaudami į tolimesnius kraštus, nusiteikime bendrauti su jų žmonėmis. O jeigu jų kalbos nemokame... Pasiruoškime kūno kalbai, t.y. gestams... Padėsime neapsirikti, kad nebūtumėt suprasti klaidingai

2024-06-01Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (III)

Kolega, LŽS narys Alfonsas Kairys toliau tęsia savo pastebėjimus apie kūno kalbą.
archyvas (411)  
 

2024-05-29Kaune - diskusija „Kultūros leidinių finansavimas: realybė ir (ne)galimybės“

Gegužės 28 d. Kaune „Pelėdų kalno“ galerijoje įvyko Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto ir Žurnalo „Nemunas“ surengta diskusija „Kultūros leidinių finansavimas: realybė ir (ne)galimybės“.

2024-05-28Medijų rėmimo fondo direktorius dalyvavo regionų žurnalistams skirtame renginyje „Žurnalistų pusryčiai“

Lietuvos žurnalistikos cento (LŽC) kartu su Transparency International Lietuvos skyriumi (TILS) organizuotame renginyje „Žurnalistų pusryčiai“ paklausyti pranešimų, pasidalinti įžvalgomis, patirtimis ir padiskutuoti su kolegomis tema „Ateities regioninė žiniasklaida: tvari, inovatyvi ir atsakinga“ rinkosi žurnalistai, redaktoriai bei žiniasklaidos priemonių vadovai iš visos Lietuvos.
archyvas (128)  
 

2024-06-14LŽS Senjorų klubo išplėstiniame Tarybos posėdyje – aktualūs klausimai (4)

Birželio mėn. 12 dieną Žurnalistų namuose įvyko išplėstinis LŽS Senjorų klubo Tarybos posėdis. Buvo aptarta klubo veikla per pastarąjį laikotarpį. Klubo pirmininkas Ipolitas Skridla įvardijo pagrindinius renginius, kuriuos per šį laikotarpį organizavo Senjorų klubas.
archyvas (213)  
 

2024-05-24Šiauliečių savaitraštis „Etaplius“: Žurnalisto smalsumas vedė ir tebeveda pirmyn (1)

Gegužės 28-ąją savaitraščiui „Etaplius“ sukaks 20 metų. Visuomenei ir žiniasklaidai transformuojantis į gyvenimą, nepaleidžiant iš rankų išmaniųjų telefonų ir sukantis milžiniškos informacijos sraute, savaitraštis vis dar turi kone 7 tūkst. skaitytojų. Tų, kurie vertina kokybišką turinį, lėtesnį gyvenimą ir profesionalų atrinktą informaciją. Kaip savaitraštis apskritai gimė, kokius iššūkius teko ir tenka įveikti žurnalistams anuomet ir dabar? Apie tai diskutuoja pirmoji savaitraščio vyr. redaktorė Jūratė Sobutienė, redaktorė Gitana Zubienė ir dabar laikraščiui vadovaujanti vyr. redaktorė Oksana Laurutytė.
archyvas (1156)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-14Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms: Tas baisus žodis tremtis Adutiškio krašte

Kas, už ką jie buvo ištremti į šalčiu alsuojantį tolimą Sibirą. Suskaičiavau, kad šio miestelio ir gretimų kaimų tremtį patyrė 254 vyrai, moterys, vaikai. Daugiausiai išvežta iš Adutiškio, mažiau iš Linkonių, Jakelių, Lasiškės, kitų kaimų.

2024-06-06Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio mokykla mini garbingą 180 metų jubiliejų

Pirmą kartą Skirsnemunės mokykla rašytiniuose šaltiniuose minima dar prieš lietuvių kultūros istorijoje vadinamos spaudos draudimo, knygnešių, vargo mokyklos epochos pradžią, 1844 metais.

2024-06-03Vytautas Kvietkauskas: Po 50 metų... (2)

Man pačiam neįtikėtina, bet gyvenimas akivaizdžiai patvirtina, kad jau praėjo 50 metų, kai mums, 1974 metų laidos Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentams, Skargos kieme buvo įteikti magistrų diplomai. Senoje nuotraukoje visas mūsų kursas, mokslus pradėjęs 1969 metų rugsėjį, apie 30 studentų.
archyvas (532)  
 

2024-06-20Ipolitas Skridla: JONINĖS (2)

„Švęskime Jonines žaismingai,“ – kviečia Ipolitas Skridla.

2024-06-10Joniškyje Juozo Šalkausko fotografijų parodą „Sakūrų paunksmėje“

Artėjant Joniškio miesto šventai (2024 06 18-23) LŽS narys Juozas Šalkauskas Joniškyje surengė fotografijų parodą „SAKŪRŲ PAUNKSMĖJE“.
archyvas (645)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-05-31Inner_Dreamy_R.Stankevičiūtė

Šį šeštadienį, birželio 1 d., Antazavės dvare atidaroma fotografijų paroda, kurioje pirmą kartą bus pristatyta išskirtinė žinomiausios Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės portretinė fotografija. Tai fotomenininkės Ritos Stankevičiūtės ciklo „Aqueous“ naujoji fotografija, sukurta vos prieš kelias savaites Vilniuje, Lazdynų baseine.

2024-05-29Virgilijus Juodakis: Taškas taip pat byloja (1)

Atėjo laikas, kai nuotraukų pasiūla redakcijose ėmė kelis kartus viršyti paklausą. Stalčiai pūtėsi nuo pertekliaus. Kilo reikalas įvardyti, kaip atskirti jau panaudotas nuotraukas nuo dar nepanaudotų. Taip atsirado sąvoka „SPAUDOS FOTOGARFIJA“, tai reiškė spaudos puslapiuose jau pasirodžiusias nuotraukas. O kas tada – likusios?
archyvas (639)  
 

2024-06-08LRT televizija: Lietuvių kalba nepriklausomos Lietuvos teismuose susidūrė su pasipriešinimu

Dokumentikos ciklo „Teisingumo keliu“ scenarijaus autorius Rimvydas Valatka į teisinės valstybės kūrimo istoriją leidžiasi tarsi į detektyvinį romaną, o režisierė Giedrė Genevičiūtė pabrėžia, kad šis projektas ne tik primins istorinius faktus, bet ir analizuos įvykių, nulėmusių Lietuvos teisinės valstybės vystymąsi, priežastis bei pasekmes.

2024-05-24LNK: Arnas Švilpauskas palieka laidą „KK2“ (1)

Artėjant vasarai laidoje „KK2“ kaip niekad daug pokyčių. Prieš keletą dienų paaiškėjo, kad laidą palieka vedėja Justė Žičkutė-Lukošaitenė, o dabar paskelbta, kad joje neliks ir reporterio Arno Švilpausko.

2024-05-23TV3 kelionių šou „Metam monetą“

Šią vasarą aktoriai, geri draugai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas vėl keliauja po pasaulį ir dalinasi savo nuotykiais jau trečiajį sezoną pradėjusiame TV3 kelionių šou „Metam monetą“. Neseniai jie apsilankė įspūdingoje ir savo gilia istorija žavinčioje Rumunijoje bei jos sostinėje – Bukarešte.

2024-05-20Justė Žičkutė-Lukošaitienė atsisveikina su laida „KK2“ (1)

Pirmadienį LNK televizijos žiūrovus pasiekė netikėta naujiena – iš eterio traukiasi garsi laidų vedėja Justė Žičkutė-Lukošaitienė. Ji nusprendė nebevesti laidos „KK2“, nuo kurios pradėjo savo kelią televizijoje.
archyvas (740)  
 

2024-06-20Henrikas Kurauskas - scenos riteris

Henriko Kurausko kambaryje, jo atminimą atsidavusiai saugojančios jo žmonos Elenos namuose, tebekaba penkiasdešimtmečio proga Lietuvos nacionalinio dramos teatro kolegų jam skirtas sveikinimo adresas: „Geriausiam visų laikų Lietuvos artistui Henrikui Kurauskui. Dabar ir visados“. Man jis irgi buvo visų geriausias ir mano atmintyje toks išliko.

2024-06-11Vilniuje - dokumentinių filmų programa „Films4Transparency“

Birželio 18–21 d. Vilniuje vyks 21-oji tarptautinė antikorupcijos konferencija, didžiausias ir svarbiausias skaidrumo forumas pasaulyje. Į renginį atvyks valstybių lyderiai, kovos su korupcija ekspertai, praktikai, akademinė bendruomenė iš daugiau nei 140 pasaulio valstybių. Forumą lydi dokumentinių filmų programa „Films4Transparency“, sudaryta pagal svarbiausias renginio temas. Filmų, kurie bus rodomi tik „Skalvijoje.

2024-06-04Kviečiame dalyvauti iššūkyje „Vasara su knyga“

Drauge su vasara prasideda ir skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Varžytuvės vyks 2024 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d. visoje Lietuvoje, jas rengia Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis bei LR kultūros ministerija.
archyvas (1086)Naujienų prenumerata 
 

2024-06-03Mirė ilgametis esperantininkų žurnalo „Litova stelo“_ redaktorius Petras Čeliauskas (9)

Švėkšnoje birželio 2 dieną, eidamas 96-uosius metus, mirė ilgametis esperantininkų žurnalo „Litova stelo“ (Lietuvos žvaigždė) redaktorius, kraštotyrininkas, vertėjas, esperanto kalbos populiarintojas Petras Čeliauskas.

2024-05-29Mirė žurnalistas, rašytojas Raimondas Kašauskas  (11)

Vilniuje gegužės 28 dieną, po sunkios ligos, eidamas devyniasdešimtuosius, mirė žinomas Lietuvos žurnalistas ir rašytojas Raimondas Kašauskas.

2024-05-26Mirė žurnalistas, leidėjas, vertėjas Antanas Kubilius (14)

Vilniuje gegužės 26 dieną, po sunkios ligos, eidamas 88 metus mirė žurnalistas, leidėjas, vertėjas Antanas Kubilius.

2024-05-23Mirė žurnalistas, literatas Vytautas Gasiūnas (7)

Rokiškyje 2024 m. gegužės 22 dieną mirė žurnalistas, literatas, kraštotyrininkas Vytautas Gasiūnas
archyvas (391)Naujienų prenumerata 
 

2024-05-27Aklasis, nustebinęs pasaulį. Vasilijus Jerošenka

Tokiu pavadinimu ką tik iš spaudos išėjo profesoriaus Vytauto Gudonio knyga apie legendinę ukrainiečių asmenybę, rašytoją simbolistą, esperantininką, filosofą humanistą, žurnalistą, vertėją, pasakotoją improvizatorių, muzikantą, dainininką, poliglotą, šachmatininką, keliautoją, tiflopedagogą Vasilijų Jerošenką.
archyvas (712)  
 

2024-06-17Kolega Jonas Paulauskas a - žiūpsnelis anekdotų (2)

Kolega Jonas Paulauskas atsiuntė dar vič žiūpsnelį anekdotų.
archyvas (500)  
 

2024-06-09Vilnietis paramą ukrainiečiams nugabeno jau 67 kartą

„Ir vienas lauke – karys“ - taip pagalvojau Charkive susitikęs vilnietį Mindaugą Kasperūną. Savarankiškai veikti mėgstantis vaikinas nuo 2022 metų vasario 24d jau 46 kartus vyko į Ukrainą. Iš pradžių pasisiūlė gabenti pabėgėlius ir 17 kartų „Kautros“ autobusais vežė iš Lvivo. Vėliau per bičiulius bei įsteigtą VšĮ „DAIKTAI FRONTUI” ėmė rinkti paramą kariams, kurią pats autobusiuku su tokiu užrašu ir gabena.

2024-05-29Užsieniečių legiono žvalgui situacija Vovčanske kelia didelį nerimą

Apie padėtį Vovčanske ten kovojantis žvalgas: „Nėra taip, kad juos guldom šimtais, o mūsų žūva vienetai, spėju apylygiai; nemėgstu gatvių kautynių, nes į tave kulka gali iš bet kur, o pas mus daugybė naujokų, kurių dauguma neapmokyti, ir aš, kaip labiausiai patyręs, pakelyje į užduotį aiškinu pamatinius dalykus, nes kitaip visi žūsim.
archyvas (329)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-10Paskelbtas konkursas LRT etikos kontrolieriaus pareigoms

LRT taryba paskelbė viešą konkursą eiti etikos kontrolieriaus(-ės) pareigas. Pretendentai dokumentus gali pateikti iki birželio 22 dienos.
archyvas (250)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media