2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-07-08Kūrybinių darbų vertinimo konkursas „ES investicijos Lietuvoje“

Kūrybinių darbų vertinimo konkursas „ES investicijos Lietuvoje“, skirtas žurnalistams, žiniasklaidai ir turinio kūrėjams. Konkursą organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga ir LR finansų ministerija.Paraiškas konkursui galima teikti užpildžius nurodyta formą iki 2024 metų rugpjūčio 12 d. (imtinai).
archyvas (960)  
 

2024-07-12Spaudos konferencija: Kaip pinigų „įsisavinimas“ darko Trakų veidą

Pirmadienį, liepos 15 d., 10 val. K. Vilkauskas Seime rengia spaudos konferenciją „Kaip pinigų „įsisavinimas“ darko istorinio miesto veidą: liūdnas Trakų atvejis“, kurioje kalbės karaimikos tyrėja, diplomatė dr. Halina Kobeckaitė ir karaimų bendruomenės atstovė Tina Lavrinovič.

2024-06-26Jubiliejinė Dainų šventė prasideda (1)

Birželio 29-liepos 6 Lietuvoje vyks šiemet šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje laukiama net 37 tūkstančių dalyvių. Šventės įvykius nušvies per 230 spaudos centre akredituotų žurnalistų ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių. Jiems buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai, susijusių institucijų ir organizacijų atstovai.
archyvas (2952)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-14Režisierė Eglė Švedkauskaitė: „Kviečiu kovoti už tiesą, žmogų ir jo orumą“ (1)

Režisierė Eglė Švedkauskaitė: „Kviečiu kovoti už tiesą, žmogų ir jo orumą“. Nes mes, skirtingai nei mūsų tėvai ir seneliai, galime kovoti dienos šviesoje, demokratinėje valstybėje. Naudokimės tuo“
archyvas (614)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-07-01KVIEČIAME BENDRADARBIAUTI ŽURNALE „ŽURNALISTIKA“ (2)

Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija šiemet nutarė suaktyvinti „Žurnalistikos“ leidimą ir vietoje anksčiau per metus leistų dviejų išleisti keturis žurnalo numerius. Koleges ir Kolegas kviečiu aktyviai dalyvauti mūsų profesinio žurnalo leidime, kurį dalinai finansiškai remia ir Medijų rėmino fondas.

2024-06-21Skelbiami Medijų rėmimo fondo 2024 m. konkurso rezultatai

Medijų rėmimo fondas skuba pranešti, kad jau paskelbti 2024 m. konkurso dėl finansavimo ir visų dalyvavusių konkurse projektų vertinimo rezultatai. Fondo taryba 2024 m. birželio 20 d. sprendimu, pagal Visuomenės informavimo įstatyme numatytas programas, finansavimą skyrė 198 projektams (viso pateikta 275 projektai).
archyvas (695)Naujienų prenumerata 
 

2024-07-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius liepos mėnesį (5)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikinu Kolegas, žinomus žurnalistus, liepos mėnesį švenčiančius savo Gimtadienius.

2024-06-21Alytaus žurnalistų Metų žmogus – Arūnas Grigaitis

LŽS Alytaus skyrius tradiciškai per Dzūkijos sostinės gimtadienio šventę, minimą birželio viduryje, paskelbė išrinktą Metų žmogų ir jį apdovanojo simboline Auksine plunksna. Už drąsą, pilietiškumą, principingumą, už sąžiningai atliktas pareigas, už apgintą Alytaus senamiestį nuo vietinės valdžios sumanymų sudarkyti jį daugiaaukščiais pastatais 2024-ųjų Metų žmogaus titulas suteiktas buvusiam Alytaus miesto savivaldybės vyriausiajam architektui Arūnui Grigaičiui.

2024-06-20Gintaras Kralikauskas – LŽS narys. Sveikiname kolegą! (2)

„Neseniai priėmau sprendimą įstoti į Lietuvos Žurnalistų Sąjungą. O šiandieną man oficialiai įteiktas LŽS nario pažymėjimas, tiesiai iš pirmininko Dainius Radzevičius rankų, - sako kolega Gintaras. - Taip pat užsisakiau ir Tarptautinės Žurnalistų Federacijos pažymėjimo variantą "raudoną knygelę", kuri atkeliaus netrukus“.

2024-06-20Medaliai "Už nuopelnus žurnalistikai" klaipėdietėms Aušrai Pilaitienei ir Ramunei Bandzienei (1)

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos sprendimu šiemet, minint lietuviškos spaudos atgavimo 120 metines, vardiniais medaliais "Už nuopelnus žurnalistikai" apdovanotos dvi klaipėdietės žurnalistės - laikraščio "Lietuvos rytas" Klaipėdos skyriaus korespondentė Aušra Pilaitienė ir LNK televizijos žinių redaktorė Ramunė Bandzienė.
archyvas (418)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-06-28Medijų rėmimo fondas skelbia papildomą konkursą projektams finansuoti

Medijų rėmimo fondas skelbia papildomą konkursą Kultūros projektų žiniasklaidoje ir kultūros periodinių leidinių, Naujienų, tiriamosios ir šviečiamosios žurnalistikos ir Tiriamosios žurnalistikos stipendijų programose, kuriose paskirsčius finansavimą projektams, liko nepanaudotų lėšų. Per šį konkursą planuojama paskirstyti 491 000 Eur lėšų projektams.
archyvas (1157)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-07-05Irena Litvinaitė-Avyžienė: Avyžius prie rašomojo stalo (5)

Liepos 7-ąją sukanka 25 metai kai mirė garsus rašytojas Jonas Avyžius, beja, savo literatūrinę karjerą pradėjęs nuo žurnalistikos. Paminint šią sukaktį prisiminimus apie rašytoją mums atsiuntė jo žmona, žinoma kultūros žurnalistė Irena Litvinaitė-Avyžienė.

2024-06-06Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio mokykla mini garbingą 180 metų jubiliejų

Pirmą kartą Skirsnemunės mokykla rašytiniuose šaltiniuose minima dar prieš lietuvių kultūros istorijoje vadinamos spaudos draudimo, knygnešių, vargo mokyklos epochos pradžią, 1844 metais.
archyvas (534)  
 

2024-07-08Laukiantiems Alberto Vaidilos knygos-albumo „100 žurnalistų portretų“ (2)

Albertas Vaidila, jums gerai žinomas dailininkas, menotyrininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, valstybės pripažintas meno kūrėjas leidžia knygą-albumą „100 žurnalistų portretų“. Joje publikuojami šimto garsių ir mažiau žinomų žurnalistų portretai, A. Vaidilos sukurti per pastarąjį dešimtmetį.

2024-07-05Ipolitas Skridla: Valstybės diena (7)

„Valstybės dieną švęskime pakiliai ir draugiškai“ – kviečia kolega Ipolitas Skridla, atsiuntęs savo eilėraštį „Valstybės diena“.

2024-06-20Ipolitas Skridla: JONINĖS (13)

„Švęskime Jonines žaismingai,“ – kviečia Ipolitas Skridla.
archyvas (646)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-07-16Virgilijus Juodakis: Palangos Juzės siuvykla

Kolega Virgilijus Juodakis atsiuntė koliažą „Palangos Juzės siuvykla“

2024-06-28Paroda „Pasakiška Prancūzija: Augustino ir Raimondo Savickų pėdomis“

Kviečiame į parodą „Pasakiška Prancūzija: Augustino ir Raimondo Savickų pėdomis“, atidaromą liepos 2 dieną 18 valandą Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejuje (Pylimo g. 4A, Vilnius)
archyvas (641)  
 

2024-07-04Lietuvos ryto TV: A. Valinskas apie rašomą biografijos knygą

Laidų vedėjas, renginių organizatorius, prodiuseris Arūnas Valinskas vasaromis traukia į gamtos ramybe alsuojančią Nidą. Būtent čia, žvelgdamas į kopas, jis kavą gurkšnoja tiesiai iš jachtos, kartu su kolega Andriumi Tapinu rašo savo biografijos knygą ir šiemet prikėlė legendinį, trisdešimtąjį gimtadienį minėjusį „Benai, plaukiam į Nidą“ festivalį.

2024-06-23Lietuvos ryto" televizija: LŽS nario filmas ,,1941 m. birželio sukilimas Kaune"

Birželio 22 dieną ,,Lietuvos ryto" televizija parodė premjerinį dokumentinį filmą ,,1941 m. birželio sukilimas Kaune", kurio idėjos ir scenarijaus autorius Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, profesorius Aleksandras Vitkus, operatorius Antanas Zinkevičius.
archyvas (744)  
 

2024-07-06Apolinaras Juodpusis: Skambantis Vilnius, skambanti visa Lietuva

Aš pirmą kartą į Dainų šventę Vilniun važiavau su Viekšnių vidurinės mokyklos choru, kuriam tada vadovavo šviesaus prisiminimo nusipelnęs muzikas Vincas Deniušis. 1950-ieji metai, palyginti neseniai buvau priimtas į chorą, vyresniųjų klasių moksleiviai choristai mane paauglį vadino „pieška“, bet lygiai su visais repetuodamas išmokau visą tuometinį repertuarą ir prekiniu traukiniu, kurio atviruose vagonuose buvo tik lentos susėsti, dundėjome nuo Mažeikių, Viekšnių per visą Lietuvą iki Vilniaus.

2024-07-05“Atspindžių” redaktorė Virginija Šimkūnienė apie jubiliejinę Lietuvos dainų šventę jos dalyvio akimis

Šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė, kurioje dalyvauja 37 tūkst. dalyvių ,- visos šalies žmonių susitikimo vieta. Tai puiki proga susitikti ir daugybei žurnalistų, filmuojančių, fotografuojančių šį svarbų kultūrinį įvykį ar rašančių apie jį. Tačiau yra žurnalistų, kurie šioje šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje ne tik dirba, bet yra ir jos dalyviai. Pakalbinome vieną tokių, ilgametę Kaišiadorių rajono laikraščio "Atspindžiai" (www.atspindziai.lt) redaktorę Virginiją Šimkūnienę, dainuojančią Kaišiadorių kultūros centro kameriniame chore "Do-diez" .

2024-06-20Henrikas Kurauskas - scenos riteris (1)

Henriko Kurausko kambaryje, jo atminimą atsidavusiai saugojančios jo žmonos Elenos namuose, tebekaba penkiasdešimtmečio proga Lietuvos nacionalinio dramos teatro kolegų jam skirtas sveikinimo adresas: „Geriausiam visų laikų Lietuvos artistui Henrikui Kurauskui. Dabar ir visados“. Man jis irgi buvo visų geriausias ir mano atmintyje toks išliko.
archyvas (1088)Naujienų prenumerata 
 

2024-07-10Alfonsą Pakėną palydint: Nebegrįši laukų takeliu

Birželio 21 dieną Kaune mirė muziejininkas, Juozo Tumo-Vaižganto palikimo ir atminimo sergėtojas, poetas, publicistas, atsiminimų knygų leidėjas, man labai brangus žmogus Alfonsas (Alfas) Pakėnas.

2024-07-07Mirė žurnalistas, rašytojas Vitalijus Karakorskis (10)

Vilniuje liepos 6-ąją mirė žurnalistas, rašytojas, Lietuvos žurnalistų draugijos narys Vitalijus Karakorskis.

2024-07-01Mirė ilgametis radijo korespondentas Rygoje Arūnas Vaikutis (8)

Birželio 30 d. Kauno II klinikinėje ligoninėje mirė buvęs ilgametis Lietuvos radijo korespondentas Rygoje Arūnas Vaikutis.

2024-06-28Mirė televizijos ir radijo laidų vedėjas Aušrys Kriščiūnas-Tynta (7)

Kaune birželio 28 dieną, po ilgos ir sunkios ligos, eidamas 57-uosius metus mirė televizijos laidų ir projektų dalyvis bei scenaristas, radijo laidų vedėjas Aušrys Kriščiūnas-Tynta.
archyvas (395)Naujienų prenumerata 
 

2024-07-01Vytautas Leščinskas: BE JUOKŲ

Kolega Vytautas Leščinskas atsiuntė miniatiūrą "BE JUOKŲ".
archyvas (501)  
 

2024-07-14Sporto žurnalistus išvijo... iš sportui skirto renginio (3)

...po trumpų, bet skambių valdžios moterų kalbų, sporto žurnalistus ministerijos klerkai IŠVIJO IŠ SALĖS. Išvijo iš renginio, į kurį pati ministerija ir kvietė sporto žurnalistus.
archyvas (339)Naujienų prenumerata 
 

2024-06-10Paskelbtas konkursas LRT etikos kontrolieriaus pareigoms

LRT taryba paskelbė viešą konkursą eiti etikos kontrolieriaus(-ės) pareigas. Pretendentai dokumentus gali pateikti iki birželio 22 dienos.
archyvas (250)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media