2024 m. kovo 2 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-02-27KVIEČIAME Į SUSITIKIMĄ SU„LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS“ RENGĖJAIS IR LEIDĖJAIS (5)

Kovo 12 d. 14 val. kviečiame į ŽURNALISTŲ NAMUS (Jogailos g. 11, 3 aukštas, Vilnius) susitikti su Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos leidinio LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJA (redagavo, maketavo ir parengė spaudai leidybos įmonė „Kriventa“; A4 formatas, apimtis 432 p., tiražas 500 egz.) sudarytojais ir leidėjais. Renginio moderatorius – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos“ redakcinės kolegijos pirmininkas Dainius Radzevičius. Renginio metu bus galimybė įsigyti leidinį. ŠIUO METU „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJĄ“ GALITE ĮSIGYTI IR LEIDYBOS ĮMONĖJE „KRIVENTA“ V. Pietario g. 5-3, LT-03122 Vilnius, mob. tel.: +370 616 979 10; +370 682 47 899

2024-01-25Dėmesio LŽS ir NŽKA nariams: prašome sumokėti 2024 metų nario mokestį

Gerbiamiems LŽS ir NŽKA nariams primename, kad LŽS ir NŽKA nario mokesčis už 2024 metus reikia sumokėti iki kovo 31 dienos.
archyvas (945)  
 

2024-02-28Tyrimas: „Ką reiškia būti žurnalistų Čekijos Respublikoje“

Vasario 26 d. NL ambasadoriaus rezidencijoje pristatyta iniciatyvos „Moterys žiniasklaidoje“ atlikta studija „Being a Journalist in the Czech Republic“. Tyrimą atliko Brno Masaryko universiteto mokslininkės, 2023 m. spalio-gruodžio mėn. apklausė įvairių žiniasklaidos priemonių 472 žurnalistus.

2024-02-22Portalai pateikė pretenziją dėl diskriminacinių darbo sąlygų per nacionalinę Euroviziją

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA), vienijanti didžiausias skaitytojų auditorijas pritraukiančius naujienų portalus, pateikė pretenziją visuomeniniam transliuotojui ir LRT Tarybai dėl lygių galimybių neužtikrinimo nušviečiant Eurovizijos nacionalinę atranką ir diskriminuojančių darbo sąlygų šio renginio metu žiniasklaidos priemonių atstovams. Siekiant užkirsti kelią tokioms situacijoms, prašoma užtikrinti lygias teises visiems žiniasklaidos atstovams dirbti per Eurovizijos finalinį renginį Malmėje, Švedijoje, ir ateities Eurovizijos renginiuose - tiek per nacionalines atrankas, tiek per finalinius renginius.

2024-02-06Iššūkis komunikaciniam nuosmukiui ir ištiestos rankos nuovargiui  (2)

Pamatykime atotrūkį, atsiradusį tarp redakcijų ir darbininko, triūsiančio prie rankraščių daug dešimtmečių. Ir tik prieš pora metų, demaskavus tikrovę, susirūpinta, jog taip gyventi kaip iki šiol, nebepadoru, nes daugel plunksnos brolių ir sesių kenčia nuoskaudas dėl keistos žaismės su rankraščiais ir su autoriniais honorarais.
archyvas (602)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-12Su Pasauline radijo diena, mieli kolegos! (1)

Pasaulinė radijo diena minima vasario 13-ąją. Tad jau rytoj ryte visi visi įsijungę savo mėgstamą radijo stotį automobilyje, telefone, namuose ar biure palaikykime savo dėmesiu pačią demokratiškiausią žiniasklaidos priemonę. Nes tik čia žmonės gali ne tik patys kalbėti, bet ir privalo klausytis kitų.
archyvas (162)  
 

2024-02-18Šiandien LRT kalba ir gieda apie Lietuvą lietuviškai...

Taip pavadino filosofas Krescencijus Stoškus savo nedidelį komentarą, paskelbtą Facebook‘e. Krescencijus Stoškus rašė: „Būtų nuostabu, jeigu visi imtume iš žiniasklaidos reikalauti, kad ji pradėtų taisyti šiurkščiausius lietuvių kalbos pažeidimus. Pirmiausia ji privalėtų apsivalyti nuo tipinių rusų ir anglų kalbų kalkių. Komentaras buvo trumpas, tačiau susilaukė didelio atgarsio. Sureagavo daug žmonių. Pasistengsiu perduoti tą dvasią neredaguodamas pasisakiusiųjų mintis.
archyvas (120)  
 

2024-03-01Siūlykite kandidatus ŽURNALISTO-KŪRĖJO apdovanojimui

Kandidatais gauti Apdovanojimą gali būti tik Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariai. Kandidatai Apdovanojimui gauti siūlomi Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai (Žurnalistų namai, Jogailos g. 11 (III a.), Vilnius, el. paštas nzka@lzs.lt) kasmet iki kovo 15 dienos pateikiant ne mažiau kaip vieną motyvuotą kandidato rekomendaciją.

2024-02-22Medijų rėmimo fondo Taryba pritarė STT ir KT papildytoms taisyklėms ir priedams

Medijų rėmimo fondo taryba, atsižvelgusi į suinteresuotų institucijų ir visuomenės pateiktas pastabas bei pasiūlymus, pritarė papildytoms Finansuojamų projektų teikimo taisyklėms ir jų priedams. Vasario 21 d. Medijų rėmimo fondo taryba svarstė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos ir Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos bei žiniasklaidos atstovų pateiktas pastabas ir pasiūlymus dėl Finansuojamų projektų teikimo taisyklių ir jų priedų nuostatų.

2024-02-05Kanadoje stabdomi „Tėviškės žiburiai“

KLKKD valdyba, įvertinusi „Tėviškės žiburių“ leidybos finansines galimybes šiandien ir ateityje, taip pat ir draugijos veiklos perspektyvas, susirinkimo dalyviams pasiūlė toliau vykdyti draugijos jau pernai aptartą sprendimą – savanoriškai nutraukti draugijos “Žiburiai“ veiklą ir tuo pačiu sustabdyti „Tėviškės žiburių“ leidybą nuo 2024 metų birželio 30 dienos.

2024-02-02Atnaujintos rekomendacijos žiniasklaidai apie informavimą savižudybių prevencijos tema

Higienos institutas pristatė atnaujintas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) žiniasklaidos atstovams skirtas rekomendacijas savižudybių prevencijos tema lietuvių kalba. 2023 m. išverstos į lietuvių kalbą atnaujintos rekomendacijos „Savižudybių prevencija: leidinys žiniasklaidos specialistams“ – ketvirtasis leidimas, sukurtas nuolat bendradarbiaujant PSO ir Tarptautinei savižudybių prevencijos asociacijai (IASP). Leidinį sudaro informacija, pagrįsta naujausiais tyrimais, klinikinėmis ir akademinėmis žiniomis, bei savižudybes išgyvenusių ir patyrusių žmonių indėlis.
archyvas (681)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-29Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius gimusius kovo mėnesį (6)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikiname kolegas, žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius 2024 m. kovo mėnesį švenčiančius savo gimtadienius:

2024-02-20Vilniaus geležinkelio stotyje paroda „Ukraina: žurnalistai kovos zonoje“

Vilniaus geležinkelio stotyje vasario 24 d. 12 val. Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Baltarusijos žurnalistų asociacija atidarys parodą, skirtą Ukrainos žiniasklaidos darbuotojams, veikiantiems karo sąlygomis. Paroda „Ukraina: žurnalistai karo zonoje“ pasakos apie reporterių darbą per jau antrus metus besitęsiantį Rusijos puolimą Ukrainoje. Taip pat tai bus duoklė rašantiems apie karą kolegoms, paaukojusiems už tai savo gyvybę

2024-02-18Vasario 16-ąją - ant Kačėniškės piliakalnio! (5)

Lietuvos valstybės atkūrimo šventę - Vasario 16-ąją Gerimanto Statinio vadovaujamo LŽS kelionių žurnalistų klubo nariai sutiko žygiuodami prie Kačėniškės piliakalnio!

2024-02-01NŽKA metinė konferencija įvyks balandžio 18 d.

Sausio 31 d., Žurnalistų namuose įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) Valdybos posėdis. Nutarta NŽKA metinę konferenciją organizuoti 2024 m. balandžio 18 d.
archyvas (404)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-14Sveikiname profesorę Neringą Klumbytę! (8)

Britų „Slavonic and East European Studies“ asociacija, viena didžiausių ir gerbiamiausių šios srities organizacijų, ką tik pranešė, kad naujausia Neringos Klumbytės knyga „Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“, kurioje analizuojamos žurnalo „Šluota“ įkūrimo, cenzūros, satyrinio teisingumo ir meninio pasipriešinimo režimui temos“, gavo metų Moterų forumo knygos premiją.
archyvas (121)  
 

2024-02-23Žurnalistų namuose - pokalbis su kandidatu į Lietuvos prezidentus, Seimo nariu Aurelijum Veryga (1)

Vasario 21 d. Žurnalistų namuose įvyko LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas. Jį vedė LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla. Įdomus ir turiningas pokalbis su kandidatu į Lietuvos prezidentus, daktaru, Seimo nariu Aurelijum Veryga. Svečias pasidalino mintimis, kaip jis mato šalies Prezidento veiklą, atsakė į gausius kolegų klausimus.

2024-02-22Žurnalistų namuose - filmas "Kai baltas Vytis pakils"

Kovo 11 - osios progai žurnalistė Danguolė Bunikienė rengia dokumentinio filmo "Kai baltas Vytis pakils" (apie partizanę Dianą Glemžaitę) peržiūrą kolegoms žurnalistams, bičiuliams, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariams. Filmo peržiūra vyks kovo 7 d., ketvirtadienį, 16 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, 3 aukštas, Vilnius). Kviečiame!
archyvas (209)  
 

2024-02-10Visuomenės informavimo etikos komisija ragina politikus, valdančius žiniasklaidos priemones, nenaudoti jų politinėse kovose su oponentais

Visuomenės informavimo etikos komisija pastaruoju metu nagrinėjo kelis skundus dėl konfliktinių situacijų, susijusių su Radviliškio žiniasklaida. Laikraščio ,,Radviliškio kraštas“ leidėjas ir, VIRSIS duomenimis, atsakingas už turinį asmuo kartu yra Radviliškio savivaldybės tarybos narys.

2024-02-01Fondo taryba pritarė Finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, planuojamų skelbti kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos konkursų sąlygoms

Medijų rėmimo fondo taryba sausio 15 d. pritarė finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, o sausio 29 d. ir prioritetinių paramos sričių – kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos – konkursų sąlygoms. Dokumentus su atitinkamomis institucijomis toliau derins ir galiausiai tvirtins Kultūros ministerija.
archyvas (1144)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-272024-ieji – Antano Macijausko metai: DRĄSUS LIETUVIŠKO ŽODŽIO GYNĖJAS

Gūdžiais spaudos draudimo metais Lietuvoje buvo daug lietuviško rašto gynėjų ir platintojų, tačiau nė vienas jų neišdrįso dėl to rašto bylinėtis su caro valdžia. Tai padarė drąsus aukštaitis iš Šiaurės Lietuvos Antanas Macijauskas, inžinierius, švietėjas, lietuviškos spaudos leidėjas ir platintojas.

2024-02-05Partizanei Dianai Glemžaitei atminti - dokumentinis filmas „Kai baltas Vytis pakils“

Filmas skirtas poetės partizanės D. Glemžaitės 100-osioms gimimo metinėms. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė LŽS Kauno skyriaus narė Danguolė Bunikienė.
archyvas (518)  
 

2024-02-26Žurnalisto intriguojantis žvilgsnis į istorinę praeitį

Mylėti Tėvynę, už ją kovoti ir aukotis – toks paprastų žmonių – 1918 metų savanorių, pokario partizanų – idealizmas padėjo pagrindą šiandienos Lietuvos savarankiškumui, jos vietai pasaulyje. Bet tai nėra duotybė. Visai greta eina lietuvio prisitaikymas ir išdavystės. Reikia mokytis iš istorijos, nes ji gali pasikartoti. Apie tai – buvusio kolegos, „Ūkininko patarėjo“ apžvalgininko Arnoldo Aleksandravičiaus (1963–2021) romanas „Nemuno argonautai“.
archyvas (635)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-23Anton Lukoszevieze: paroda „Dramblys peizaže“

Vasario 28 d. (trečiadienį) 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma tarpdisciplininio menininko Anton Lukoszevieze (Lietuva / Didžioji Britanija) personalinė fotoatspaudų paroda DRAMBLYS PEIZAŽE. Paroda veiks iki kovo 30 d.
archyvas (629)  
 

2024-02-12 Dėl Pasaulinės radijo dienos minėjimo

Gerbiama Radijo bendruomene, šių metų vasario 13 - ąją jau tryliktą kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena.
archyvas (276)  
 

2024-02-15Išrinkti 2024 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija 2024 m. vasario 13 d. posėdyje apsvarstė pateiktus kandidatus ir slaptu balsavimu išrinko 2024 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus.

2024-02-07Vasario 16-ajai skirtas renginys „Tu esi ta bekraštė mėlynė Ir širdy išnešiota tėvynė“

2024 m. vasario 15 d., ketvirtadienį, 15 val. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžioji konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Tu esi ta bekraštė mėlynė Ir širdy išnešiota tėvynė“
archyvas (1064)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-22Mirė žurnalistė, LŽS narė Rūta Kanopkaitė (9)

Kaune vasario 22 dieną mirė žinoma žurnalistė, LŽS Kauno skyriaus narė Rūta Kanopkaitė.

2024-02-19Mirė žurnalistas, redaktorius, rašytojas Algimantas Kaminskas (9)

Panevėžyje vasario 17 dieną po ilgos ir sunkios ligos, baigdamas aštuoniasdešimtuosius metus, mirė žurnalistas, redaktorius, poetas, prozininkas Algimantas Kaminskas.
archyvas (381)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Tęsiama „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" premunerata (5)

Vyksta „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS" prenumerata, kurią organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA. Direktorius Kazimieras Matačiūnas. Prenumeratos kaina 79 Eur. su PVM. P R E N U M E R U O K I T E!
archyvas (3)  
 

2024-02-12Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį

Į daug žiniasklaidos klausimų pristatomoje knygoje intriguojančiu (čia jau žurnalistinis privalumas) pavadinimu „Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį“ ir bando atsakyti žurnalistas, eruditas Vladas Vertelis, žurnalistikos virtuvėje besisukantis jau per 30 metų.

2024-02-02Tokia kolegos dalia – vis rašyti...

Neseniai žurnalistui, rašytojui, LŽS ir NŽKA nariui Jonui Laurinavičiui sukako 85-eri. Palydėdamas savo jubiliejinius metus, jis nudžiugino mus nauja knyga „Tokia dalia“. Tai žurnalisto pasakojimai, kuriuos jis įvardijo neišgalvotomis istorijomis. Paklausiau knygos autoriaus, kodėl jis ėmėsi tokio neįprasto žanro, kaip tą žanrą pavadinti?
archyvas (706)  
 

2024-02-28Jonas Paulauskas: Patarimai pensininkams (2)

Šį kartą kolega Jonas Paulauskas atsiuntė žiupsnelį patarimų pensininkams.

2024-02-27Horacijus Drapakas: Dar vienas priesakas

Įvairaus amžiaus mokiniai, eidami į mokyklą ar iš jos, dažnas įbedęs nosį į smartfoną ir nieko aplinkui nebepastebi. Panašiai yra ir viešajame transporte, kai daugelis keleivių prikišę nosis prie mažųjų ekraniukų. Tai ir padiktavo temą dar vienam Horacijaus Drapako eiliuotam laiškui.

2024-02-19Vytautas Leščinskas: ILGA DIENA (1)

„Aprašiau keistoką nakties nuotykį - lovoje ir už jos ribų“, - sako kolega Vytautas Leščinskas.
archyvas (491)  
 

2024-02-22Vladas Vertelis: Pirmasis „Šiaulių krašto“ numeris buvo kruopščiai planuojamas Arba Pradžios detektyvas

Pirmasis „Šiaulių krašto“ numeris buvo kruopščiai planuojamas. Neskubėta, nes žinota, kad blynas negali prisvilti. Laikraštis privalėjo nustebinti, apie jį žmonės turėjo lyg ir priverstinai kalbėti, o perskaitę – laukti antrojo, trečiojo karto. Girdėjau sakant, kad, nepatraukus skaitytojų dėmesio pirmaisiais trimis numeriais, galima toliau ir nebevargti. Būtent nuo pirmųjų „Šiaulių kraštų“ priklausė mūsų sėkmė, tolesnis gyvenimas, mūsų šeimų gerovė.
archyvas (184)  
 

2024-02-26Solidus leidinys „Lietuvos olimpinis sąjūdis (1988-2023) kolekcininkų žvilgsniu“ (2)

Neseniai pasirodė antrasis, papildytas LTOK ir Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos parengtas solidus leidinys „Lietuvos olimpinis sąjūdis (1988-2023) kolekcininkų žvilgsniu“. Tarp knygos sudarytojų – LOKA generalinis sekretorius, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos narys Rimantas Džiautas bei du Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo nariai Bronius Čekanauskas ir Juozas Šalkauskas.

2024-02-14Įvyko Lietuvos sporto žurnalistų federacijos eilinis visuotinis susirinkimas

Vasario 10-ąją Vilniuje, SEB arenos konferencijų salėje, surengtas Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) eilinis visuotinis susirinkimas. Jame organizacijos prezidentas Tautvydas Vencevičius pateikė 2023 m. metinės veiklos bei metinę finansinę ataskaitas, pristatė 2024 m. veiklos programą ir planuojamą biudžetą.

2024-02-12Ramūnas Grumbinas: Tarptautinę radijo dieną prisimenu žmogų...

Tarptautinę radijo dieną prisimenu žmogų, kuris pirmas mane atvedė į tiesioginį radijo eterį. Sigitas Beleckas. Kuklus, darbštus, teisingas. Tuometinės LTV sporto redakcijos žurnalistas man naujokėliui 1997 m. rudenį pasakė „kam tau tie įrašai, einam 10 min sporto žinių gyvai paskaityti“.
archyvas (332)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-27Avdijivkos pragare sužeistas karys meldžia karo pabaigos

Tris kartus buvau kontūzytas jau anksčiau, todėl kai tėvui prasitariau, jog mus, 93 šturmo brigadą, siunčia į Avdijivką padėti kitiems atsitraukti iš priešo apsiausties, šį ištiko infarktas; vasario 17 rusai užėmė Avdijivką, bet manęs ten jau nebebuvo – prieš tris dienas tanko šūvis kontūzijo ir sužeidė, tad su kitais keturiais sužeistaisiais buvau išgabentas...

2024-02-19„Pažintis“ su okupantų „dronu“ šalia fronto linijos nebuvo maloni

„Neberodyk to savo paso ir varyk greičiau iš čia, atitempei kartu su savimi droną, tad melskis, kad jisai mūsų visų neištaškytų; dink iš čia, bet neskubėk, neparodyk, kad panikuoji“ - tokius žodžius kartu su keiksmažodžiais pro sukąstus dantis iškošė „blokposte“ prie įvažiavimo į Hoptivką budėjęs kareivis.

2024-02-02Argentinos “Nemunas” šokių kolektyvas koncertavo Argentinos XX kolektyvų mugėje

Argentinos Berisso lietuvių draugijos “Nemunas” tautinių šokių kolektyvas “Nemunas” pradėjo 2024 metų pasirodymų sezoną pasirodymais Argentinos pajūryje.
archyvas (321)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-11Algirdas Kavaliauskas: Čia mano stiprybės šaltinis

Keliaudami, vaikščiodami po Lietuvą mes galime jausti, kaip kiekvienas daigelis formuoja lietuvišką viltį, grumstelis ar rasos lašelis seka lietuviškas legendas, o vešlioje medžių lapijoje sklando protėvių dvasios. Čia mano stiprybės šaltinis.

2024-02-02Jonas Laurinavičius: GEDULINIS JUOKAS

Šį kartą kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė vaizdelį iš vaikystės - Gedulinį juoką.
archyvas (185)  
 

2024-02-29LRT ieško Verslo grupės žurnalisto (-ės)

LRT – gilias tradicijas turinti didžiausia ir moderniausia žiniasklaidos grupė Lietuvoje, kviečia prisijungti LRT.lt Verslo grupės žurnalistą (-ę) (terminuota darbo sutartis)
archyvas (245)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media