2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: 2020 metų Juozo Tumo Vaižganto premijos laureatas - Liutauras Degėsys

2020-09-08
 
Juozas Tumas Vaižgantas

Juozas Tumas Vaižgantas

Vilniuje, Žurnalistų namuose 2020 m, rugsėjo 7 dieną įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos įsteigtos Juozo Tumo - Vaižganto premijos vertinimo komisijos posėdis. Joje yra 6 nariai. Nuo Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos - Audronė Nugaraitė, Jonas Staselis ir Gerimantas Statinis. Nuo Rašytojų sąjungos - Jurgita Jasponytė, Gediminas Kajėnas ir Danielius Mušinskas. Komisijos posėdžio sekretorė - Almonė Elena Baltrūnienė.
Vertinimo komisijos pirmininku buvo išrintas Jonas Staselis. Jis pristatė pateiktų darbų 2020 m. Juozo Tumo - Vaižganto premijai gauti sąrašą: 
1.Vytautas Bagdonas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys - knyga „ Susitikimai su Vaižgantu" (2019).
2. Liutauras Degėsys - už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą. Rekomenduoja LŽS Vilniaus skyriaus pirmininkė dr. Jolanta Mažylė.
3. Povilas Sigitas Krivickas - 2018-2020 metais skelbti kūriniai popierinėje ir elektroninėje žiniasklaidoje.
4. Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė - knyga "Kabinetas 339" (2019). Rekomenduoja LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus taryba. 
5. Vytautas Žeimantas - esė knyga „Gimtuoju dvasingu žodžiu". Rekomenduoja LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
6. Arnas Ališauskas - „Kostas" (knyga apie Kostą Smoriginą). - Vilnius, Tyto alba, 2020. 
7. Vytautas Čepas - „Siena" : dokumentinis romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2019. 
8. Birutė Jonuškaitė - knyga „Laikas ir likimai" : susitikimai su lietuvių ir lenkų kūrėjais. - Vilnius : Homo liber, 2019. 
9. Petras Panavas - „Trys broliai, juodvarniais lakstantys" - Utena: Utenos Indra, 2018.
10. Sondra Simanaitienė - knyga „Iškamšų kontora" - Klaipėda: Kitas takas, 2018 (taip pat už darbą su Agnijos Šeiko šokio teatru ir su kitomis teatrinėmis grupėmis. 
11. Aidas Kelionis - knyga "Druskų kambarys" (Homo liber, 2020). Rekomenduoja poetas Donatas Petrošius.
12. Leonas Peleckis-Kaktavičius - už almanacho "Varpai" (Nr. 40-43) sudarymą ir leidybą bei tris knygas "Aš - lyderis" (2018), "Šuns plaukai" (2019) ir "Raudona kėdė fontano viduryje" (2020). Vytauto Martinkaus rekomendacija.
2020 metų Juozo Tumo Vaižganto premijos laureatu išrenkamas Liutauras Degėsys. Jam premija paskirta už novatorišką literatūrinio meistriškumo ir aktyvaus pilietiškumo dermę publicistikoje ir eseistikoje. 
"Esame jau 30 metų laisva ir demokratiška šalis, veržiamės iš tradicinės tapatybės, tačiau vis pamirštame, kad laisvė ateina kartu su atsakomybe. Liutaurą Degėsį galima įvardinti prigimties metraštininku, kaip buvo vertinama ir Vaižganto kūryba. Liutauras dalijasi kasdienėmis paskatomis kurti save ir savąjį gyvenimą, skatindamas atsakyti į prasminius klausimus, kviesdamas sąmoningai kelti vienokius ar kitokius reikalavimus sau, siekiant gyvenimo kelyje neišduoti vertybių," - sako Jonas Staselis. 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-09-10 16:00
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

džiugu

2020-09-14 23:17

Pagaliau originalus kūrėjas!
Teko dirbti „Šviesoje” su redaktoriumi Degėsiu.Galvočiau, kad laureato tėveliu. Redaktorius irgi buvo labai originalus žmogus.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media