2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Profsąjungos kviečia į protesto akcija spalio 7 d., 12.30, prie Vyriausybės

2020-10-03
 
LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ KONFEDERACIJOS valdyba priėmė sprendimą spalio 7 d., kai pasaulyje minima Oraus darbo diena, 12.30, prie vyriausybės būstinės rengti mitingą „Mūsų pasirinkimas - orus darbas, o ne moderni vergovė!". Žinutės dvi: spaudimas vyriausybei dėl minimalios mėnesio algos kėlimo (MMA) ir darbdaviams - dėl pagarbos darbuotojams ir padorių/orių darbo sąlygų.
Vyriausybė, užuot priėmusi sprendimą dėl minimalios mėnesio algos kėlimo 2021 m., daro reveransą darbdaviams ir bando vilkinti laiką: puse lūpų tarsi žada didinti MMA iki 642 eurų (o tai tik 20 eurų į rankas!), bet vis dar siūlo diskutuoti toliau. O toliau - rinkimai. Koks chaosas kyla po jų, mums yra žinoma, todėl tikėtis sprendimo dėl MMA kėlimo tuo metu yra beviltiška.
Mes reikalaujame priimti sprendimą nedelsiant, o MMA turi kilti bent iki 663 eurų, tiek kiek ir priklauso pagal Trišalėje taryboje sutartą formulę!
Darbdavių krokodilo ašaros dėl neva nepakeliamos naštos kylant darbuotojų atlyginimams yra ciniškos. Šimtai tūkstančių žmonių mūsų šalyje gyvena iš minimalios arba vos didesnės algos (apie 450 eurų "į rankas"), o tai nėra orus gyvenimas, o tik bandymas išgyventi. Ir tai ne vienintelė mūsų šalyje klestinčios darbo kultūros problema. Mūsų apklausos rodo, jog darbuotojai labai pasigenda pagarbos darbe, jaučiasi nesaugūs ir išnaudojami. 21 a. amžiuje jie nenori būti tik eilute sąnaudų apskaitos programoje, o tais, kurie yra gerbiami ir vertinami už tai, kad padeda kurti ir išlaikyti verslą, ar teikti kokybiškas viešąsias paslaugas.
Renginio akcentas - balionai (tiek išrikiuoti aikštėje, tiek žmonių laikomi), kurie vienu metu bus pradurti - simbolis bliūkštančių vilčių dėl geresnio gyvenimo.
Ypač kviečiame mobilizuotis tie, kurie tiesiogiai susidūrė su darbdavių „ubagišku mąstymu" - taupyti darbuotojų sąskaita, išnaudoti juos, versti kontraktininkais ir pan.
Labai kviečiame pasigaminti iškalbingų, kūrybingų plakatų, šiaip kokių iškalbingų detalių, kurios atkreiptų žiniasklaidos dėmesį.

 

Daugiau inforacijos:
Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen
Viešųjų ryšių specialistė
LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ KONFEDERACIJA
J. Jasinskio g. 9, LT-01112 Vilnius
Tel. +370 5 2496921
Tel.: +370 684 81573
E-mail: komunikacija@lpsk.lt
www.lpsk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-03 10:28
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media