2021 m. sausio 18 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2019-01-31LRTK pradės teisinę procedūrą dėl „PBK Lietuva“ ir „NTV Mir Lithuania“ programose išplatintos draudžiamos informacijos

2019 m. sausio 30 d. vykusio posėdžio metu Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau –LRTK) siekė įvertinti ar rusų kalba Lietuvoje retransliuojamose televizijos programose „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ ir „NTV Mir Lietuva“ paskleista informacija pažeidė Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo (toliau – VIĮ) nuostatas dėl draudžiamos skleisti informacijos.

2019-01-26Petras Cidzikas: Lietuvos dvasinio atgimimo šauklys

Į XXI amžiaus pradžią atėjusi Lietuva lieka taip ir nesupratusi mūsų dvasinio amžininko Petro Cidziko fenomeno. 1998 m. rugpjūčio 21 d. P. Cidzikas iš išrinktojo Lietuvos prezidento rankų gavo Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžių, bet tuo Lietuvos vadovų dėmesys jam baigėsi. Nė viena nepriklausomos Lietuvos Vyriausybė dar nėra tinkamai įvertinusi ir pagerbusi jo, Nepriklausomybės atgavimo metais plačiai žinomo, o dabar valdžios palikto ir didžiosios žiniasklaidos (pvz. Lietuvos Radijo) ignoruojamo, politinio kalinio, rezistento. O mes imkim ir, nepaisydami tylėjimo suokalbio, pakalbėkime apie Petrą Cidžiką.

2019-01-22LRT žurnalistai vadovausis naujai sukurtu profesinės etikos kodeksu

LRT žurnalistai nuo šiol vadovausis naujai sukurtu Žurnalistų etikos kodeksu, kuris visuomeniniam transliuotojui padės siekti aukščiausių profesinių standartų ir papildys Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą. Kodeksą kūrė pati LRT žurnalistų bendruomenė, projektui vadovavo LRT RADIJO žurnalistas Edvardas Kubilius.

2019-01-16Žurnalistai kviečiami į “Žiniasklaidos teisės vadovo” pristatymą ir diskusiją

Lietuvos žurnalistikos centras kartu su Stokholmo ekonomikos mokykla Rygoje ir Šiaurės šalių ministrų taryba parengė glaustą kiekvieno žurnalisto darbo stalo knygą „Žiniasklaidos teisės vadovas“. Kviečiame į šio leidinio pristatymo renginį, kuris vyks Lietuvos žurnalistikos centre (Didžioji g. 5, 4 aukštas) sausio 23 d. 17.30 val. Kartu su naujos žurnalistų darbo stalo knygos pristatymu vyks ir diskusija su autoriais „Kokios visuomenės informavimo politikos reikia Lietuvoje?“

2019-01-14Žurnalistai kviečiami į konferenciją "Kaip išsaugoti Europą?"

Sausio 16 dieną (trečiadienį), 17.30 val. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) Vilniaus forumas organizuoja konferenciją „Kaip išsaugoti Europą?“. Pranešimus skaitys filosofai prof. Vytautas Radžvilas, dr. Vytautas Rubavičius, dr. Mindaugas Stoškus, politologai Vytautas Sinica ir Dovilas Petkus, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir Martynas Katelynas.

2019-01-11Žurnalistai kviečiami dalyvauti diskusijoje “Kaip nepasiklysti melo lauke? Informaciniai ginklai prieš 30 metų ir šiandien“

Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia į diskusiją „Kaip nepasiklysti melo lauke? Informaciniai ginklai prieš 30 metų ir šiandien“. Diskusija vyks 2019 m. sausio 20 d., sekmadienį, 16.00 val. kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“, Bangų g. 5A, Klaipėda.

2019-01-11Aida Vėželienė: edukacija „Kūrybiškumo ugdymas“

Sausio 16 d. 17 val. (Kino salė, V aukštas) kviečiame į paskaitą, kurioje pateiksime teorinių patarimų, kaip lavinti kūrybiškumą, ir suteiksime galimybę praktiškai išbandyti save kaip kūrėją. Edukaciją ves Nacionalinės bibliotekos Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyriausioji redaktorė LŽS narė Aida Vėželienė.

2018-12-23Žurnalistams už aštrią plunksną – konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurai (1)

Aplinkos ministerijoje paskelbti ir apdovanoti tradicinio žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laimėtojai. Juos pasveikino aplinkos ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius. Šį konkursą Aplinkos ministerija ir LŽS surengė jau šešioliktąjį kartą. Šiemet varžėsi 17 autorių su 42 darbais. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, televizijos ir radijo laidos.

2018-12-10Vladui Braziūniui - Antano Baranausko premija. Sveikiname! (1)

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo ceremonija. Už knygą „Lėtojo laiko aky“ premija įteikta Vladui Braziūnui.

2018-12-09Seime aptartas reklamos žymėjimas televizijos programose rinkiminės kampanijos metu

Artėjant savivaldybių tarybų (2019 m. kovo 3 d.), Respublikos Prezidento (2019 m. gegužės 12 d.) ir Europos Parlamento (2019 m. gegužės 26 d.) rinkimams Lietuvos radijo ir televizijos komisija drauge su Vyriausiąja rinkimų komisija 2018 m. gruodžio 7 d. Seime surengė susitikimą su televizijos transliuotojais ir kitais suinteresuotais asmenimis.

2018-12-07LRTK aptartos priemonės neteisėtam televizijos programų priėmimui užkirsti

2018 m. gruodžio 6 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) iniciatyva įvyko diskusija dėl priemonių neteisėtam televizijos programų priėmimo užkirtimui Lietuvos teritorijoje. Diskusijoje, be LRTK atstovų, taip pat dalyvavo Muitinės departamento, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos atstovai.

2018-12-05Kolegei Vidai Girininkienei - respublikinė Lauryno Ivinskio premija. Sveikiname!

Gruodžio 12 dieną 12 valandą Kuršėnuose vyks Lietuviško kalendoriaus šventė. Jos metu už geriausią metų kalendorių-knygą „Simonui Daukantui 225“ jos sudarytojai ir tekstų autorei, LŽS Vilniaus skyriaus narei Vidai Girininkienei bus įteikta Respublikinė Lauryno Ivinskio premija. šventės metu veiks mūsų kolegės parengta paroda „Simonas Daukantas: Laikas ir asmenybė.“ Kviečiame dalyvauti.

2018-11-29Lietuvos radijo ir televizijos komisija: nuspręsta taikyti administracinę atsakomybę

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK), 2018 m. lapkričio 28 d. posėdyje išnagrinėjusi Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyriaus atliktų planinių ir neplaninių patikrinimų rezultatus, svarstė klausimus dėl nuobaudų taikymo keletui jos reguliuojamų ūkio subjektų ir kai kuriems iš jų nusprendė taikyti administracinę atsakomybę.

2018-11-28UNESCO siūlosi tarpininkauti diskusijoje dėl LRT

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO yra pasirengusi tarpininkauti ir konsultuoti, ieškant geriausio sprendimo žiniasklaidos reguliavimo klausimais Lietuvoje.

2018-11-22LŽS suvažiavimo metu veiks žurnalistų kūrybos knygynėlis

Mieli kolegos, Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimo metu veiks žurnalistų kūrybos knygynėlis. Norintys pateikti savo knygas jas turi atsinešti į Suvažiavimą. Knygynėlį prižiūrės žurnalistas Jeronimas Laucius. Apie dalyvavimą knygynėlyje praneškite el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75147. Kūrybinės sėkmės.

2018-11-20Žurnalistus kviečiame į konferenciją “Žiniasklaidos teisė, šiandienos problemos ir lūkesčiai”

Konferencija vyks 2018 m. lapkričio 26 d., 10.00 val.Lietuvos Respublikos Seime (Konstitucijos salė (I rūmai, 3 aukštas). Registracija galima iki lapkričio 23 d. 14 val.

2018-11-19Kaip žurnalistų kolektyve įsteigti profesinę sąjungą

Steigiant profesinę sąjungą būtina suburti ne mažiau kaip 20 steigėjų – įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, kad jie sudarytų ne mažiau kaip 1/10 dalį visų darbuotojų, bet ne mažiau kaip 3 darbuotojai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media