2021 m. sausio 18 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas

 

2019-05-21Seminaras žurnalistams Leipcige

Fondas „Sächsische Stiftung für Medienausbildung (SSM)“ rugsėjo mėn. organizuoja seminarą 14-ai žurnalistų iš Vidurio ir Rytų Europos. Seminaras žurnalistams vyks 2019 m. rugsėjo 16-27 d. Leipcige. Dalyvio paraiškas teikti kviečiami ne vyresni nei 40 metų žurnalistai, turintis geras vokiečių kalbos žinias. Fondas apmoka visas kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas. Paraiškas galima teikti iki 2019.08.01.

2019-05-17Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoja - Eglė Gerulaitytė (1)

Komisijos sprendimu Mato Šalčiaus premijos konkurso nugalėtoja tapo Eglė Gerulaitytė, žurnalistė, keliautoja, knygos „Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2“ autorė.

2019-05-08Mokslinė konferencija „Komunikacijos ir informacijos iššūkiai“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija kviečia Jus į kasmetinę mokslinę konferenciją „Komunikacijos ir informacijos iššūkiai“, kurios tikslas – aptarti tai, kas šiandien yra aktualu, komunikaciniu aspektu bei burti komunikacijos ir informacijos mokslais besidominčią bendruomenę. Konferencija šiais metais vyks gegužės 21 dieną. Be ekspertų diskusijos bei „Kavos staliukų“ sekcijos, reikšminga konferencijos dalis – studentų pranešimai, parengti jų bakalaurų, magistrų ir kitų tiriamųjų darbų pagrindu. Labai tikimės Jūsų ir kitų Lietuvos žurnalistų sąjungos narių dalyvavimo konferencijoje! Ji vyks nuo 10:45 valandos Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5).

2019-05-03Žurnalistai kviečiami dalyvauti virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos draugija (LKD) antrą kartą rengia visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną. Atsakyti į LKD parengtus klausimus bus galima specialiai sukurtoje paskyroje visą parą Lietuvos laiku, nuo vidurnakčio iki vidurnakčio.

2019-04-30Seimo Žmogaus teisių komitetas: rugpjūčio 2 d. minėkime romų genocido dieną

Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) balandžio 24 dienos posėdyje svarstė Atmintinų dienų įstatymo pakeitimo projektą Nr. XIIIP-3232, kuriuo siūloma papildyti Atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio 2 dalyje nustatytas atmintinas dienas, nustatant, kad rugpjūčio 2-oji yra romų genocido atminimo diena. Įstatymo projektu siūlomas romų genocido atmintinos dienos įtvirtinimas taptų reikšmingu įvykiu visai Lietuvos romų bendruomenei, atkreiptų visuomenės dėmesį į skaudžius istorijos faktus, prisidėtų prie romų kultūros atvirumo, tarpkultūrinio dialogo ir stereotipų mažinimo.

2019-04-28Alytuje startuoja Pasaulio lietuvių metams skirtas žurnalistų projektas

Balandžio 29 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje atidaroma žurnalistės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda "Lietuviais esame mes gimę!“ ir rengiama vieša diskusija su Vytautu Jonu Juška apie lietuvius ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje. Šį turą Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija kartu su L. Valatkiene ir V.J Juška paskyrė ypatingai progai - 2019 metais sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta Lietuvių Charta, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė. 1949 m. birželio 14 d. Vyriausiojo Lietuvos Išlaisvinimo Komitetas (VLIKas) paskelbė Lietuvių Chartą. Tai moralinis kodeksas, kuriame įsipareigota, kad Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) vienytų visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, siektų išlaikyti, kurti bei ugdyti lietuvių tautos gyvastį: jos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas, ir remti Nepriklausomos Lietuvos valstybę.

2019-04-15Žurnalistai kviečiami į diskusiją „Tarp eilučių: kinas ir politika“

Maloniai kviečiame žurnalistus į diskusiją „Tarp eilučių: kinas ir politika“, kuri vyks balandžio 30 d., 16:30 – 19:00 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). „Tarp eilučių“ – tai Kultūros ministerijos organizuojamas diskusijų ciklas, kviečiantis pažvelgti į įvairias kultūros sritis per medijų ir informacinio raštingumo (toliau MIR) prizmę. Šiuo renginių ciklų ministerija tęsia MIR bei kritinio mąstymo ugdymą kultūros srityse bei skatina į diskusiją įsitraukti platesnę auditoriją.

2019-04-02Visuomenės informavimo etikos komisija paskelbė 2018 m. veiklos ataskaitą (2)

Visuomenės informavimo etikos komisija 2018 metais daugiausia skundų sulaukė dėl publikacijų interneto žiniasklaidoje (116 atvejų) ir spaudoje (76). Didžiausią susirūpinimą visuomenei kėlė nacionalinių interneto portalų ir regioninės spaudos etiškumas. Visuomenės informavimo etikos komisija 2018 m. gavo ir išnagrinėjo daugiausia skundų per ketverių metų veikos laikotarpį. Kasmet didėjantis skundų skaičius rodo augantį pasitikėjimą Komisija ir jos sprendimų svarbą vertinant visuomenės informavimo priemonių pateikiamos informacijos kokybę, žurnalistų profesionalumą ir etiškumą.

2019-03-24Seminaras regioninei žiniasklaidai balandžio 12-13 d. Kviečiame registruotis

Kviečiame regioninės žiniasklaidos žurnalistus, redaktorius ir leidėjus registruotis į dviejų dienų seminarą, kurį organizuoja Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjunga. Renginys vyks Balandžio 12-13 d. Vilniuje, Europos namuose (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus g.).

2019-03-21Asociacijos “Nacionalinė spauda” ir Lietuvos žurnalistų sąjungos KREIPIMASIS į Lietuvą atstovaujančius Europos Parlamento narius dėl Autorių teisių skaitmeninėje erdvėje direktyvos

2019 m kovo 20 dieną Asociacija “Nacionalinė spauda” ir Lietuvos žurnalistų sąjunga paskelbė KREIPIMASIS į Lietuvą atstovaujančius Europos Parlamento narius dėl Autorių teisių skaitmeninėje erdvėje direktyvos.

2019-03-01Skaidrumas Bažnyčioje: žurnalistės patarimai

Vasario 23 dieną, po pietų susitikimo dėl nepilnamečių apsaugos dalyviams kalbėjo meksikietė žurnalistė Valentina Alazraki. Nuo 1974 m. ji yra Meksikos televizijos korespondentė Vatikane; dalyvavo daugiau kaip šimte popiežiaus Jono Pauliaus II apaštališkųjų kelionių ir visose kelionėse lydėjo Benediktą XVI ir Pranciškų. Valentina Alazraki davė vyskupams tris patarimus: kovoje su nepilnamečių seksualiniu išnaudojimu visada pirmenybę skirti nukentėjusiems asmenims; nevengti patarimų, sukurti vietiniu mastu patariamąsias struktūras ir pasirūpinti profesionalia komunikacija.

2019-02-202019 m. pirmą kartą bus įteikta Kazickų šeimos fondo Petro Būtėno premija. Kviečiame siūlyti pretendentus (1)

Lietuvių kalbos draugija, sveikindama visus Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga, kviečia siūlyti pretendentus, vertus apdovanoti Kazickų šeimos fondo Petro Būtėno premija. Šią premiją 2018 metais įsteigė Kazickų šeimos fondas ir Lietuvių kalbos draugija. Premija siekiama įamžinti kalbininko, pedagogo, tautosakinininko, kraštotyrininko Petro Būtėno (1896–1980) ir jo mokinės, kultūrinės ir lituanistinės veiklos mecenatės, Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės (1920–2011) atminimą. Premija skiriama už reikšmingus mokslo ir mokslo populiarinamuosius bei mokomuosius darbus, atitinkančius pagrindines Petro Būtėno veiklos sritis (akcentologija, dialektologija, leksikologija ir leksikografija, tautosaka, kraštotyra, mokyklinė lituanistika), ir lituanistinės veiklos organizavimą. Pretendentų kandidatūros teikiamos iki gegužės 1 dienos el. paštu lkdraugija@gmail.com.

2019-02-20Žurnalistė Julijana Sejavičienė – Akmenės rajono Garbės pilietė. Sveikiname!

Rajono savivaldybės taryba už reikšmingą indėlį Akmenės rajonui, už Akmenės krašto žmonių telkimą įtaigiu ir menišku žodžiu Garbės pilietės vardą suteikė aktyviai visuomenės veikėjai, ilgametei „Vienybės“ laikraščio redaktoriaus pavaduotojai ir redaktorei Julijanai Sejavičienei. Žurnalistė pagerbta Vasario 16-osios iškilmingame minėjime, įvykusiame Naujosios Akmenės kultūros rūmuose. Garbės pilietės regalijas jai įteikė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

2019-02-07Skelbiamas konkursas Mato Šalčiaus vardo premijai gauti (2)

Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto, kraštiečio Mato Šalčiaus premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė. Konkursas ir apdovanojimo renginys rengiami kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga. Konkursas premijai gauti organizuojamas kiekvienais metais. 1000 eurų premija skiriama žurnalistui (-ams) už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus. Kandidatų dokumentai iki 2019 m. balandžio 30 d. pateikiami Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriui (225 kab.) adresu Laisvės a. 12, 59126 Prienai.

2019-02-04Žurnalistų dėmesiui: Sovietų kariuomenės nusikaltimai Lietuvoje: prieš ir po okupacijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras internetinėje svetainėje www.kgbveikla.lt baigė publikuoti dokumentus apie nusikalstamą Raudonosios armijos veiklą Lietuvoje 1939-1949 m. Baigiamajame etape atskleidžiami Raudonosios armijos nusikaltimai prieš Lietuvos okupaciją ir iškart po jos. Ši informacija gali būti naudinga žurnalistams, besidomintiems šią tematika.

2019-02-01Įvertinti darbuotojų saugos ir sveikatos prevencijoje pasižymėję žurnalistai

Apdovanoti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Valstybinės darbo inspekcijos organizuoto konkurso žurnalistams „Dirbančiųjų sauga ir sveikata“ nugalėtojai ir aptarti jų darbai. Konkursas buvo organizuotas siekiant skatinti žurnalistus viešinti darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijas, opiausias problemas, atskleisti darbdavių ir darbuotojų dialogą (arba – jo trūkumus) saugant sveikatą ir gyvybę darbe bei ugdant saugos darbe kultūrą.

2019-01-31Paskelbtas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė geriausių 2018 m. radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Šiuo konkursu LRTK, kaip visuomet, siekia paskatinti radijo ir televizijos laidų kūrėjus kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio laidas. Šiais metais LRTK paskelbė šį seniai jau tapusį tradiciniu konkursą septynioliktąjį kartą. Konkurse bus renkamos geriausios praėjusiais (2018-aisiais) metais pirmą kartą transliuotos radijo ir televizijos laidos.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media