2022 m. sausio 17 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: „Žinok teises“, Valstybinės darbo inspekcijos programa apie darbo santykius ir pažeidimus – žurnalistų žiniai

2021-12-08
 
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sukūrė mobiliąją programą „Žinok teises", kurios pagalba kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti atsakymus į rūpimus klausimus apie darbų saugą ir darbo santykius, o fiksavus pažeidimą itin paprastai ir anonimiškai apie jį pranešti. Tai gali būti svarbu žurnalistams, tiek patiems dėl esamų santykių redakcijose, tiek rašant apie darbų saugą ir darbo santykius.

„Visuomenės apklausos rodo, jog kasmet kas penktam gyventojui vienu ar kitu būdu tenka susidurti su Darbo inspekcija. Didžioji dalis kreipiasi dėl konsultacijų, sprendžiant ginčus su darbdaviu, konsultuojasi kilus neaiškumams ar praneša apie pažeidimus. Nuo šiol, šalia tradicinio telefono bei elektroninio pašto, darbuotojai ir darbdaviai atsakymus į aktualiausius klausimus galės rasti ir mobiliųjų įrenginių aplikacijoje „Žinok teises", - sako VDI komunikacijos specialistė Jolanta Bielskienė.

Ergonomiškos struktūros programėlėje vartotojas ras svarbiausią informaciją apie darbo sutartis, darbo teises, kolektyvines sutartis, atsakymą ką veikia Valstybinė darbo inspekcija ir kaip ji gali padėti darbdaviui ir darbuotojui, kas yra Trišalė taryba bei daug patarimų darbų saugos ir sveikatos srityje.

Siekiant patogumo ir aiškumo svarbiausi darbo saugos ir darbo teisės reglamentai suskirstyti į atskiras kategorijas, leidžiančias lengviau surasti tai, kas aktualu konkrečiam žmogui: biuras, statyba, transportas ir pramonė.

„Žinok teises" galima ne tik surasti atsakymus į rūpimus klausimus, bet ir interaktyviai konsultuotis, užduoti klausimus, jei atsakymo neradote pateiktoje medžiagoje ar „Dažnai užduodamų klausimų" skyriuje.

Taip pat programėlės pagalba galima registruojantis arba anonimiškai pateikti pranešimą apie pažeidimus. „Pranešimų apie pažeidimus forma itin paprasta, galima tiesiog atsidaryti žemėlapį, pažymėti pažeidimo vietą ir keliais žodžiais informuoti apie pažeidimo pobūdį. Vieno mygtuko spustelėjimu informacija pasieks VDI reikiamą specialistą", - sako J. Bielskienė.

Programėlė pravers ir tiems, kurie abejoja savo žiniomis - čia rasite testus, kurių pagalba galite pasitikrinti savo žinias darbų saugos ir darbo teisės klausimais.

Tikimasi, jog programėlė „Žinok teises" bus naudinga tiek darbuotojams, tiek socialiai atsakingu siekiančiam būti verslui.

„Žinok teises" sukurta VDI dalyvaujant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdytame projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas". Programėlė pritaikyta naudotis Android (https://bit.ly/3EBNTRS) ir iOS (nuoroda) įrenginiais.

 

Kontaktams:
komunikacija@vdi.lt

  

Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Algirdo g. 19, LT-03607 Vilnius
www.vdi.lt

 

Konsultuojame:
El. paštu info@vdi.lt, raštu ir VDI Facebook paskyroje
Telefonu 8 5 213 9772 (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00)
Žinote, kur dirbama nelegaliai? Praneškite raštu arba pasitikėjimo telefonu 8 5 213 9750
Mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises"

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-12-08 12:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media