2019 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Dainius Ručinskas: Naujas absurdas. Už nupjautą paties sodintą medį grės bauda

2018-07-30
 
Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas

Dainius Ručinskas
LŽS narys

 

Valdantieji nenustoja stebinti savo draudimais, bausmėmis ir šiaip keistomis naujovėmis. Štai Aplinkos ministerija patyliukais priėmė sprendimą ir jau nuo liepos privaloma gauti savivaldybės valdininkų leidimą, jei nori savo žemėje nugenėti didesnį medį ar jį nupjauti. Aplinkos ministerijos iniciatyva ir privačioje žemėje augančius medžius - didesnio nei 30 cm skersmens kaime ir didesnio nei 20 cm skersmens mieste - Vyriausybė pripažino saugotinais.
Todėl be valdžios leidimo ir šakos nuo jų nupjauti negalima, o tai padariusiems asmenims grės administracinės baudos iki 300 eurų. Anksčiau privačioje namų valdoje norintiems genėti ar pašalinti medžius bei krūmus buvo galima be savivaldybės išduoto leidimo, o nuo šių metų vidurio tokie leidimai privalomi. Štai kaip naujoji valdžia sugalvojo papildomai įdarbinti, matyt, be darbo kabinetuose sėdinčius biurokratus.
Beje, leidimų kirsti ar genėti medžius nereikia, jeigu norima nugenėti arba nupjauti invazinių rūšių medžius bei krūmus, taip pat jei jie bus nudžiūvę, stichinių nelaimių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, sužaloti žvėrių, taip pat tam tikrose zonose.
Leidimus kirsti medžius ir krūmus privačioje žemėje išduoda savivaldybių administracijos per 30 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Aplinkos ministerija tvirtina, kad tokiu sprendimu, jie siekia sugriežtinti medžių kirtimo reglamentavimą namų valdose, kad būtų apsaugoti ypač miesto medžiai ir želdynai. Bet panašu, kad dėl to bus tik daugiau nepatogumų ir gaišaties, be to kentės niekuo dėti privačių valdų savininkai. Ir ką tada reiškia privati valda, kai tavo nuosavoje žemėje šeimininkauja valdžiažmogiai. Geriau jie didesnį dėmesį sutelktų į plynai kertamus valstybės miškus, ir ypač regioninius parkus.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-30 13:09
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Juozas

2018-07-31 17:14

Kur dingo Viktoro Bergo gamtosaugos idėjos ir principai. Gaila, kad išsipūtusi Aplinkos ministerija ir jos vadovai pradėjo masiškai naikinti miškus, želdynus net saugomose teritorijose,sako, medieną reikia išimti. Ir viskas daroma, kaip sakoma, "zakonno" (įstatymiškai). Šių dienų "valdžiažmogiai" meilės gamtai neįgijo,jų sielas užvaldė pinigai,gauti realizavus protėvių soadintą ir augintą mišką. Nuplikinome Gedimino kalną, iškirsime šventas girias, užsiteršime aplinką - ir kas toliau?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media