2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2024-06-13Alfonsas Kairys: PAŽINTI IR ATPAŽINTI (IV) (1)

Vasara... Vasara laukia ir vasara šaukia...Šaukia keliauti, pažinti ir vėliau prisiminti. Kur tik nėra lietuvių. Sakoma, kad jų nėra tik ten, kur žvirblių nėr, o šių visur yr...Prieš keliaudami į tolimesnius kraštus, nusiteikime bendrauti su jų žmonėmis. O jeigu jų kalbos nemokame... Pasiruoškime kūno kalbai, t.y. gestams... Padėsime neapsirikti, kad nebūtumėt suprasti klaidingai

2024-06-06Unikalioje LATGA Autorių namų scenoje-name kūrybą pristatys daugiau nei 100 menininkų

Penktadienį, birželio 7 d., Vilniaus mieste nugriaudės „Kultūros naktis“. Vienas spalvingiausių ir didžiausių šio festivalio renginių – „LATGA Autorių namai“. Vingrių skvere jau birželio 2-ąją bus pradėta montuoti įspūdinga, kelių aukštų namą primenanti scena, kurioje tą vakarą bus galima pamatyti daugybę muzikos, teatro ir šokio pasirodymų, veiks du kinoteatrai, fotostudija, vyks performansai ir įvairios meno dirbtuvės.

2024-06-01Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (III)

Kolega, LŽS narys Alfonsas Kairys toliau tęsia savo pastebėjimus apie kūno kalbą.

2024-05-08Stalioraičių giminės šviesuolių kelias į lietuvišką mokslinyčią

Stalioraičių giminės, šios šviesuomenės jaunystės laikas – kova už lietuvišką žodį. 1891 m. liberalusis „Ūkininkas“ rašė: „Negalima darbą tą palikti mūsų kraszto mokslinyczioms, nes jos pas mus ne platinimu doros ir szviesos užsiima, bet tiktai stengiasi isz mųs maskolius padaryti; reikia tuom užsiimti patiems ir patiems mokinti vaikus“ . Mokykla buvo vadinama dar „daraktoryne“.

2024-04-26Režisierius Agnius Jankevičius: „Politika, religija, seksas – visada rezonuojančios temos“

Ant Vilniaus senojo teatro fasado „šviečia“ neįprastai ryškios žaismingos afišos, gegužės 10, 11 dienomis kviečiančios į režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklio „Kankinys“ premjerą. Poparto dėlionę primenančią afišų estetiką pasiūlė pats režisierius, kūryboje nevengiantis provokacijos ir moralinių konvencijų nesuvaržyto teatrinio šėlsmo. Apie tai, kodėl spektaklyje gyvai skambės daug gero klasikinio roko, apie ypatingą jaunatvišką energiją, tvyrančią repeticijose ir tarsi specialiai VST aktoriui Igoriui Abramovičiui dramaturgo Mariaus von Mayenburgo sukurtą Benjamino Ziūdelio personažą ir kalbės teatrologė Ingrida RAGELSKIENĖ su režisieriumi Agniu JANKEVIČIUMI. .

2024-04-20Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (II) (4)

Frazeologizmų žodyne aptinkame gana įdomių pasakymų apie jos ,,didenybę“ nosį: Nosį atsišluostyti - susitvarkyti; Nosį braukyti - apgaudinėti; Nosį įbesti - arti prisikišus, žiūrėti; Nosį įmerkti į šakumą - nusigerti; Nosį iškelti - įsivaizdinti; Nosį kaišioti - lįsti, stengiantis pamatyti; Nosies nerodyti - neužeiti, neužsukti...

2024-04-07Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (I) (1)

Romėnų filosofas, politikas, retorikas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas (Marcus Tullius Cicero, gyvenęs 106 m. pr. m. e. sausio 3 d. – 43 m. pr. m. e. gruodžio 7 d.) , yra palikęs daug išminties krislų apie įvairius dalykus ir, be abejo, apie žmogų. Šįkart apie veidą ir jame mums kelią rodančias akis: ,,Veidas – sielos atspindys“,- sakė filosofas.

2024-03-31Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka: ir scenoje, ir gyvenime (4)

Panevėžys. Nuo aktorių Eugenijos Šulgaitės ir Gedimino Karkos namų į teatrą veda vešli liepų alėja. Toliau ji nubėga Nevėžio krantine ir atsiremia į pilką teatro mūrą. Kasdienis jų kelias. Aktorė sakė, kad ji mėgstanti eiti viena – tai jos savos, brangios minutės. Galinti pabūti su savimi.

2024-03-22Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2024 m. gegužės 10 d. teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų paskelbimo, atsižvelgiant į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis.

2024-03-21Metų autorius Paulius Vaicekauskas: plagijuoti muziką turėtų būti gėda

Darbštus, kuklus ir talentingas – taip galima apibūdinti Paulių Vaicekauską-Plucando, muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. pelniusį Metų autorius titulą. Su žinomais muzikantais – Justinu Jaručiu, Monique, Monika Marija, Daddy was a Milkman ir daugybe kitų – dirbantis muzikos prodiuseris be užuolankų sako, kad muzikos kūrinių plagijavimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, o ją spręsti reikėtų edukuojant tiek visuomenę, tiek svetimos kūrybos fragmentus mėgstančius naudoti autorius.

2024-03-21„LATGA Autorių namai: Kultūros naktis 2024“: laukiame idėjų (1)

Turite idėjų, kaip originaliai ir patraukliai pristatyti savo kūrybą šiame neįprastame, visas meno sritis apjungiančiame renginyje? O gal norite pakviesti į įdomias kūrybines dirbtuves? Parašykite mums el. paštu visuomene@latga.lt, atsiųskite trumpą idėjos aprašymą ir garso / vaizdo įrašų ar kitokios vizualinės medžiagos, kurioje pristatote savo kūrybą ar vedate kūrybines dirbtuves. Jūsų laiškų lauksime iki kovo 31 d.

2023-08-07FORTŪNOS ENERGETINIS PALINKĖJIMAS „ NELIK PRIEŠKAMBARYJE“- RUGPJŪČIO 7–13 d.

Vasariškai nusiteikusi Fortūna sako, kad kiekviena priimta į sielą mintis gali net stebuklingai pakeisti Tavo gyvenimą. Todėl ir kartu su ja dalinuosi jos pačios man atsiųstomis gyvenimo tiesomis, kurios nieko nekainuoja, bet mąstančiam gali daug duoti.

2023-07-15Algirdas Kavaliauskas: Matyti, girdėti, suprasti

Tiek girdėjimas, tiek matymas visais laikais nuo daug ko priklausė, pavyzdžiui, nuo kalbančio socialinio statuso, nuo užimamų pareigų. Kuo aukščiau užkopęs socialinės hierarchijos laiptais, atrodo, turėtų būti labiau prakiutęs, daugiau žinantis, labiau gyvenimą išmanantis. Deja taip nėra, bent jau ne visada, nors taip turėtų būti.

2023-06-20PASTEBĖJIMAI IR PATARIMAI. IŠMINTINGI PASTEBĖJIMAI (1)

Kolega Jonas Paulauskas šį kartą atsiuntė žiupsnelį IŠMINTINGŲ PASTEBĖJIMŲ.

2023-06-12Ringailė Leščinkienė: fiksuoju akimirkas ir stengiuosi kitiems padėti realizuoti jų užfiksuotų akimirkų patirtį (1)

"Manau, kad sėkmė toks keistas dalykas: ji arba ateina, arba ne. Tarptautinė sėkmė man nusišypsojo dar dirbant Vilniuje, reklamos agentūroje VRS (Vilniaus reklamos studija). Jos vadovai man, jaunai 19-metei, patikėjo reklamos filmavimo darbus Baltarusijoje. Ten nebuvo lengva, bet buvo labai įdomu", - sako Ringailė Leščinkienė.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media