2024 m. gegužes 18 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas

 

2024-04-07Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (I) (1)

Romėnų filosofas, politikas, retorikas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas (Marcus Tullius Cicero, gyvenęs 106 m. pr. m. e. sausio 3 d. – 43 m. pr. m. e. gruodžio 7 d.) , yra palikęs daug išminties krislų apie įvairius dalykus ir, be abejo, apie žmogų. Šįkart apie veidą ir jame mums kelią rodančias akis: ,,Veidas – sielos atspindys“,- sakė filosofas.

2024-03-31Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka: ir scenoje, ir gyvenime (4)

Panevėžys. Nuo aktorių Eugenijos Šulgaitės ir Gedimino Karkos namų į teatrą veda vešli liepų alėja. Toliau ji nubėga Nevėžio krantine ir atsiremia į pilką teatro mūrą. Kasdienis jų kelias. Aktorė sakė, kad ji mėgstanti eiti viena – tai jos savos, brangios minutės. Galinti pabūti su savimi.

2024-03-22Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2024 m. gegužės 10 d. teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų paskelbimo, atsižvelgiant į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis.

2024-03-21Metų autorius Paulius Vaicekauskas: plagijuoti muziką turėtų būti gėda

Darbštus, kuklus ir talentingas – taip galima apibūdinti Paulių Vaicekauską-Plucando, muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. pelniusį Metų autorius titulą. Su žinomais muzikantais – Justinu Jaručiu, Monique, Monika Marija, Daddy was a Milkman ir daugybe kitų – dirbantis muzikos prodiuseris be užuolankų sako, kad muzikos kūrinių plagijavimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, o ją spręsti reikėtų edukuojant tiek visuomenę, tiek svetimos kūrybos fragmentus mėgstančius naudoti autorius.

2024-03-21„LATGA Autorių namai: Kultūros naktis 2024“: laukiame idėjų (1)

Turite idėjų, kaip originaliai ir patraukliai pristatyti savo kūrybą šiame neįprastame, visas meno sritis apjungiančiame renginyje? O gal norite pakviesti į įdomias kūrybines dirbtuves? Parašykite mums el. paštu visuomene@latga.lt, atsiųskite trumpą idėjos aprašymą ir garso / vaizdo įrašų ar kitokios vizualinės medžiagos, kurioje pristatote savo kūrybą ar vedate kūrybines dirbtuves. Jūsų laiškų lauksime iki kovo 31 d.

2023-08-07FORTŪNOS ENERGETINIS PALINKĖJIMAS „ NELIK PRIEŠKAMBARYJE“- RUGPJŪČIO 7–13 d.

Vasariškai nusiteikusi Fortūna sako, kad kiekviena priimta į sielą mintis gali net stebuklingai pakeisti Tavo gyvenimą. Todėl ir kartu su ja dalinuosi jos pačios man atsiųstomis gyvenimo tiesomis, kurios nieko nekainuoja, bet mąstančiam gali daug duoti.

2023-07-15Algirdas Kavaliauskas: Matyti, girdėti, suprasti

Tiek girdėjimas, tiek matymas visais laikais nuo daug ko priklausė, pavyzdžiui, nuo kalbančio socialinio statuso, nuo užimamų pareigų. Kuo aukščiau užkopęs socialinės hierarchijos laiptais, atrodo, turėtų būti labiau prakiutęs, daugiau žinantis, labiau gyvenimą išmanantis. Deja taip nėra, bent jau ne visada, nors taip turėtų būti.

2023-06-20PASTEBĖJIMAI IR PATARIMAI. IŠMINTINGI PASTEBĖJIMAI (1)

Kolega Jonas Paulauskas šį kartą atsiuntė žiupsnelį IŠMINTINGŲ PASTEBĖJIMŲ.

2023-06-12Ringailė Leščinkienė: fiksuoju akimirkas ir stengiuosi kitiems padėti realizuoti jų užfiksuotų akimirkų patirtį (1)

"Manau, kad sėkmė toks keistas dalykas: ji arba ateina, arba ne. Tarptautinė sėkmė man nusišypsojo dar dirbant Vilniuje, reklamos agentūroje VRS (Vilniaus reklamos studija). Jos vadovai man, jaunai 19-metei, patikėjo reklamos filmavimo darbus Baltarusijoje. Ten nebuvo lengva, bet buvo labai įdomu", - sako Ringailė Leščinkienė.

2023-05-05Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas D. K. Galicijos žurnalistikos premijai

Gegužės 3 d. minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas 2023 m. Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai. Paraiškas premijai gauti galima teikti iki šių metų liepos 31 d. 24 val.

2023-04-07Kviečiame žurnalistus dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“

Lietuvių kalbos draugija, „Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“.

2023-03-29Darbo ir poilsio laikui keliami reikalavimai: ką reikia žinoti žurnalistams?

VDI primena, kad dirbant svarbu užtikrinti darbo ir poilsio laikui keliamų reikalavimų laikymąsi. Maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko nesilaikymas yra darbo įstatymų pažeidimas.

2023-03-24Leidykla „Trys žvaigždutės“: Kūrybingas bendravimas su Tadžikistano žurnalistu ir rašytoju (2)

Tadžikistano žurnalistų sąjungos nariu, rašytoju Mamurali Ahmadali. Vasario mėnesį mūsų leidyklos išleistoje knygoje tadžikų kalba knygoje „Tu – mano pusė“ (tadž. „Ту – ними манӣ“) pateikiami 33 praktiniai patarimai, kurie turi padėti moteriai laimėti vyro meilę ir pasitenkinimą. Ji taip pat gali būti vadovu moterims, norinčioms būti pavyzdingomis žmonomis.

2023-03-20Kaip žurnalistui atskirti, kas yra psichologinis smurtas, ir tinkamai surinkti tą įrodančius duomenis

Kaip pažymi Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja-vyriausioji darbo inspektorė Liudmila Mironovienė, labai svarbu tinkamai surinkti įrodymus, kuriais remiantis būtų galima pripažinti psichologinio smurto buvimą. „Darbuotojų skundai dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo bei prašymai, pateikti darbo ginčų komisijoms, laikomi nepagrįstais, kai nėra pateikta objektyvių įrodymų arba jie nepakankami. Darbuotojų teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą ar priekabiavimą dažniai yra deklaratyvūs, paremti tik savo subjektyvia nuomone, įsitikinimais ir teiginiais, nepagrįsti jokiais įrodymais.“

2023-03-16Paroda „Laisvės keliu“, skiriama vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui

2023 m. kovo 22 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks parodos „Laisvės keliu“, skirtos vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui (balt. – Мікалай Статкевіч) atidarymas. Dalyvaus Vrublevskių bibliotekos direktorius S. Narbutas, Baltarusių partijos „Narodnaya Hramada“ atstovas E. Vilskis (Vilskij), Gudų kultūros draugijos vadovas A. Adamkovičius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas R. Motuzas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media