2023-03-20Kaip žurnalistui atskirti, kas yra psichologinis smurtas, ir tinkamai surinkti tą įrodančius duomenis
Kaip pažymi Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja-vyriausioji darbo inspektorė Liudmila Mironovienė, labai svarbu tinkamai surinkti įrodymus, kuriais remiantis būtų galima pripažinti psichologinio smurto buvimą. „Darbuotojų skundai dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo bei prašymai, pateikti darbo ginčų komisijoms, laikomi nepagrįstais, kai nėra pateikta objektyvių įrodymų arba jie nepakankami. Darbuotojų teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą ar priekabiavimą dažniai yra deklaratyvūs, paremti tik savo subjektyvia nuomone, įsitikinimais ir teiginiais, nepagrįsti jokiais įrodymais.“
2023-03-16Paroda „Laisvės keliu“, skiriama vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui
2023 m. kovo 22 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks parodos „Laisvės keliu“, skirtos vienam iš Baltarusijos rezistencijos vadų Mikalojui Statkevičiui (balt. – Мікалай Статкевіч) atidarymas. Dalyvaus Vrublevskių bibliotekos direktorius S. Narbutas, Baltarusių partijos „Narodnaya Hramada“ atstovas E. Vilskis (Vilskij), Gudų kultūros draugijos vadovas A. Adamkovičius, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas R. Motuzas.
2023-03-01Įteikti apdovanojimai lietuvių kalbos puoselėtojams
Lietuvos mokslų akademijoje įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) metų apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą. Tai jau devintą kartą skiriami apdovanojimai už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.
2022-12-29Lietuviai užsienyje prieš beveik ketvirtį amžiaus (2)
Baltarusija, Latvija, Lenkija, Estija, Gruzija, Kazachija, Rusija, Ukraina, Uzbekija, Didžioji Britanija, JAV, Kanada, Prancūzija, Švedija... Šiose šalyse vienaip ar kitaip skambėjo lietuviškas žodis - vienur silpniau, kitur stipriau: turiu galvoje lietuviškas mokyklas, lituanistines mokyklas, lietuvių kalbos kursus, draugijas, bendruomenes, ar kaip kitaip pavadintus lietuviškuosius susivienijimus.
2022-12-23Rima Paukštė: raštai jungia vieną kartą su kita
„Gilinuosi į Gintaro Beresnevičiaus, Marijos Gimbutienės, Norberto Vėliaus, Ispanijos istorikų ir mitologų darbus. Kad atskleisčiau regiono raštų dvasią ir istoriją, turiu nerti į vietovės istorines ištakas, analizuoti gyvenimo būdą, moters įvaizdį pasirinktoje laiko tėkmėje. Taip jau yra, kad moteris yra pilnatvės puoselėtoja, nuo jos priklauso namų grožis, stalo gausa, gėlynai, jaukumas ir meilė. Radusi naujus raštus, priimu tai kaip gyvenimo dovaną, nes raštai yra nesibaigianti gyvenimo filosofija“, – pasakojo R. Paukštė.
2022-12-02Tilžės aktas nesudegė: metų metus ieškotas lobis slypėjo muziejaus archyvuose
Tilžės aktas, Mažosios Lietuvos dokumentas, savo svarba beveik prilygstąs Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės deklaracijai – tarsi dar vienas lietuviškasis Gralis, kurio originalas ieškotas metų metus, beveik praradus viltį jį surasti. Vis dėlto artėjant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, paaiškėjo, kad originalus šis istorinės svarbos lobis slypėjo Vytauto Didžiojo karo muziejaus archyvuose.