2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Klausimas Seimo nariui R. Žemaitaičiui: kur nusikaltėlių daugiau – Seime ar žurnalistikoje?

2013-11-19
 
LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius

 

Dainius Radzevičius

 

Šiandien svarstant Prezidentės pateiktas Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis "sublizgėjo" savo teorinėmis teisės praktikos žiniomis. Delfi labai tiksliai skelbia jo pamąstymus, kurie iš dalies lėmė ir kitų parlamentarų dvejones dėl galimybės skubiai suteikti daugiau garantijų žurnalistų informacijos šaltiniams.

Štai kokią savo fantaziją pateikė jaunas politikas:

„Dabar įsivaizduokite, žmogus yra nusikaltėlis, nusikalstamo pasaulio atstovas. Jis labai lengvu būdu tampa žurnalistu, tiesiog įkuria internetinį puslapį tiesa.lt ar pilypukas.lt, prisidengia, kad yra žurnalistas, įstoja į Žurnalistų sąjungą, gauna pažymėjimą ir ar per vieną kita Seimo narį, per saugumo darbuotojus ar kitus asmenis, kurie turi teisę susipažinti su slapta medžiaga, pradeda šitą dalyką daryti. Dabar ta jūsų pataisa savotiškai tą nusikaltėlį, kuris imituoja žurnalistą, apsaugo".

Jei atvirai, sunkiai tokią situaciją įsivaizduoju, nes jau beveik 10 metų vadovaudamas Lietuvos žurnalistų sąjungai neturėjau nė karto tokios situacijos. Ir tokio nusikaltėlio-žurnalisto nemačiau ir niekas man neparodė. Juo labiau Žurnalistų sąjungoje.

Tačiau Seime per tuos 10 metų buvo pagautas ne vienas girtuoklis už vairo. Buvo bent keli, kurie svarstyti dėl to, kad už savo kolegas balsavo svetimomis Seimo nario kortelėmis. Kai kurie mandato neteko, kiti  - lyg niekur nieko dirbo Seime toliau. Nors tarp jų buvo ir tokių, kurie prieš tai dirbo teisėsaugoje. Taip pat man žinomi žmonas mušantys, juodas kasas turėję ar bent jau jas matę, nuo teisėsaugos besislapstantys, pareigūnus įžeidinėjantys, vieni kitus šmeižiantys ir t.t. Deja, visi šie veikėjai turi labai didelius imunitetus. Asmeninius.

Tad R. Žemaitaitis galėtų ir korektiškiau reikštis Seimo posėdžio metu. Ypač tokiose situacijose, kur svarstoma informacijų šaltinių apsauga. Ne žurnalistų.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-11-19 16:04
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

J.G.

2013-11-26 16:14

Iš kokio kampo atsirado toks Žemaitaitis?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media