2024 m. birželio 22 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: V. Lingio auka – išskirtinė pamoka visoms žurnalistų kartoms

2013-10-19
 
Vitas Lingys

Vitas Lingys

 

Dainius Radzevičius

 

Šiomis dienomis didelė Lietuvos žurnalistų bendruomenės ir visuomenės dalis, tikiuosi, prisiminė 1993 metų spalį. Tada viduryje savaitės viešai buvo paskelbta, kad nužudytas žurnalistas Vitas Lingys. Pirmoji žinia buvo baisi, bauginanti. Tik praėjus kuriam laikui buvo sulaikyti žudikas ir jo bendrai, nusikaltimo užsakovas. Dar po kurio laiko buvo ypatingo dėmesio sulaukęs teismo procesas, ypatingai griežtos bausmės nusikaltėliams ir jų kruvino darbo užsakovui Borisui Dekanidzei. Šis asmuo ir jam paskirta dabar jau neįsivaizduojama bausmė tapo kovos su organizuotu nusikalstamumu Lietuvoje simboliu. Tiksliau, su pirmos didelės pergalės prieš nusikaltėlius simboliu - B. Dekanidzei įvykdyta mirties bausmė. Žudikas I. Achremovas įkalintas ilgam laikui. Tačiau...

Nuo to sprendimo prabėgo tiek laiko, kad daug kas jau ir pamiršo tuo metu sakytas kalbas, užuojautas, pasipiktinimus ir savo pažadus. Ypač pastaruosius. Atsirado Vito Lingiui atminimui skirtų simbolių - buvo pradėta teikti jo vardo premija, Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutas pakabino atminimo lentą. Tačiau pasikeitė žurnalistika, pasikeitė politinė ir ekonominė situacija, pasikeitė džiaugsmai ir vargai.

Visgi šių metų pavasarį švęsdami Spaudos dieną kartu su žurnalistikos pirmakursiais ir buvusia V. Lingio bendražyge Rasa Liškauskaite aplankėme V. Lingio kapą Antakalnio kapinėse. Uždegtos žvakelės, ypatinga saulėto ryto atmosfera mane savaime privertė įjungti filmavimo kamerą ir užfiksuoti kolegų mintis. Kaip ir daugelis dalykų, kai kurios mintys ir žodžiai turi subręsti, kad suprastume jų prasmę. Štai ir šiandien dar kartą klausydamas jaunųjų žurnalistų ir Rasos Liškauskaitės žodžių jaučiu tą patį - Vito Lingio auka buvo ir bus išskirtinė pamoka visoms Lietuvos žurnalistų kartoms. Ir dar - V. Lingio sumokėta kaina už žurnalistinio žodžio laisvę yra milžiniška, bet jis ją sumokėjo už tą laisvę, kuria naudojamės mes. Ar ją taip ir vertiname?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-10-19 18:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media