2021 m. balandžio 13 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Seimo narys Žygimantas Pavilionis: „Vyriausioji rinkimų komisija nepripažino „Sąjūdis prieš Astravo AE“ veiklos politine reklama ir kandidatų lygiateisiškumo principo pažeidimu“

2020-12-10
 
 Žygimantas Pavilionis

Žygimantas Pavilionis

Gruodžio 10 d. vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje nuspręsta nepripažinti, kad asociacijos „Sąjūdis prieš Astravo AE" vykdoma veikla laikytina politine reklama ir kandidatų lygiateisiškumo principo pažeidimu.
VRK nagrinėjo 2020 m. birželio 30 d. gautą pranešimą, kuriame teigta, kad „2020 m. birželio 29 d. žiniasklaidoje pasirodė informacija apie į Seimą kandidatuojančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) bei Liberalų sąjūdžio (LS) atstovų galimai vykdomą finansinės paramos rinkimą Seimo rinkimų kampanijos metu per organizaciją „Sąjūdis prieš Astravo AE", bei liepos 15 d. pranešimą, kuriame prašyta nustatyti, ar šis Sąjūdis nebuvo sukurtas politinių partijų reklamos skleidimo tikslais.
Išnagrinėjusi pateiktus pranešimus, vadovaudamasi Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymu, VRK konstatavo, jog turimų duomenų pagrindu negalima teigti, kad asociacijos „Sąjūdis prieš Astravo AE" lėšomis buvo finansuota 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimų politinė kampanija.
„Mes, kaip Seimo nariai iš įvairių partijų, sukūrėme šį Sąjūdį, nes Astravo AE sustabdymas ir absoliučios blokados Europos Sąjungos lygiu užtikrinimas yra, buvo ir bus mūsų esminis valstybės interesas. Dėkojame, kad VRK tai patvirtino ir tikimės, kad nauja Vyriausybė su mumis visais šį tikslą pasieks", - teigė „Sąjūdžio prieš Astravo AE" valdybos narys, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.
VRK pažymoje atkreipiamas dėmesys į tai, kad Sąjūdžio veikla buvo aktyvi tiek iki Seimo rinkimų politinės kampanijos pradžios, tiek po rinkimų. Tinklalapio „Facebook" paskyroje „Sąjūdis prieš Astravo AE" atlygintinai buvo publikuoti tik įrašai, kviečiantys pasirašyti peticiją prieš Astravo AE, o minėtuose įrašuose nebuvo minimi politinės kampanijos dalyviai, nepateikiamos jų nuotraukos. Kitose visuomenės informavimo priemonėse įrašai apie Sąjūdžio veiklą buvo publikuojami neatlygintinai, o rinkimuose dalyvavę kandidatai, politinės partijos, pristatytos rinkimų programų nuostatos ar idėjos, nesusijusios su Astravo AE, nebuvo išskiriamos. VRK nustatė, kad visuomenės informavimo priemonėse skelbta informacija apie Sąjūdžio veiklą laikytina įprastinio pobūdžio informacija, kuria neraginama balsuoti už tam tikrus politinės kampanijos dalyvius.
Daugiau informacijos:
Seimo narys Žygimantas Pavilionis
Tel. (8 5) 239 6733
El. p. Zygimantas.Pavilionis@lrs.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-23 13:35
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media