2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Kodėl galimų nacionalinio transliuotojo LRT pažeidimų ateityje nebegalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija

2020-12-25
 
Jolanta Karpavičienė

Jolanta Karpavičienė

Prezidentūros atstovai stebisi svarstymais Seime, kad galimų nacionalinio transliuotojo LRT pažeidimų ateityje nebegalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija. Prezidento Gitano Nausėdos patarėja kultūros klausimais Jolanta Karpavičienė sako, kad etikos reguliavimo klausimai turi būti išsamiai aptarti žiniasklaidos bendruomenės viduje ir su visuomene, o LRT turi būti taikomi aukšti etikos reikalavimai. Jos teigimu, siūlomi pakeitimai dėl LRT priežiūros įtraukti paskutiniame etape, nors įstatymo pataisos rengiamos visai kitu tikslu, siekiant perkelti ES teisės nuostatas į Lietuvos nacionalinę teisę. 
„Stebina tai, kad svarbus klausimas, susijęs su visuomeninio transliuotojo įsipareigojimais laikytis aukščiausių etikos standartų, buvo paskutinėmis dienomis įtrauktas į Seimo Kultūros komiteto nagrinėjamo Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimų paketą", -sakė prezidento patarėja. Ji atkreipė dėmesį, kad Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai visų pirma skirti į nacionalinę teisę perkelti Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos nuostatas, ką Lietuva jau vėluoja padaryti, o ne spręsti kompleksinius klausimus, kurie susiję su žiniasklaidos priemonių etikos reguliavimu. „Seimo nariai, kitos institucijos ir visuomenė neturėjo pakankamai laiko bei galimybių su pasiūlymais atidžiai susipažinti ir juos detaliai išnagrinėti. Tokius klausimus reikia sistemiškai aptarti tiek žiniasklaidos bendruomenės viduje, tiek ir su visuomene, ypač turint mintyje tai, kad jokios skubos juos sprendžiant nėra", - sakė prezidento patarėja. „Kalbant apie patį pasiūlymą, kuriuo mėginama sumažinti Visuomenės informavimo etikos komisijos prerogatyvas prižiūrėti, kaip LRT laikosi visuomenės informavimo etikos, svarbu pabrėžti, kad, pasak Konstitucinio Teismo, „visuomeniniam transliuotojui (jo programoms ir laidoms) turi būti taikomi didžiausi žiniasklaidos etikos reikalavimai", - teigė J. Karpavičienė. 
Seimo Kultūros komitetas šį mėnesį pritarė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos prašymui, kad galimų LRT etikos pažeidimų ateityje nebegalėtų vertinti Visuomenės informavimo etikos komisija. LRT teigia, kad tokio tikrinimo reikėtų atsisakyti, nes bus steigiamas atskiras LRT etikos kontrolierius, o Etikos komisijoje dirba komercinės žiniasklaidos deleguoti atstovai. Kritikai sako, kad LRT nėra pagrindo išskirti kitų žiniasklaidos priemonių atžvilgiu, o pataisos gali sudaryti sąlygas LRT nepaisyti visuomenės informavimo etikos standartų ir visuomeninės priežiūros.
 
Rubrika Nuomonių barometras yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo rpjekto dalis. 
 
 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-01-23 16:18
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

T.K.

2021-01-11 17:14

Taip LRT tampa eiline provincine televizijos stotimi.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Feliksas

2021-01-11 17:10

LRT per daug sau nosį riečia.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vanda

2020-12-25 14:03

Teisingai abejoja. Šventų karvių mums nereikia

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media