2021 m. balandžio 13 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: ŽEIT pasisakė dėl 5 Lietuvos ryto publikacijų – pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas

2021-01-22
 
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) priėmė tris sprendimus dėl penkių publikacijų apie Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuriais konstatavo, kad UAB „Lietuvos rytas" bei UAB „Lrytas" pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą.
ŽEIT nusprendė, kad UAB „Lietuvos rytas" bei UAB „Lrytas" publikacijos antraštėje skelbė žinią, kuri buvo pateikta, kaip egzistuojantis faktas, nors tam nebuvo jokių objektyvių įrodymų; buvo paskelbta nepatikrinta, neteisinga informacija; buvo privalu patikrinti informaciją - atlikti pakankamą žurnalistinį tyrimą ir tai nebuvo padaryta; neužtikrintas nuomonių įvairovės principų laikymasis; nesilaikyta nuomonės reiškimui keliamų reikalavimų. 
1) 2020 m. balandžio 23 d. interneto svetainėje www.lrytas.lt paskelbta publikacija, kurios antraštėje teigiama, kad neva STT vadovas ir tyrėja melavo, gindami susikompromitavusį pareigūną.
2020 m. gruodžio 31 d. ŽEIT sprendimu konstatavo, kad informacijos rengėjas (skleidėjas) UAB „Lrytas" publikacijos antraštėje paskelbė nepatikrintą, neteisingą informaciją ir taip pažeidė Visuomenės informavimo įstatymo 3 str. 3 d. bei pareikalavo pažeidimą pašalinti.
2) 2020 m. gegužės 7 d. interneto svetainėje www.lrytas.lt ir 2020 m. gegužės 9 d. dienraštyje „Lietuvos rytas" paskelbtos publikacijos apie STT vadovo neva sąmoningą pasirinkimą neatvykti i Seimo posėdį ir demonstravimą esant aukščiau už įstatymų leidėjus. 
2020 m. gruodžio 21 d. ŽEIT sprendimu konstatavo, kad UAB „Lietuvos rytas" ir UAB „Lrytas" pažeidė Visuomenės informavimo įstatymo 2 str. 36 d. ir 16 str. 1 d. ŽEIT nustatė, kad viešosios informacijos rengėjas (skleidėjas) padarė savarankišką išvadą, jog Tarnybos vadovas sąmoningai pasirinko neatvykti i Seimo posėdį, tačiau toks teiginys neturi objektyvaus faktinio pagrindo, nurodytą datą minėtas klausimas į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę nebuvo įtrauktas. ŽEIT konstatavo, kad tokia viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) nuomonė pareikšta nesąžiningai ir neetiškai. 
3) 2020 m. gegužės 16 d. dienraštyje „Lietuvos rytas" ir 2020 m. gegužės 17 d. interneto svetainėje www.lrytas.lt paskelbtos publikacijos apie neva STT darytą šantažą ir tinkamą teisių neišaiškinimą. 
2020 m. gruodžio 31 d. ŽEIT sprendimu konstatavo, kad UAB „Lietuvos rytas" pažeidė Visuomenės informavimo įstatymo 3 str. 3 d. ir 16 str. 1 d. ŽEIT nusprendė, kad šiose publikacijose paskelbta neteisinga, netiksli ir neatitinkanti tikrovės informacija. Aprašytoje situacijoje Kauno apygardos teismas buvo konstatavęs, jog STT veiksmai atitiko įstatymo nuostatas, o teisės ir pareigos buvo išaiškintos tinkamai.
Jau ir anksčiau ŽEIT buvo priėmusi sprendimus, kuriais informacijos rengėjas (skleidėjas) UAB „Lietuvos rytas" ir UAB „Lrytas" pripažintas pažeidęs Visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, skelbdamas neteisingą informaciją apie STT (2020-02-17 pranešimas; 2018-07-12 pranešimas; 2018-03-23 pranešimas). 
2020 m. spalio 23 d. Lietuvos apeliacinis teismas STT tirtoje byloje žiniasklaidos grupės vadovą G. V. pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. 
STT inf.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-01-22 17:02
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media