2022 m. rugpjucio 11 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Lietuvos žurnalistai siekia apsisaugoti nuo tampymo po teismus

2021-12-02
 
Lietuvos žiniasklaidą reguliuojančioms institucijoms priėmus keletą sprendimų, kuriais žurnalistai kritikuojami esą pažeidę asmenų privatumo ribas, Seimas Visuomenės informavimo įstatyme suskubo taisyti viešojo asmens apibrėžimą. Šiuo metu svarstomu projektu ketinama sąvoką praplėsti ir numatyti, kad viešaisiais asmenimis taptų visi rinkimuose dalyvaujantys kandidatai. Pagal siūlomus pakeitimus prie viešųjų asmenų būtų priskiriami ir visuomenėje žinomi žmonės, populiarūs socialinių tinklų veikėjai ir tinklaraštininkai. Įstatymo keitimas reikalingas žurnalistams siekiant apsidrausti nuo vis dažniau pasitaikančio strateginio teisinio persekiojimo, kuomet žurnalistinių tekstų ir tyrimų herojai naudojasi teisine sistema siekdami užčiaupti arba atkeršyti už kritiką.
Kad tai yra vis dažnesnis reiškinys Europoje naujoje ataskaitoje paskelbė ir Saugumo ir bendradarbiavimo organizacija OSCE. Joje nagrinėjami atvejai, kuomet žurnalistai apkaltinami ekstremizmu, terorizmu ir šmeižtu nei privatumo pažeidimais. Tam dėmesio jau skiriama politiniu lygmeniu: Europos Parlamento parengtoje rezoliucijoje raginama priimti taisykles, kurios apribotų nepagrįstų ieškinių siekiant nutildyti ar persekioti už kritiką žurnalistus.
Vis dėlto praktikos deklaracijos kol kas nepasiekė. Šį mėnesį nuskambėjo žurnalistų persekiojimo byla Šveicarijoje - laikraštis ,,Le Courrier‘‘ apkaltintas dėl milijardieriaus, norėjusio investuoti į valstybinį muziejų, privatumo pažeidimo. Nauja byla ir Lenkijoje - ,Gazeta Wyborcza‘‘ žurnalistė Katarzyna Włodkowska teisiama dėl to, kad neatskleidžia savo šaltinio. Jai gresia kalėjimas. Jei žurnalistė bus nubausta kalėjimo bausme, Lenkija taps vienintele ES valstybe nare, kurioje už savo darbą yra įkalintas žurnalistas.
 
Iš LŽC lapkričio naujienlaiškio

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-12-02 12:36
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media