2021 m. spalio 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija ir kitos nevyriausybinės organizacijos reiškia nepasitikėjimą nacionaliniu transliuotoju

2021-09-01
 
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (toliau - NŠTA) inicijavo raštą LRT Tarybai, kuriuo reiškia nepasitikėjimą LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene ir ragina nedelsiant imtis veiksmų, siekiant užtikrinti LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymąsi.
NŠTA ir kitos raštą pasirašiusios nevyriausybinės organizacijos (NVO) išreiškė susirūpinimą, kad LRT veikla neatitinka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo (pažeidžiamas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 3 ir 4 str.).
„Nacionalinis transliuotojas privalo išlaikyti nešališkumą politinių partijų atžvilgiu, skaidrumą, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, atspindėti įvairias visuomenės pažiūros ir įsitikinimus, gerbti prigimtinį žmogaus orumą ir iš jo kylančias teises, laikytis moralės ir etikos principų", - primena rašto iniciatoriai.
NŠTA ir kitos NVO pastebi, jog LRT aktyviai propaguoja vienos ideologinės krypties ir vienos visuomenės mažumos (LGBTQ+ atstovų) idėjas, kurios prieštarauja visuomenės moralės vystymui ir stiprinimui.
NŠTA pastebi, kad „LRT internetinėje svetainėje kone kasdien pastebima su LGBT ideologija ir idėjomis susijusių žinučių; LGBT idėjos skverbiasi net į vaikams skirtas laidas (pvz. „Tūkstantmečio vaikai"), o priešingos, konservatyvios krypties straipsnių LRT spausdinama kur kas mažiau ir rečiau.
Nors apklausos rodo, kad LGBT bendruomenės siekiams ir idėjoms prieštarauja didesnė visuomenės dalis, traktuojanti tai kaip visuomenės moralei prieštaraujantį klausimą, LRT eteryje pastebimas atskirų organizacijų veiklos menkinimas, spaudimas už jų konservatyvią poziciją viešajame diskurse".
Rašte pažymima, kad nacionalinio transliuotojo priemonėse „įsivyravusios vienašališkos politinės pažiūros ir LGBT ideologijos propagavimas skaldo visuomenę ir prieštarauja pačiai LRT kaip nacionalinio transliuotojo misijai, todėl pagrįstai kyla klausimas, ar apskritai šis žiniasklaidos kanalas vertas nacionalinio transliuotojo vardo".
„Atsižvelgiant į rašte išdėstytus LRT vykdomus nuolatinius ir esmingus įstatymų pažeidimus, raginama nedelsiant inicijuoti LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės atleidimą iš pareigų nepasibaigus jos įgaliojimų laikui bei imtis LRT Tarybos kompetencijoje ir galioje esančių priemonių, kad būtų užtikrinamas tinkamas visų, taip pat šioje rezoliucijoje įvardintų, LRT veiklą reglamentuojančių įstatymų laikymasis", - baigia savo pareiškimą NŠTĄ.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-09-28 22:49
 
 

Komentarai (6)

Jūsų el. paštas

Slepia

2021-09-23 15:37

Kažkodėl LRT dažnai būna tendencinga vienu ar kitu klausimu, o kai ką visai nuslepia. Pavyzdžiui, šio kanalo darbuotoja ( ar atskirų laidų vedėja) Edita Mildažytė girta pakliūvo už mašinos vairo, pripūtė daugybė promilių, jai teko net areštinėje nakvoti. Ir ką gi. Viena kita televizija per žinias dar tokį incidentą pakomentavo, pranešė apie gėdingą Mildažytės elgesį. O LRT per savo žinias net nesiteikė to pranešti, neaišku, ar imsis kokių poveikio priemonių. Net ir Dviračio žinios, kurios šaiposi iš daugelio dalykų, apie tai nutylėjo. O kaiop nenutylės, jei ši laida transliuojama irgi per LRT.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Povilas Delinkaitis

2021-09-08 15:27

Pritariu Reginai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Regina Laukuvienė

2021-09-08 15:05

Taip, LRT perlenkia lazdą. Tu "netradicinių" tik vienetai, o apie juos vis plepama ir plepama.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Donatas Grinkevičius

2021-09-08 13:43

Pritariu.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

AS

2021-09-08 13:22

Lašas po lašo ir akmenį pratašo. Tiesa nugalės – tai tik laiko ir mūsų kantrybės klausimas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media