2024 m. balandžio 16 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Seimo Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis: „Valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos“

2024-01-25
 
Vytautas Juozapaitis

Vytautas Juozapaitis

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis: „Valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos"
Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sausio 24 d. Seime surengė pasitarimą dėl Seinų lietuvių bendruomenės keliamų klausimų, su kuriais į Komitetą kreipėsi Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušras" vyr. redaktorė Irena Gasperavičiūtė.
Lenkijos lietuviams šiuo metu itin svarbūs klausimai yra Lietuvos valstybės parama krašto kultūrinei veiklai ir lietuviškai žiniasklaidai. Kaip sakė svečiai iš Seinų, pastaruosius keletą metų nė vienas šio krašto projektas negavo paramos iš Lietuvos kultūros tarybos. O Seinų ir Punsko krašto lietuviams labai svarbu puoselėti etniškumą, liaudies kultūrą, ir jiems tai yra didžiausios vertybės.
Apibendrindamas pasitarime išsakytus Seinų krašto lietuvių nuogąstavimus dėl tolesnės kultūrinės veiklos ir Lietuvos valstybės institucijų paaiškinimus, Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis pabrėžė: „Mūsų valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos".
Pasitarime dalyvavo: Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Robertas Slovikas, Seinų lietuvių „Žiburio" mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas, Seinų „Lietuvių namų" direktorė Ona Nevulienė, Lietuvos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Respublikos Prezidento, Ministro Pirmininko patarėjai, ministerijų padalinių vadovai, naujai įsteigto Medijų rėmimo fondo vadovas Ruslanas Iržikevičius.
Daugiau informacijos:
Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas
Kęstutis Kaminskas
El. p. kestutis.kaminskas@lrs.lt,
mob. 8 612 52 633

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-01-25 14:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media