2021 m. lapkricio 27 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas: „Sveikiname Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą peržiūrėti „Atviros Klaipėdos“ bylą“

2021-10-13
 
Eugenijus Gentvilas

Eugenijus Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pabrėžia, jog liberalai teigiamai vertina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus sprendimą iš naujo peržiūrėti bylą dėl portalo „Atvira Klaipėda" dar 2019 m. paviešinto straipsnio, kuriuo portalas neva pažeidė bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).
Frakcijos seniūno teigimu, praėjusią savaitę teismo priimtas sprendimas sukėlė daug abejonių tarp žiniasklaidos atstovų ir plačiosios visuomenės, todėl natūralu, kad tos abejonės turėtų būti išsklaidytos.
„Džiaugiuosi, kad visuomenei ir žurnalistų bendruomenei abejonių sukėlęs sprendimas bus atidžiai peržiūrėtas dar kartą. Tuo metu mūsų, įstatymų leidėjų, užduotis turėtų būti pataisyti teisės aktus taip, kad jie nesudarytų prielaidų dviprasmybėms. Įstatymuose neturi likti vietos interpretacijoms, ypač kai kalbame apie visuomenės teisę žinoti", - sako E. Gentvilas.
Pasak parlamentaro, neturėtų būti sukurtas precedentas, kuomet dangstantis BDAR ar Visuomenės informavimo įstatymu būtų sukurta tokia praktika, kuri užkirstų kelią žurnalistams atskleisti svarbius faktus ar įvykius.
Daugiau informacijos:
Eugenijus Gentvilas
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas
Žmogaus teisių komiteto narys
Mob. 8 698 42 794, el. p. eugenijus.gentvilas@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-10-13 11:33
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Vilma

2021-10-14 21:00

Jei jų partijos narys negalėtų šiaip užimti valdančios mieste pozicijos dėl rizikos supainioti viešuosius ir privačius valstybės reikalus, tai "reikia bausti tą, kuri tą informaciją pateikinėja"??

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jūratė Damulytė

2021-10-14 20:58

Dar nėra sprendimo peržiūrėti bylą. Yra teikimas, siūlymas tai daryti. Jis bus svarstomas lapkritį.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vilius Litvinavičius

2021-10-14 20:56

Jei nufotografuočiau žudiką, tai mane teistų už privačios informacijos paviešinimą ir asmens sukompromitavimą, sukėlusį sunkias pasekmes?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media