2021 m. sausio 19 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: „Euroradijo“ auditorijai – Davido Geringo jubiliejinio koncerto LRT multimedijų transliacija

2016-09-19
 
 

Rugsėjo 23 d. Lietuvos ir užsienio melomanai galės klausytis ir stebėti Davido Geringo ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, diriguojamo Gintaro Rinkevičiaus, koncerto transliaciją LRT KLASIKOS radijo ir LRT.LT interneto kanalais.

Šiuo koncertu orkestras pradeda naująjį sezoną, o tarptautinį pripažinimą pelnęs violončelininkas ir dirigentas Davidas Geringas gimtajame Vilniuje pažymi savo 70 metų sukaktį. Baigęs M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, D. Geringas išvyko studijuoti į Maskvos konservatoriją pas Mstislavą Rostropovičių. 1970 metais jis laimėjo I premiją ir Aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, o po penkerių metų su žmona išvyko iš Sovietų Sąjungos paskui Rostropovičių ir įsikūrė Vokietijoje.

D. Geringas priklauso tarptautiniam muzikos elitui. Didžiulis repertuaras nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos byloja apie jo kaip menininko neribotus gebėjimus ir interesus. Pasaulinį pripažinimą jam pelnė interpretacijų intelektualumas ir įtaigumas, subtilus ir veržlus jo violončelės skambesys.

Įžymūs kompozitoriai - Sofija Gubaidulina, Peteris Vasks, Erkki-Sven Tüür, Anatolijus Šenderovas, Osvaldas Balakauskas ir kiti - dedikuoja jam savo kūrinius. Didžiulėje atlikėjo diskografijoje - daugybė prestižinių apdovanojimų pelniusių įrašų.

Šventiniame koncerte atlikėjas surengs sportinės ištvermės reikalaujantį kūrybinį maratoną. Tą vakarą Kongresų rūmų scenoje jis atliks net tris kūrinius violončelei ir orkestrui. Tai italų neoklasiko Ottorino Respighi  „Adagio con variazioni", rusų klasiko Piotro Čaikovskio „Variacijos rokoko tema" ir  vokiečių ekspresionisto Richardo Strausso „Don Kichotas". Tokius užmojus vertėtų pastebėti ir Guinesso rekordų knygos sudarytojams!

D. Geringos jubiliejinio koncerto transliacija „Euroradijo" auditorijai iš Vilniaus Kongresų rūmų - rugsėjo 23 d. penktadienį, 19 val. per LRT KLASIKĄ ir LRT.LT .

Daugiau informacijos:

Jūratė Katinaitė, LRT radijo muzikos redaktorė, tel. 8 687 74158

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-09-19 14:27
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media