2022 m. gruodžio 3 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: Andrius Kupčinskas: „Dezinformaciją ir propagandą skleidžiančių internetinių puslapių veiklos blokavimo laikotarpis turi būti ilgesnis“

2022-09-14
 
Andrius Kupčinskas

Andrius Kupčinskas

Andrius Kupčinskas
 
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas ir Laurynas Kasčiūnas registravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama prailginti dezinformaciją ir propagandą skleidžiančių internetinių puslapių veiklos blokavimo laikotarpį.
Šiandieninis teisinis reguliavimas numato, kad portalai, kurie skleidžia dezinformaciją, sulaukę Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimo dėl neskelbtinos informacijos pašalinimo, privalo tokią informaciją pašalinti per 8 valandas. Tais atvejais, kada viešosios informacijos rengėjas ir (ar) skleidėjas per 8 valandas nuo pranešimo gavimo nepašalina neskelbtinos informacijos ar nepanaikina galimybės ją pasiekti arba jeigu per 8 valandas nuo pastebėto pažeidimo momento nėra galimybės nustatyti viešosios informacijos rengėją ir (ar) skleidėją, žurnalistų etikos inspektorius duoda privalomus nurodymus elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams arba viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir (ar) viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjams panaikinti galimybę šią informaciją pasiekti ne ilgiau kaip 72 valandoms, o privalomus nurodymus pašalinti šią informaciją arba panaikinti galimybę ją pasiekti ilgiau kaip 72 valandoms - su teismo leidimu. Karo Ukrainoje ir aktyvios Rusijos propagandos veikimo kontekste, siūloma sugriežtinti šią nuostatą ir 72 valandų terminą prailginti iki 14 kalendorinių dienų.
Kaip nurodoma aiškinamajame rašte: „2022 m. vasario 24 d. prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, viešojoje erdvėje padidėjo informacijos srautas, kuriame palaikomi Rusijos Federacijos veiksmai, ar tikslingai bandoma pasinaudoti karo sukelta įtampa Lietuvos visuomenėje, siekiant destabilizuoti visuomenės rimtį, tuo pačiu keliant papildomas grėsmes nacionaliniam šalies saugumui. Įvertinant, kad karas Ukrainoje yra neišprovokuotas, bet tikslingas Rusijos Federacijos agresijos aktas pažeidžiantis tarptautinę teisę, kurio metu vykdomi nusikaltimai žmogiškumui, Lietuvoje turėtų būti apribota bet kokios informacijos, kuri palaiko šiuos veiksmus ar skleidžia melą, sklaida."
Anot Seimo nario A. Kupčinsko: „Įvertinę skleidžiamos dezinformacijos keliamas grėsmes bei padidėjusius tokios informacijos kiekius, kartu su kolega Laurynu Kasčiūnu inicijavome šio įstatymo pataisas siekdami teisinio reglamentavimo, kuris leistų efektyviau ir kokybiškiau kovoti su portalais, skleidžiančiais melagienas ir propagandą. Kartu įvertinome faktines aplinkybes, kad žurnalistų etikos inspektoriui trūksta instrumentų tinkamai reaguoti ir imtis priemonių prieš dezinformuojančius ir propagandą skleidžiančius portalus."


 
Rubrika "Žiniasklaida Lietuvoje" yra SRTRF projekto dalis. 
 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-30 12:51
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media