2022 m. gruodžio 3 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas

 

2022-11-18Kada reklamoje tikslinga peržengti kalbos normų ribas? Apie tai – VLKK forume

„Reklamos kalba: stilinga, įtaigi, laužanti normas?..“ – tokiu pavadinimu Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) kviečia lapkričio 23 d. (trečiadienį) 15 val. rengiamo virtualaus Kalbos forumo dalyvius diskutuoti apie šiandienos reklamos kalbą.

2022-10-31Lietuvos kūrybinės organizacijos paskelbė bendrą pareiškimą DĖL PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO ĮSTATYMO PATAISŲ NETOLYGUMO

Džiaugiamės daliai kultūros ir meno sektoriaus suteiktomis galimybėmis išgyventi ekonominio sunkmečio metu, tačiau esame nustebę jog pratęsiama lengvata ir toliau vykdomas diskriminacinis netolygumas ir skirtingų meno sričių kūrėjų supriešinimas. Dar 2021 m. liepos 5 dieną dėl šio Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų netolygumo Lietuvos meno kūrėjų asociacija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrę pirmininkę ir Seimo Biudžeto ir finansų komitetą. 2022 m. gegužės 11 dieną buvo kreiptasi su siūlymu atlikti išsamų tyrimą, apimanti įvairias meno sritis ir kūrybos formas, kaip PVM lengvatos meno kūriniams ar jų atlikimui galėtų suteikti abipuses naudas ir valstybei, ir kūrėjams. Deja, dabartinį sprendimą numatoma priimti neatsižvelgiant į visų kultūros ir meno lauko dalyvių situaciją, lengvatą taikant tik daliai jų, kitus ignoruojant, tarsi sunkmečio pasekmės jų nepalietė.

2022-10-26Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: „Tai, ką daro monopolistas Lietuvos paštas, yra spaudos naikinimas“ (1)

Antradienį pasirodė informacija, kad Lietuvos paštas, nepaisydamas leidėjams praėjusiais metais pristatyto 3 metų plano ir 100 proc. keltų įkainių, nusprendė vėl branginti leidinių pristatymo kainas. Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime narių, tai lems, kad leidinio pristatymo kaina daugeliu atveju viršys leidinio kainą.

2022-10-15INFORMACIJĄ IŠ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS GAUTI VIS SUNKIAU, DARBUOTOJAMS DRAUDŽIAMA KALBĖTI BE LEIDIMO (4)

„Stengiausi bendradarbiauti, išgirsti ir greičiau spręsti iškilusias problemas seniūnijose, bendruomenėse bei atstovauti gyventojų interesus. Diskusijos, pokalbiai, susitikimai su gyventojais leido geriau suprasti, suvokti gyventojų poreikius, lūkesčius, atsakyti į jiems rūpimus klausimus arba nukreipti pas atsakingus darbuotojus, kad klausimai būtų sprendžiami įstatymų nustatyta tvarka. (...) Nuoširdžiai kviečiu bendradarbiauti“, - taip savo veiklos 2021-aisiais ataskaitą baigia vienas iš Kauno rajono savivaldybės tarybos narių, prieš tai išvardinęs, ką konkretaus nuveikė, kur dalyvavo, kaip pateisino jį išrinkusių pakaunės gyventojų pasitikėjimą, ko nepasisekė atlikti. Miesto savivaldybės interneto puslapyje vaizdelis kitoks - kauniečiai rinkėjai neturi galimybės viešojoje erdvėje pamatyti savo išrinktų tarybos narių surašytų veiklos ataskaitų. Nei pamečiui, nei besibaigiant visai ketverių metų trukmės kadencijai. Ir pačius išrinktuosius gal kur nors sutikę iš veido net nepažintų, nes rinko „urmu“, pagal sąrašą. O kai šie tapo miesto politikais, juk ne kiekvienas jų „eina į žmones“, kad pabendrautų ir iš pirmų lūpų išgirstų, ko labiausiai reikia, kokių sprendimų gyventojai tikisi sulaukti iš savos valdžios. Šiaip iš gatvės atėjęs juk neprieisi nei prie savivaldybės tarnautojų, nei juo labiau - prie miesto mero.

2022-10-12Apdovanoti organų donorystei nusipelnę žmonės, organizacijos, tarp jų ir žurnalistų kūrybinio konkurso „Organų donorystei – Taip!“ nugalėtojai

Renginio metu buvo įteikti apdovanojimai ir žurnalistų kūrybinio konkurso „Organų donorystei – Taip!“ nugalėtojams. I vietos nugalėtoja tapo lrt.lt portalo žurnalistė Viktorija Lideikytė. II vietos nugalėtojomis tapo portalo „Rinkos aikštė“ žurnalistės Kristina Kasparavičė ir Rasa Jakubauskienė. III vietą užėmė „Prie kavos“ žurnalo žurnalistė Laura Auksutytė.

2022-10-06Edita Rudelienė: „Privalome surasti greitą ir paprastą sprendimą, kad regionų gyventojai neliktų be informacijos“ (2)

Iki metų pabaigos likus trims mėnesiams, laikraščių leidėjams ir leidinių prenumeratoriams vis dar nepasiūlytas modelis, pagal kurį būtų sklandžiai pristatoma regioninė ir kultūrinė spauda, atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė.

2022-09-23Kviečiame žurnalistus į seminarą: patarimai kaip rašyti apie psichikos sveikatą

Nevyriausybinės organizacijos "Psichikos sveikatos perspektyvos" vardu norime pakviesti Jus į greitus ir nemokamus mokymus, kur trumpai ir aiškiai aptarsime žurnalistams kylančias dilemas, pateiksime patarimų ir atsakysime į jūsų klausimus.

2022-09-16Valstybinės kalbos statuso 100-metis. Kokie pasiekimai, kokios problemos? (4)

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis pabrėžė, kad dabar mūsų kalba nors archajiška, bet moderni, sauganti vertybes, bet atvira, vartojama kiekvienuose namuose, bet besiveržianti į pasaulio virtualiąją erdvę. Jis atkreipė dėmesį, kad žengdami į antrąjį šimtmetį turime galvoti apie perspektyvą, ir pristatė šešių žingsnių lietuvių kalbos ateities programą, kuri turėtų tapti pagrindu strateginiams valstybės dokumentams.

2022-09-14Andrius Kupčinskas: „Dezinformaciją ir propagandą skleidžiančių internetinių puslapių veiklos blokavimo laikotarpis turi būti ilgesnis“ (1)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas ir Laurynas Kasčiūnas registravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama prailginti dezinformaciją ir propagandą skleidžiančių internetinių puslapių veiklos blokavimo laikotarpį.

2022-08-30Atnaujintose politinės reklamos skelbimo tvarkose – naujovės, kurias verta žinoti

Vyriausioji rinkimų komisija, artėjant Rinkimų kodekso įsigaliojimo datai, patvirtino naujas Išorinės politinės reklamos taisykles, Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašą bei Rekomendacijas dėl politinės reklamos skleidimo ir vertinimo. Pranešime akcentuojame pagrindines naujoves, susijusias su politinės reklamos skleidimu, kas bus tikrai aktualu artėjant kitų metų Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams.

2022-08-11Prenumeratoriai laiku negauna laikraščių. „Lietuvos paštas“ grįžta į XIX amžių? (5)

Gerbiamieji skaitytojai, tikrai nemačiau tų arklių ir jų traukiamų vežimų, todėl negaliu tvirtinti, kad „Lietuvos paštas“ grįžo į XIX amžiuje ir anksčiau buvusią pašto pristatymo tvarką, tačiau tokias išvadas pasidariau iš to, kad didelė dalis birželio 30-ąją į „Lietuvos pašto“ logistikos centrą Kaune pristatytų mūsų siuntų su „XXI amžiumi“ adresatus (laikraščio platintojus) pasiekė tik liepos 13-ąją.

2022-07-28Žurnalistams: minėdami Ukrainą, nenukreipkime į Rusiją: vietovardžiai gali skirtis tik viena raide

Rodos, skirtumas tik viena raidė, tačiau pietryčių Ukrainos miestą Siverską pavadinę Seversku galime nukreipti į miestą, esantį Rusijoje, taip pat Mirnas Rusijoje, o Myrnas ir Myrnė – Ukrainoje. Žinoma, pastarųjų mėnesių ir savaičių pranešimų kontekstas apie Rusijos karo veiksmus Ukrainos teritorijoje leidžia suprasti, kad apsirinkama dėl šaltinių – informacija ateina įvairiomis kalbomis: ukrainiečių, rusų, anglų, todėl rašyba įvairuoja. Pagrindu rekomenduojama imti oficialias ukrainietiškas vietovardžių formas, jas transkribuoti lietuviškais rašmenimis, o kiti rašybos variantai prireikus gali būti pateikiami skliaustuose.

2022-07-21Antikorupcinė komunikacija: kodėl svarbu ne tik daryti, bet ir apie tai viešai kalbėti?

Iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ nuotoliniame renginyje „Antikorupcinė komunikacija: kodėl svarbu ne tik daryti, bet ir apie tai kalbėti?“ dalyvavo beveik 400 Lietuvos viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių atstovų. Savo patirtimi pasidalijo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), UAB „Rimi Lietuva“, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), AB „Ignitis grupės“ ir tiriamosios žurnalistikos atstovai.

2022-07-12 ES piliečiai labiausiai pasitiki tradicine žiniasklaida

Televizija (75 proc.) yra pagrindinis ES piliečių, ypač atstovaujančiųjų vyresniajai kartai, žinių šaltinis, rodo naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenys. Apklausoje pateikiama išsami apžvalga apie žiniasklaidos naudojimo įpročius, pasitikėjimą įvairiais žiniasklaidos šaltiniais ir požiūrį į dezinformacijos keliamą grėsmę. Labiausiai ES piliečius domina nacionalinės politikos temos (50 proc. respondentų), tačiau nuo jų nedaug atsilieka Europos ir tarptautiniai reikalai (46 proc.) ir vietinės žinios (47 proc.).

2022-06-28 Išleistas almanachas “Žurnalistika 2022 (I)”. Kviečiame skaityti (1)

Jau galime atsiversti naujausią, spaustuvės dažais kvepiantį vienintelį žurnalistų profesinės gildijos spausdintą žodį – almanachą „Žurnalistika 2022 (I)“. Rūsti gyvenimo realybė sudėliojo ir šių metų almanacho “Žurnalistika” pirmojo numerio temas. Vos aprimus pandemijai, pirmuosiuose žiniasklaidos puslapiuose atsidūrė Rusijos karas Ukrainoje, šiurpindamas pasaulį kruvinais nusikaltimais. Orkai (šitaip socialinėse medijose pavadinta rusų kariauna) nusitaikė ir į civilius gyventojus, o jų pirmuoju taikiniu tapo ne tik savo šalį ginantys kariai, bet ir žurnalistai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media