2023 m. lapkricio 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: Antikorupcinė komunikacija: kodėl svarbu ne tik daryti, bet ir apie tai viešai kalbėti?

2022-07-21
 
Renata Keblienė,
Specialiųjų tyrimų tarnyba

 

Iniciatyvos „Skaidrumo akademija" nuotoliniame renginyje „Antikorupcinė komunikacija: kodėl svarbu ne tik daryti, bet ir apie tai kalbėti?" dalyvavo beveik 400 Lietuvos viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių atstovų. Savo patirtimi pasidalijo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), UAB „Rimi Lietuva", Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), AB „Ignitis grupės" ir tiriamosios žurnalistikos atstovai.
Renginys apie antikorupcinės komunikacijos svarbą buvo 20-asis Skaidrumo akademijos renginys. Jame sveikinimo žodį taręs STT direktorius Žydrūnas Bartkus pasidžiaugė aktualia renginio tema: „Malonu, kad į renginį apie antikorupcinę komunikaciją prisijungė tiek daug viešojo ir privataus sektorių atstovų. Didelis susidomėjimas reiškia, kad jau suprantame labai svarbų skaidrumo pokyčio elementą - neužtenka būti skaidriu, būtina apie tai pasakyti visiems."
STT Komunikacijos skyriaus vadovė Renata Keblienė apžvelgė, kaip antikorupcinė komunikacija gali pakeisti visuomenės požiūrį. „Komunikacija turi didelę reikšmę kuriant skaidresnę Lietuvą. Kalbėkime apie skaidrumo naudą, viešinkime savo praktiką kuriant antikorupcinę aplinką, skirkime tam reikšmingą vietą savo komunikacijoje. Tokios temos keičia Lietuvą - išnaudokime šią galimybę", - sakė STT Komunikacijos skyriaus vadovė Renata Keblienė.
UAB „Rimi Lietuva" Personalo vadovė Vaida Kaikarienė akcentavo, kad skaidrumas yra viena iš jų verslo pamatinių vertybių. „Tik veikdami, bendradarbiaudami, komunikuodami skaidriai, galime kurti tarpusavio pasitikėjimo grįstą santykį tiek įmonės viduje, tiek už jos ribų", - sakė V. Kaikarienė.
„Kalbant apie skaidrumą, žurnalistiniai tyrimai nuo teisėsaugos tyrimų skiriasi tuo, kad aprėpia pilkąsias politinio veikimo zonas ir moralinius klausimus", - kalbėdamas apie tiriamosios žurnalistikos užduotį skaidrumo sistemoje sakė VšĮ „Laisvės TV" tyrimų žurnalistas Dovydas Pancerovas.
Renginyje taip pat buvo pristatyti SAM iššūkiai ir patirtys bei paskatinta medikams dėkoti viešai, o ne slaptai. SAM Spaudos tarnybos atstovė Dominyka Kievinaitė sakė, kad visuomenė subrendo dėkoti medikams viešai, o ne slaptai. Kaip ji teigė, „gydytojai, ypač jaunoji karta, korupciją vertina nebe kaip dėkingumą ar paskatą atlikti darbą kokybiškiau, o kaip įžeidimą. Šis besikeičiantis požiūris sėkmingai eliminuoja gėdingą iš kartos į kartą perduodamą sveikatos apsaugos sistemos tradiciją - kyšį".
„Komunikacija gali tapti puikiu įrankiu, siekiant šviesti partnerius ir paaiškinti, kas jūsų organizacijoje yra įprasta ir priimtina, kas laikoma skaidria veikla, o kas - ne. Tai padeda išvengti nesusipratimų tarp skirtingas kultūras turinčių bendrovių. Be to, būtent komunikacijos dėka galima gerąsias skaidrumo praktikas išnešti už organizacijos ribų ir jas pradėti taikyti kitose įmonėse ar institucijose", - taip renginyje kalbėjo Artūras Ketlerius, „Ignitis grupės" ryšių su visuomene vadovas.
 
Papildoma informacija
KORUPCIJOS PREVENCIJA - SKAIDRUMO AKADEMIJA
„Skaidrumo akademija" tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.
Skaidrumo akademijos organizatorius - Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas.
Iniciatyvos idėja - apjungti didelę patirtį sukaupusius ir aukščiausią kompetenciją turinčius ekspertus, kurie dalijasi patirtimi ir praktika su Skaidrumo akademijos dalyviais - viešojo sektoriaus organizacijomis, kurios savanoriškai įsitraukia į projektą ir nori priimti patarimus, patirtį bei pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką.
Skaidrumo akademijos tikslai:
įtraukti daugiau subjektų į antikorupcinės aplinkos kūrimą, parodyti to naudą;
dalyvaujančiose organizacijose įdiegti korupcijos prevencijos priemones, kurios veiktų ir pasibaigus projektui;
projekto metu suteikti dalyviams nuolatinę metodinę pagalbą dėl korupcijos prevencijos priemonių įdiegimo ir jų įgyvendinimo.
Skaidrumo akademijos dalyviai - ministerijos, savivaldybės, valstybės ir savivaldybių institucijos ir jų valdomos įmonės bei kiti viešojo sektoriaus subjektai, kurie įsitraukia į projektą savo noru.
Dalyviai yra pagrindiniai projekto naudos gavėjai, kurie gaus metodinę pagalbą bei tarpusavyje dalinsis gerąja patirtimi kuriant korupcijai atsparią aplinką.
Viešojo sektoriaus, tarp jų ir žiniasklaidos organizacijas, kurios yra pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką ir norėtų tapti Skaidrumo akademijos dalyvėmis, kviečiame į mūsų ratą.
 
Rubrika "Savaitė tema" yra SRTRF projekto dalis. 
 
 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-30 12:56
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media