2024 m. birželio 24 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje paroda „Felicijos Bortkevičienės epistolinis palikimas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje“

2023-05-05
 
2023 m. gegužės 11 d. 16.30 val. kviečiame į Lietuvos MA Vrublevskių biblioteką (Žygimantų g. 1) paminėti vienos pirmųjų moterų, išsikovojusių pripažinimą lygiomis teisėmis dalyvauti politiniame ir visuomenės gyvenime, vienos žymiausių lietuvių tautinio atgimimo veikėjų, politikės ir leidėjos Felicijos Bortkevičienės (Povickaitės) 150-ąsias gimimo metines. Ta proga apžvelgsime bibliotekoje eksponuojamą parodą „Felicijos Bortkevičienės epistolinis palikimas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje", o šios ypatingos moters gyvenimo ir veiklos ryškesnius epizodus aptarsime paskaitos metu.
Gegužės 11 d. 16.30 val. kartu su viena iš parodos autorių E. Kundrotiene pasivaikščiosime po parodą, kurioje eksponuojama F. Bortkevičienės korespondencija, išsiskirianti adresatų gausa, įvairove bei geografija (JAV, Pietų Amerika, Rusija, Vakarų Europos šalys, įvairios vietovės pačioje Lietuvoje). Be įprastų laiškų, parodoje nemažai ir atvirlaiškių, kurie patraukia savo vizualumu - miestų vaizdais, dailininkų darbais, telegramų. Felicijos Bortkevičienės ir jai rašyti laiškai bei atvirlaiškiai įdomūs ne tik kultūros istorikams, menininkams, bet ir pašto istorijai - išlikę antspaudai, pašto ženklai, vokai.
17 val. vakarą, skirtą F.Bortkevičienei, pratęs profesoriaus Andriaus Vaišnio paskaita. ,,Aplankydama tu atvežei čia man dalį širdies, bet ir savo skausmo dalį. Tu čia visus mus, caro tremtinius, Lietuvos ilgesiu apdalinai. Ir paliksi mane mirti be jokios vilties grįžti", - Felicija šiuos žodžius išgirdo iš senelio, tuos žodžius ištarusio dukrai, aplankiusiai Lietuvos tremtinius. Jie gali būti Felicijos Bortkevičienės - nuskriaustųjų globėjos, žodžio ir spaudos laisvės gynėjos - istorijos pradžia. Visko neaprėptume, tačiau pavartę tarpukario Lietuvos, Vilniaus ir Kauno istorijos puslapius, pažvelgtume į šią trapią, bet jau kovingą asmenybę, besirūpinusią moterų teisėmis, našlaičių prieglauda, pasiryžusia atstovauti laikraščiams, paryškindami įdomiausius jos gyvenimo epizodus.

 

Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekos komunikacijos skyrius
www.mab.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-05 08:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media