2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas

 

2023-07-25Literatūrologei, daktarei, profesorei Brigitai Speičytei – graži sukaktis (4)

Humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, žinoma lietuvių literatūrologė Brigita Speičytė šią liepą palydi su gražia sukaktimi.

2023-07-04Plunksnos riteris! Kas jis? (2)

Žinomas žurnalistas, filologas ir kraštotyrininkas, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narys, aktyvus LŽS Senjorų klubo narys liepos septintąją švenčia gražią gyvenimo sukaktį – savo 85-ąsias gimimo metines. Garbingas amžius, o kai rašydamas šį etiudą dar kartą peržvelgiau jo kūrybinę biografiją, negalėjau net patikėti – išleisti keli šimtai knygų, parašyti tūkstančiai straipsnių spaudoje pribloškė savo neįtikėtina gausa.

2023-07-03KOLEGOS JONO LAURINAVIČIAUS 85-MEČIO SUKAKTIS. KVIEČIAME!

Š. m. liepos 14 dieną, 12 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11, 3 aukštas, Vilnius) įvyks žurnalisto, redaktoriaus, rašytojo, LŽS nario, Jono Laurinavičiaus 85-mečio sukakties paminėjimas.. Kviečiame!

2023-06-29Dailininko ir žurnalisto Kazio Kęstučio Šiaulyčio 70- metis: parodos Seime ir Druskininkuose

Nejučia peršasi įdomus sugretinimas: Vilniui – 700, Kaziui Kęstučiui Šiaulyčiui - 70. Per darbus skirtus didžiajam sostinės jubiliejui atsiskleidžia ir nepaprasto darbštumo, įvairios kūrybos talentais apdovanota dailininko asmenybė. Plačiajai bendruomenei dailininkas žinomas kaip akvarelininkas, karikatūristas, dailės pedagogas. Kazys Kęstutis Šiaulytis Lietuvos žurnalistų sąjungos narys nuo 1983, Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 2002 metų.

2023-06-21K. K. Šiaulytis parodą „Už langų – Neris ir Žvėrynas“ skiria Vilniaus 700 metų jubiliejui (2)

Birželio 21 d., trečiadienį, 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje (laisvas įėjimas nuo upės pusės) atveriama dailininko Kazio Kęstučio Šiaulyčio akvarelės, škicų ir aliejinės tapybos paroda „Už langų – Neris ir Žvėrynas“. Autorius parodą skiria Vilniaus 700 metų jubiliejui. Parodą Seime inicijavo Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Ji veiks iki liepos 7 d.

2023-06-07Žurnalistui, redaktoriui Romui Bacevičiui – 60! (14)

Žinomam žurnalistai, ilgamečiui laikraščio „XXI amžius“ darbuotojui, redaktoriui Romui Bacevičiui šiemet, birželio 7 dieną sukanka 60 metų. Nuoširdžiai sveikiname kolegą Romą su gražia sukaktimi.

2023-05-23Vilniaus universiteto bibliotekos J. Lelevelio salėje - Jono Bulotos šimtmečio minėjimas (2)

Birželio 8 d. 16 val. Vilniaus universiteto bibliotekos J. Lelevelio salėje (Universiteto 3, III aukštas) įvyko buvusio LŽS nario, žurnalisto, Lietuvos spaudos ir kultūros istorijos tyrinėtojo, docento Jono Bulotos šimtmečio minėjimas.

2023-05-05Kur skubi? – Į biblioteką! Skiriu kolegos Jono Launinavičiaus gražiai sukakčiai (2)

Nuo pradinės mokyklos laikų iki šiol – jubiliejinių savo 85-ųjų metų, Jono Laurinavičiau (g. 1938 07 07) gyvenimas susijęs su knyga, bibliotekomis. Jis ne tik bibliotekų knygų skaitytojas su ilgu ilgu nepertraukiamu stažu, bet ir visada buvęs aktyvus bibliotekų veiklos dalyvis. Dirbdamas rajonų redakcijose, jis – kaip žurnalistas – nepraleisdavo bibliotekose rengiamų susitikimų su rašytojais, poetais, kultūros veikėjais, naujų knygų sutiktuvių, knygų parodų, proginių konferencijų. Apie visa tai rašydavo laikraščiams, žurnalams. Be to, periodikoje paskelbta per du šimtus jo recenzijų, atsiliepimų apie knygas.

2023-05-05Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje paroda „Felicijos Bortkevičienės epistolinis palikimas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje“

2023 m. gegužės 11 d. 16.30 val. kviečiame į Lietuvos MA Vrublevskių biblioteką (Žygimantų g. 1) paminėti vienos pirmųjų moterų, išsikovojusių pripažinimą lygiomis teisėmis dalyvauti politiniame ir visuomenės gyvenime, vienos žymiausių lietuvių tautinio atgimimo veikėjų, politikės ir leidėjos Felicijos Bortkevičienės (Povickaitės) 150-ąsias gimimo metines. Ta proga apžvelgsime bibliotekoje eksponuojamą parodą „Felicijos Bortkevičienės epistolinis palikimas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje“. 17 val. vakarą, skirtą F.Bortkevičienei, pratęs profesoriaus Andriaus Vaišnio paskaita. ,,Aplankydama tu atvežei čia man dalį širdies, bet ir savo skausmo dalį. Tu čia visus mus, caro tremtinius, Lietuvos ilgesiu apdalinai. Ir paliksi mane mirti be jokios vilties grįžti"

2023-04-25Laisvės kovų dalyviui, politiniam kaliniui, žurnalistui Valentinui Ardžiūnui - 90

1990 m., atgimus „Lietuvos aidui“, jis tapo šio laikraščio vyr. redaktoriaus pavaduotoju. Lageriai sugniuždė Valentino Ardžiūno sveikatą, bet dar labiau sutvirtino jo patriotizmą, visuomeninį aktyvumą. Su jaunatviška energija jis įsijungė į laisvos Lietuvos kūrimą. Daug rašė apie nomenklatūros neigiamą poveikį Lietuvai, apie kovą su korupcija.

2023-04-24Kviečiame dalyvauti patriotinėje akcijoje „ Pagerbkime prieš 90 metų Amžinybėn iškeliavusį lietuvių literatūros klasiką kanauninką Juozą Tumą-Vaižgantą Jo Tėviškėje.“

Asociacija Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“ ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus kviečia 2023 m. balandžio 29 d., šeštadienį, nuo 10 iki 15 val. apsilankyti Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime ir dalyvauti patriotinėje akcijoje „ Pagerbkime prieš 90 metų Amžinybėn iškeliavusį lietuvių literatūros klasiką kanauninką Juozą Tumą-Vaižgantą Jo Tėviškėje.“

2023-04-11Žurnalistui, gamtininkui Henrikui Gudavičiui - 80! Sveikiname! (11)

„Kasdien dirbdamas savo žemės plotelį čia atrandu visą pasaulį Gyvenimiška patirtis sako, kad reikia vengti to, kas sujaukia protą, ir daugiau laiko skirti tam, kas jį tobulina. O tai, žinoma, yra knygos, kasdienis darbas ir vaikščiojimas tais pačiais, tavo paties prasimintais takeliais", - teigia gamtininkas, žurnalistas, rašytojas ir kraštotyrininkas Henrikas Gudavičius.

2023-04-09Alvydo Valentos jubiliejinis kūrybos vakaras

Balandžio 13 d. 18.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks Alvydo Valentos jubiliejinis kūrybos vakaras. Dalyvauja rašytojai Alvydas Valenta, Gintarė Adomaitytė, Birutė Jonuškaitė, Juozas Žitkauskas, literatūros kritikė Janina Riškutė, režisierius Virgilijus Kubilius, dainų autorius ir atlikėjas Povilas Girdenis, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos kultūrinių veiklų kuratorė Janina Vileikienė, žurnalo „Mūsų žodis“ redaktorė Ginta Čingaitė-Kiznienė ir kiti.

2023-04-01Minime kovotojo už Lietuvos laisvę, politinio kalinio, gydytojo Algirdo Statkevičiaus gimimo 100-etį

Visas tolesnis Algirdo gyvenimas, vertas aštraus siužeto kino filmo, buvo padiktuotas iš pradžių nacių okupacijos, po to – beveik 50 metų trukusios sovietų okupacijos. A. Statkevičius buvo antinacinio ir antisovietinio judėjimo dalyvis, Lietuvos laisvės lygos ir Lietuvos Helsinkio grupės narys, pogrindžio spaudos leidėjas, bendradarbis ir platintojas, pasipriešinimo akcijų dalyvis, už antisovietinę veiklą teistas tris kartus ir iškalėjęs 14 metų. Jis atidavė savo gyvenimą Tėvynės labui visa savo būtimi, kankinio egzistencija ir meile.

2023-03-21Dailininkui Archibaldui Bajoraitui -100. Atminimo vakaras Šilutėje

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio dailininko, pedagogo, meno terapijos idėjų skleidėjo ir propaguotojo Archibaldo Bajorato 100-osioms gimimo metinėms skirtas atminimo vakaras „Esu dėkingas likimui…“.

2023-03-14Klaipėdos universitete - Lilijos Valatkienės paroda „Vydūnas - žinomas, bet nepažintas “

Šiemet pažymime Vydūno 155-ąsias gimimo ir 70-ąsias mirties metines. L. Valatkienė, apkeliavusi Vydūno gimtąsias ir laikinos prieglaudos, kūrybos bei darbo vietas, po kruopelytę rinko išbarstytą istorinį palikimą, aktualizuodama didžiojo filosofo ir mąstytojo Vydūno svarbą, jo literatūrinio palikimo unikalumą, kuriame labai ryškiai atsispindi ir kasdienybės trapumas. Klaipėdos universitete (H. Manto g. 90-2) kovo 24 d. 15 val. įvyks Lilijos Valatkienės parodos „Vydūnas - žinomas, bet nepažintas“ atidarymas.

2023-03-08Poeto Juozo Žitkausko jubiliejinis vakaras su Lazdijų krašto rašytojų antologija „Žaliuose ežerynuose“

2023 m. kovo 16 d. 18.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks Poeto Juozo Žitkausko jubiliejinis vakaras su Lazdijų krašto rašytojų antologija „Žaliuose ežerynuose“. Dalyvauja rašytojai Juozas Žitkauskas, Alvydas Valenta, Gintaras Bleizgys, Bronius Kašelionis, Jonas Endrijaitis, Albertas Antanavičius, dainininkė Veronika Povilionienė, aktorius Juozas Bindokas, Lazdijų krašto žmonės ir kt.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media