2024 m. vasario 21 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Seimo skaitykla rengia ekslibrisų konkursą „Vytautui Landsbergiui – 90 metų“

2022-09-02
 
Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis

Spalio 18 d. bus minimas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko, valstybės ir visuomenės veikėjo Vytauto Landsbergio 90-metis. Siekiant įprasminti šią neeilinės asmenybės sukaktį Seimo skaitykla rengia ekslibrisų konkursą ir kviečia Lietuvos dailininkus jame dalyvauti.
Jau daugiau nei trisdešimt metų Vytauto Landsbergio vardas yra žinomas ne tik visiems Lietuvos gyventojams, bet ir daugeliui užsienio piliečių. Puoselėdamas demokratines idėjas, politikas taikiomis priemonėmis sėkmingai siekė Lietuvos valstybės išsivadavimo ir atkūrimo. Vytautas Landsbergis - tai žmogus, sugriovęs Sovietų Sąjungą, amžiams palikęs pėdsaką istorijoje.
Vytautas Landsbergis gimė 1932 m. spalio 18 d. architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir gydytojos oftalmologės Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. Būsimo valstybės vadovo vaikystė prabėgo Kaune kartu su vyresniais seserimi ir broliu. Mokykloje daugelis tikėjosi, kad jaunasis Vytautas paseks tėvo pėdomis ir taps architektu, tačiau jo kelias vedė į Vilniaus valstybinę konservatoriją. Tapęs muzikologu, habilituotu daktaru, profesoriumi, įvairių pasaulio universitetų garbės daktaru, Vytautas Landsbergis pasuko į politiką: 1988 m. birželio 3 d. buvo išrinktas į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinę grupę, o Sąjūdžio Steigiamajame suvažiavime buvo išrinktas į Seimą ir Seimo Tarybą.
Pirmosios Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos pirmininko (vėliau - Sąjūdžio Garbės pirmininko) svarbiausias gyvenimo nuopelnas Lietuvai - 1990 m. kovo 11 d. paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas. V. Landsbergis tuo metu buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuris ir pasirašė minėtą aktą, Pirmininkas. Taip pat Vytautas Landsbergis pasirašė ir 1992 m. lapkričio 6 d. Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo aktą.
1993 m. V. Landsbergis tapo vienu iš Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos įkūrėjų ir jos pirmininku. 2004 m. buvo išrinktas Europos Parlamento nariu, o 2009 m. perrinktas antrai kadencijai.
V. Landsbergis yra išleidęs apie 150 knygų. Dalis profesoriaus leidinių yra dedikuoti M. K. Čiurlioniui - jo muzikai, dailei ir biografijai, kitų knygų tematika daugiausia susijusi su politika, Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimu, įvykiais darbo Europos Parlamente metu. Taip pat V. Landsbergis yra parašęs ir išleidęs keletą poezijos rinkinių. Šnekėdamas apie savo kūrybą, knygas, V. Landsbergis teigia, kad kalbėti, rašyti reiškia transliuoti žinią, tad kiekvienas pasisakymas turi nešti tam tikrą mintį. Autorius savo raštuose apie praeities įvykius visada siekia istorinio teisingumo ir objektyvaus tiesos atskleidimo, tad daugelis jo pasakojimų yra papildyti įvairiais faktus liudijančiais dokumentais.
Ekslibrisų konkurso nuostatai skelbiami Seimo skaityklos interneto puslapyje.
Daugiau informacijos:
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Bendrosios ir bibliografinės informacijos skyrius
Tel. (8 5) 239 6199
El. p. skaitykla@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-02 11:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media