2021 m. balandžio 17 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Mūsų kolegai, legendiniam sporto komentatoriui Virgilijui Mundriui – tik 85!

2021-03-01
 
Virgilijus Mundrys. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Virgilijus Mundrys. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Vytautas Žeimantas
Šiandien mūsų kolegai, legendiniam sporto komentatoriui, LŽS Senjorų klubo nariui Virgilijui Mundriui sukanka 85 metai.
„Nuoširdžiai sveikiname kolegą Virgilijų su tokia gražia sukaktimi. Lietuvos žmonės gerai prisimena tavo sodrų balsą ir karštus komentarus iš įvairių sporto salių ir stadionų. Miela su tavimi bendrauti ir Lietuvos žurnalistų sąjungoje. Linkiu tvirtos sveikatos, sėkmės ir laimės gyvenime," - sako LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
Kolega Virgilijus gimė 1936 metų kovo 1 dieną Klaipėdoje. Jo tėvas buvo Lietuvos kariuomenės karininkas, 1941 m. birželio mėn. buvo ištremtas Sibirą, mirė Norilske.
Virgilijus mokėsi Pirmojoje berniukų gimnazijoje, baigė 1-ąją darbo jaunimo mokyklą. Mokydamasis gimnazijoje žaidė ledo ritulio komandoje, šoko dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva".
1960 metais Vilniaus universitete baigė žurnalistiką. Ir jai paskyrė visą gyvenimą.
1956-1967 metais buvo laikraščio „Sportas" korektorius, literatūrinis darbuotojas, skyriaus vedėjas, 1967-1978 metais - dienraščio „Sovetskaja Litva" skyriaus vedėjas, 1978-1989 metais - Lietuvos TVR Sporto skyrias vedėjas, sporto komentatorius, 1989-1992 metais - dienraščio „Respublika" Sporto ir teisėtvarkos skyriaus vedėjas, 1994-1996 metais - dienraščio „Diena" vyr. red. pavaduotojas. 1997-1999 metais dirbo savaitarčio „Sargyba" ir laikraščio „Lietuvos žinios" redakcijose.
Kaip sporto žurnalistas buvo akredituotas Insbruko (1976), Sarajevo (1984) ir Maskvos (1980) olimpinėse žaidynėse, įvairiuose Europos ir pasaulio čempionatuose. Prieš kelis dešimtmečius retos svarbios sporto varžybos apsieidavo be komentatoriaus Virgilijaus Mundrio.
Jau daug metų jis yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos narys. 1961-1992 metais buvo LSŽF atsakingasis sekretorius, pirmininko pavaduotojas.
Aktyviai ir pats sportavo, puikiai įvaldė rapyrą. 1958 metais tapo SSRS sporto meistras (fechtavimas). Triskart tapo Lietuvos fechtavimo čempionu.
Kolega Virgilijus buvo aktyvus Pabaltijo sporto žurnalistų sąskrydžių Lietuvoje (vykusių kas 3 metus, nuo 1965 iki 1988) sportinės žūklės varžybų organizatorius ir dalyvis.
Kolega Virgilijus didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Vilniuje, prieš 18 metų sostinę iškeitė į Varėną.
„Gyvenu senjoro gyvenimą, tačiau jis jokiu būdu nėra nuobodus. Kaip gali trūkti veiklos, kai aplink verda sportinis gyvenimas, ežerai pilni žuvų, o miškuose yra uogų ir grybų?" - džiaugėsi kolega Virgilijus. - Pastaruoju metu žvejyba sekasi geriau nei grybavimas. Mano pasididžiavimas - beveik 10 kilogramų lydeka, ištraukta Glūko ežere. Šio trofėjaus galvos iškamša puošia namus".
Jis ne tik žvejoja. Varėnos rajone ne vienus metus organizuodavo žūklės varžybas, kurios domino daugybę žvejų iš visos Lietuvos.
„Į sporto aikštę pats neįbėgu, metai nebe tie, o ir nugarą paskauda. Tačiau per televizorių matau 24 sporto kanalus. Stebiu daugybę sporto varžybų. Man įdomus ne tik žaidimas, rezultatas - komentatorių darbas domina ne mažiau. Ir pats dar neretai paimu į rankas mikrofoną, kai varžosi Varėnos „Ūlos" rankininkai", - pasakoja kolega Virgilijus.
Nepalieka ir plunksnos, iki šiol Varėnos laikraštyje „Giružis" rašo straipsnius apie sportą.
„Anuomet visos varžybas būdavo komentuojamos tik iš įvykio vietos. Negalėdavo būti nė minčių, kad komentatorius ekrane matytų tą patį, ką ir žiūrovai. O dabar tai įprasta daugelio mūsų televizijų praktika, - apmaudo neslėpia ilgametis sporto komentatorius. - Man visada būdavo svarbu paminėti kuo daugiau detalių iš aikštės, pateikti papildomos informacijos, kad žiūrovai išgirstų ne vien sausą statistiką. Apie kiekvieną sporto šaką ir sportininkus buvau sukaupęs ir savotišką dosjė. Turėjau tokią užrašų knygelę, kurioje prie kiekvienos pavardės vis pridėdavau naujos, neretai pikantiškos, informacijos."
Pasak kolegos Virgilijaus, jis komentatoriaus darbe vadovavosi praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio lenkų futbolo rinktinės vartininko Jano Tomaszewskio, kuris dažnai talkindavo komentatoriams, posakiu: „Radijo transliacijos klausytojas turi matyti vaizdą, o televizijos žiūrovas turi girdėti komentatoriaus pasakojimą."
Kaip žurnalistas buvo ne kartą apdovanotas. Yra Auksinės plunksnos prizo (1978, 1988, 1989), Aleksandro Krukausko premijos (2010) laureatas. 2006 metais jam buvo įtektas KKSD aukso medalis „Už nuopelnus Lietuvos sportui".
Linkime kolegai Virgilijui tvirtos sveikatos, laimės gyvenime ir sėkmės kūryboje.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-03-01 16:47
 
 

Komentarai (16)

Jūsų el. paštas

Virgilijus Mundrys

2021-03-03 16:48

Kad Jūs žinotumėt, kaip man malonu skaityti šituos sveikinimus! Labai labai ačiū už juos, nes vėl jaučiuosi jūsų būryje! Būkite sveiki ir laimingi! Ilgų Jums metų!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Vytautas Bagdonas

2021-03-03 13:45

Prisimenu savo, kaip "Dienos" laikraščio korespondento Anykščių zonoje darbą. Užplūsta nostalgiški prisiminimai. Visuomet prisimenu ir vyr. redaktoriaus pavaduotoją gerb. Virgilijų. Nuoširdžiausi linkėjimai šiam šauniam ŽMOGUI- stiprybės, sveikatos, kūrybinių minčių.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Aldona Armalė

2021-03-02 20:46

Gerbiamas Virgilijau, sveikinu Jus su jubiliejumi! Džiaugiuosi, kad gyvenate aktyviai, aktyvių žmonių krašte!
Sveikatos ir daug džiaugsmo Jums linkiu, prisimindama mūsų ištvermingą, draugišką "Dienos" kolektyvą.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Neringa Tuškevičienė

2021-03-02 12:01

Nuoširdžiausi sveikinimai

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Nijolė Steponkutė

2021-03-02 12:00

Sveikinu!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Kornelija Erika

2021-03-02 11:59

Daug šiltų sveikinimų ir apkabinimų puikiam ir mielam Virgilijui. Buvo gera kartu dirbti. O gaudyti stintas Kuršių mariose- dar smagiau.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Česlovas Iškauskas

2021-03-02 11:58

Sveikinu!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Alfredas Pliadis

2021-03-02 10:45

Virgilijus "pastūmėjo" mane į sporto pasaulį. Visą gyvenimą Jam dėkingas.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

B.Čekanauskas

2021-03-02 10:38

Sveikinu! Kaip sakomą, į sveikatą!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Šarūnas Dusevičius

2021-03-02 10:29

!!!!!!!!!!!!!! Valio !!!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media