2024 m. birželio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ – gyvas poezijos balsas jau 60 metų

2024-05-08
 
Gegužės 12 d. 18 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, 14 val. Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje, 18 val. Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje prasidės jubiliejinis 60-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris".

Ištikimiausius tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris" gerbėjus ir skaitytojus gegužės 12-26 d. kviečiame net į 136 renginius visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, JAV, o virtualūs tiltai suteiks galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Danijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Meksikoje, Vokietijoje.

Ilgametė seniausio literatūros festivalio istorija ir jaunų poetų kuriamos naujos tradicijos patvirtina, kad „Poezijos pavasaris" išsaugojo gyvybę, galią tęstis, išlieka aktualus ir laukiamas, įdomus visoms skaitytojų kartoms.

„Poezijos pavasaris" - bene vienintelė galimybė per dvi gegužės savaites susipažinti su išsamia šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama: visoje Lietuvoje laukia gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais - su pripažintais meistrais ir su pradedančiais kurti, skaitymai, pokalbiai apie literatūrą, poezijos ir muzikos vakarai, dainuojamosios poezijos koncertai, literatūros pamokos, sakralinės poezijos valandos, poezijos spektakliai, ekskursijos, parodos. Į festivalį aktyviai įsitraukia ir jauniausia poetų karta, tad netrūks ir netikėtumų, poezija skleisis kūrybiškiausiais pavidalais: avangardinės šoko poezijos popietėmis, slemo varžytuvėmis, improvizacijomis ir kt. Skaitymai suburs klausytojus bendruomenių pamėgtose erdvėse ir naujose vietose: miestų ir miestelių bibliotekose, jų kiemeliuose, aikštėse, skveruose, parkuose, gimnazijose, galerijose ir kitur.

Festivalyje bus nepamiršti ir lietuvių literatūros klasikai, jų poezija skambės rašytojų tėviškėse, memorialinėse sodybose, muziejuose, prie paminklų: Prienų, Alytaus Skuodo, Kaišiadorių, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Vilkaviškio ir kituose rajonuose bei Rašytojų klube.

Į „Poezijos pavasarį" atvyksta žymūs poetai iš 8 užsienio šalių: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Japonijos, Ukrainos / JAV, Prancūzijos, Rumunijos / JAV, Slovėnijos. Su šių šalių poezija ir atvykusiais svečiais bus galima susipažinti ne viename festivalio renginyje: „Poezijos pavasario" svečių vakare Rašytojų klube Vilniuje, tarptautinėje poetų ir kritikų konferencijoje „Laikmečio ženklai poezijoje" Rašytojų sąjungoje, vakare su poetu Alešu Štegeriu (Slovėnija) Rašytojų klube, vakare su poete Anna Piwkowska (Lenkija) Vilniaus m. savivaldybės centrinėje bibliotekoje, tarptautiniuose dvikalbiuose poetų skaitymuose Rašytojų klube, Prancūzų institute Lietuvoje ir Rašytojų sąjungos kieme Vilniuje. Festivalio svečiai taip pat dalyvaus renginiuose Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Elektrėnuose, Nidoje, Akmenės, Joniškio, Tauragės, Raseinių, Varėnos ir kituose rajonuose.

Rašytojų sąjungoje bus surengta tarptautinė poetų ir kritikų konferencija „Laikmečio ženklai poezijoje". Pranešimus skaitys poetai, literatūros kritikai Monica Cure (Rumunija / JAV), Nagae Yūki (Japonija), Vasylis Machno (Ukraina / JAV), Maria Luize Melke (Latvija), Nijolė Kepenienė, Donata Mitaitė, Mari Liis Müürsepp (Estija), Anna Piwkowska (Lenkija), Yekta (Prancūzija), Jūratė Sučylaitė. Konferenciją moderuos poetai Rimas Užgiris ir Indrė Valantinaitė. Įdomiausi pranešimai bus paskelbti kultūrinėje spaudoje. Vyks ir daugiau pokalbių apie poeziją, jos kūrėjus ir skaitytojus, kaip antai: „Gyvenu ir jaučiu gestais. Ar įmanoma poezija lietuvių gestų kalba?", „Poezijos šiokiadieniai ir asmenybės spalvingumas", „Verda eilės", „Kūrėjas ir jo kūryba".

60-uoju tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris" laureatu tapo poetas, publicistas Vytautas Kaziela. Jis bus apdovanotas už eilėraščių knygą „Neatsimerk, Viešpatie". Maironio premiją pelnė poetė Ieva Rudžianskaitė už poezijos rinkinį „Tryliktasis mėnuo".

Festivalyje bus įteiktos ir kitos literatūrinės premijos: Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Dionizo Poškos, Zigmo Gėlės, Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario" rengėjų premija už geriausią poezijos knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais - už eseistiką almanache, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, už literatūros sklaidą, aktoriui skaitovui bus įteiktas Laimono Noreikos prizas ir kt.

Rašytojų klubas išleido almanachą „Poezijos pavasaris 2024". Almanachą sudarė poetai Viktoras Rudžianskas ir Tomas Vyšniauskas. Užsienio poetų kūrybą atrinko poetė Indrė Valantinaitė. Almanacho dailininkė - Deimantė Rybakovienė.

Festivalio gerbėjai, negalintys atvykti į festivalio renginius, turės galimybę dalį jų matyti „Poezijos pavasario" ir Rašytojų klubo „Facebook" paskyrose.

Visi festivalio renginiai nemokami.

Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris" rengėjai - Rašytojų klubas ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Tarptautinį poezijos festivalį „Poezijos pavasaris" finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacinis rėmėjas LRT/ PLIUS.

 

Festivalio programa: http://www.rasytojai.lt;
„Facebook" / Poezijos pavasaris / ir / Rašytojų klubas /

 

 


Rašytojų klubas
Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris"
direktorė - Janina Rutkauskienė
Tel.: (8-5) 2629627, 8614 75850
El. paštas: janina.rutkauskiene.rk@gmail.com
K. Sirvydo g. 6, LT 01101 Vilnius
Tel. (8-5) 2617727
El. paštas: rasytojuklubas.info@gmail.com

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-08 11:41
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media